banner

ویزا

ویزا مجوز ورود و اقامت در یک کشور خارجی است که توسط مقامات آن کشور صادر می‌شود. برای سفرهای خارجی، علاوه بر داشتن پاسپورت، باید ویزا نیز دریافت کنید. خدمات ویزا به صورت آنلاین و با بهترین قیمت در فلای‌تودی، روند درخواست را برای مسافران آسان‌تر و سریع‌تر کرده است. در صورتی که قصد سفر به یکی از مقاصد خارجی را دارید، به راحتی می‌توانید برای درخواست ویزا از طریق فلای‌تودی اقدام کنید. در حال حاضر، امکان دریافت خدمات ویزای توریستی به تمامی مقاصد آسیایی، اروپایی، کانادا و آمریکا در سایت و اپلکیشن فلای‌تودی فراهم شده است.

ویزا چیست؟

ویزا یک سند رسمی است که به گردشگر اجازه قانونی می‌دهد تا وارد خاک یک کشور دیگر شود و برای مدت زمان مشخصی در آن اقامت داشته باشد. بر اساس هدف سفر، انواع مختلف ویزا وجود دارد که هر کدام مجوزهای مختلفی به فرد دریافت‌کننده در کشور میزبان می‌دهد. برای مثال، کسی که ویزای گردشگری دریافت کرده است، اجازه کار یا تحصیل در آن کشور را ندارد.
پس از ارائه درخواست ویزا، سفارت کشور میزبان شرایط متقاضی شامل تاریخچه سفر، تمکن مالی، وابستگی عاطفی و شرایط شغلی را بررسی می‌کند. متناسب با قوانین و شرایط ، ویزا به صورت فرودگاهی یا به صورت مهر در گذرنامه صادر می‌شود.
شرایط دریافت ویزا یا روادید متاثر از روابط سیاسی بین کشورهاست. توافقنامه لغو روادید که بین برخی کشورها امضا می‌شود، گردشگران آن کشورها را از اخذ ویزا بی‌نیاز می‌کند. برای مثال، امضای چنین توافقنامه‌ای بین دو کشور ایران و ترکیه سبب شده تا ایرانیان برای سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا ترکیه نداشته باشند. علاوه بر ترکیه، ارمنستان، مالزی، گرجستان، دومینیکا، نیووی، جزایر کوک و هائیتی نیز از کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها محسوب می‌شوند. اما ایرانیان برای ورود به کشورهای عضو شنگن، نیاز به گرفتن ویزای شنگن دارند که شرایط دریافت آن متفاوت است.

انواع ویزا

همانطور که گفته شد، ویزاها بر اساس هدف متقاضی از سفر، انواع مختلفی دارند. لازم است بدانید، گرچه برای سفر توریستی به برخی کشورها مانند ترکیه به اخذ ویزا نیازی نیست، اما در صورتی که سفر شما با اهداف دیگری مانند کار یا تحصیل انجام شود، نیازمند دریافت ویزای کاری یا تحصیلی ترکیه هستید.
در ادامه با انواع ویزا بر اساس هدف سفر بیشتر آشنا شوید:
ویزای توریستی: : کسانی که قصد دارند برای مدت کوتاهی به یک کشور دیگر سفر کنند و هدف آن گردشگری است، باید درخواست دریافت ویزا توریستی برای کشور مقصد را ارائه دهند. افرادی هم که برای دیدن اقوام خود سفر می‌کنند، مشابه ویزای توریستی را دریافت خواهند کرد، با این تفاوت که در ارائه مدارک باید دعوتنامه از کشور مقصد نیز داشته باشند. از محبوب‌ترین ویزاهای توریستی برای ایرانیان میتوان به ویزای توریستی کانادا و ویزای دبی اشاره کرد.
ویزای کاری: در صورتی که قصد دارید با هدف کار به یک کشور سفر کنید، باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور مقصد داشته باشید. پس از ارائه مدارک و بررسی آن توسط کنسولگری مربوطه، می‌توانید ویزای کاری دریافت کنید.
ویزای تحصیلی: دانش‌آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای خارجی را دارند، باید برای اخذ ویزا تحصیلی اقدام کنند.
ویزای پزشکی: کسانی که به منظور تشخیص یا درمان بیماری خود قصد سفر به کشور دیگری را دارند، ویزای پزشکی دریافت می‌کنند.
ویزای ترانزیت: چنانچه در سفر به یک کشور، مجبور به توقف در کشوری دیگر هستید، حتی اگر این توقف کوتاه باشد، ممکن است نیاز به دریافت ویزا ترانزیت داشته باشید.
ویزای تجاری: کارآفرینان و صاحبان کسب و کار که قصد مهاجرت به خارج از کشور با هدف سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار دارند، باید ویزای تجاری دریافت کنند.

هزینه گرفتن ویزا

هزینه اخذ ویزا متناسب با کشور مقصد و نوع ویزا متفاوت است. از طرفی از آنجا که هزینه‌ها بر اساس نرخ ارز محاسبه می‌شود، با توجه به نوسانات نرخ ارز، هزینه اخذ ویزا نیز متغیر خواهد بود. برای اطلاع از هزینه ویزا موردنظر خود با کارشناسان مربوطه در فلای‌تودی تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را درباره مبلغ و نحوه پرداخت آن دریافت کنید.

شرایط گرفتن ویزا

متقاضیان جهت اخذ ویزا باید از طریق کنسولگری یا دفتر سفارت کشور مقصد اقدام کنند، با این حال برای برخی کشورها ویزا در فرودگاه صادر می‌شود و نیازی به مراجعه به دفتر سفارت نیست. اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که داشتن ویزا تضمین ورود به خاک کشور مقصد نیست، بلکه مسئولین ذی‌صلاح اداره مهاجرت و مقامات مرزی آن کشور با توجه به قوانین تعیین شده می‌توانند مانع ورود فرد به خاک آن کشور شوند.
به طور کلی، افراد برای دریافت ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند:
• نداشتن سوء سابقه کیفری
• برخورداری از تمکن مالی

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

از مهمترین مراحل اخذ ویزا، ارائه مدارک لازم است. فرقی نمی‌کند خودتان برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید یا از طریق آژانس‌های مسافرتی درخواست ویزا می‌دهید، در هر دو صورت باید مدارک زیر را داشته باشید:
• پاسپورت یا گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
• یک قطعه عکس
• ترجمه مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج (در صورت تاهل)، گواهی اشتغال به کار (در صورت شاغل بودن)، گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
• ترجمه مدارک مالی شامل گردش حساب، نامه تمکن مالی از بانک، اسناد مالکیت
• بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل (در صورت نداشتن دعوتنامه)
• بیمه مسافرتی
• فرم تقاضای ویزا

نحوه دریافت ویزا

پس از آماده سازی مدارک و ارسال به کارشناسان فلای‌تودی، اقدامات لازم برای اخذ ویزا متناسب با کشور مقصد شامل گرفتن وقت سفارت، ارسال مدارک برای کنسولگری و ... انجام خواهد شد. کارشناسان فلای‌تودی اطلاعات مربوط به زمان مراجعه به سفارت و انگشت نگاری (در صورت نیاز) را به اطلاع متقاضی خواهند رساند. همچنین زمان دریافت ویزا و پیگیری آن نیز توسط کارشناسان این مجموعه به اطلاع شما خواهد رسید.

خدمات ویزا در فلای‌تودی

کسانی که سفر خارجی در پیش دارند و به دنبال اخذ ویزای توریستی هستند، می‌توانند اقدامات لازم در این زمینه از طریق فلای‌تودی دریافت کنند.
مراحل درخواست آنلاین ویزا در فلای‌تودی: .
• وارد صفحه ویزای مقصد موردنظر خود شوید.
• فرم تقاضای ویزا را براساس اطلاعات خواسته‌شده پر کرده و درخواست ویزا را ثبت کنید.
• کارشناسان فلای‌تودی از طریق راه‌های ارتباطی موجود با شما تماس گرفته و مراحل، شرایط، مدارک موردنیاز و نحوه ارسال آنها را به اطلاع‌تان می‌رسانند.
• مدارک را با توجه به توضیحات ارائه شده توسط کارشناسان ویزا برای آنها ارسال کنید.
• در مرحله بعدی کافی است، هزینه ویزا را پرداخت کنید .
• در نهایت، منتظر بمانید تا کارشناسان فلای‌تودی اقدامات لازم را انجام داده و با شما تماس بگیرند.
خدمات تمدید ویزا برای کسانی که ویزای خود را از طریق فلای‌تودی دریافت کرده‌اند نیز انجام می‌شود. کارشناسان مجرب فلای‌تودی در بخش ویزا از طریق راه‌های ارتباطی موجود مانند ایمیل، شماره تلفن و ... با شما در ارتباط هستند و به متقاضیان برای گرفتن ویزا کشور موردنظر خدمات باکیفیت ارائه می‌دهند. همچنین چنانچه امکان دریافت ویزا فوری برای مقصد موردنظر شما وجود داشته باشد، می‌توانید درخواست اخذ این نوع ویزا را به کارشناسان فلای‌تودی ارائه دهید.

مزایای درخواست ویزا در فلای‌تودی

خدمات ویزای آنلاین در فلای‌تودی، راهی آسان و سریع برای دریافت ویزا به منظور سفر به کشورهای خارجی فراهم کرده است. همچنین در صورت رزرو تور در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی، خدمات ویزا نیز بر روی پکیج تور به شما ارائه خواهد شد.
از مهمترین مزایای دریافت ویزا در فلای‌تودی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• درخواست آنلاین ویزا، بدون مراجعه حضوری.
• دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی از کارشناسان مجرب.
• کامل‌ترین خدمات ویزا با بهترین قیمت.
• پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگویی در اسرع وقت.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.