banner
Sweden

ویزای سوئد

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 14 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق دعوتنامه

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

سوئد کشوری در منطقه اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا، به دلیل کیفیت بالای زندگی، تحصیل و شغل، از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت است. با این حال، وجود جاذبه‌های متنوعی چون ساختمان‌های قدیمی، کاخ‌های سلطنتی، موزه‌ها، پدیده‌های طبیعی چون شفق شمالی و روستاها و مزارع با شیوه‌های زندگی سنتی، بسیاری را برای سفر چند روزه به این کشور جذب می‌کند. گردشگران برای سفر به هر یک از شهرهای سوئد (گوتنبرگ، استکهلم و ...) باید ابتدا ویزا سوئد را دریافت کنند. در ادامه راهنمای اخذ ویزای سوئد از طریق خدمات ویزا فلای‌تودی را شرح خواهیم داد.

جدول قیمتی ویزای سوئد

نوع ویزاتوریستیتجاری
خدمات سفارت95 یورو95 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای سوئد

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
سایرجهت اطلاع از سایر مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

ویزای توریستی سوئد

از میان انواع ویزای سوئد، ویزای توریستی طرفداران بیشتری دارد. کسانی که قصد دارند سفری چند روزه برای دیدن جاذبه‌های تفریحی و گردشگری به سوئد داشته باشند، باید برای دریافت ویزای توریستی سوئد اقدام کنند. این ویزا برای مدت اقامت حداکثر 90 روز در کشور سوئد صادر می‌شود.

تمدید ویزای سوئد

از آنجا که ویزای کشور سوئد از نوع ویزای شینگن است، قابل تمدید نیست و چنانچه اعتبار ویزای سوئد به پایان رسیده باشد، متقاضی باید جهت درخواست ویزای مجدد اقدام کند.

شرایط اخذ ویزا سوئد در فلای‌تودی

مراحل درخواست ویزا در فلای‌تودی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان دریافت ویزا سوئد پس از مراجعه به وبسایت یا اپ فلای‌تودی، از کلیه اطلاعات درباره ویزای سوئد شامل شرایط ویزای سوئد، قوانین ، مدارک لازم و مراحل درخواست آن مطلع می‌شوند.

مراحل اخذ ویزای سوئد در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا سوئد، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. مدارک بررسی خواهند شد و وقت سفارت و انگشت نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی اخذ می‌شود. سپس مشاوره‌های لازم و اطلاع‌رسانی در خصوص وقت سفارت و انگشت‌نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی به متقاضی انجام خواهد شد. متقاضی باید در زمان مقرر به سفارت سوئد در تهران مراجعه کند. مدت زمان صدور ویزا سوئد از زمان انجام مراحل انگشت‌نگاری و دریافت رسید در دفتر سفارت ، حدودا 14 روز کاری خواهد بود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بدون تعیین وقت قبلی مجاز به ورود به سفارت سوئد نیستید.
برای مراجعه به سفارت سوئد در تهران باید به آدرس پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷  مراجعه کنید. سفارت سوئد در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 ظهر فعال است.

دلایل ریجکت شدن ویزای سوئد

ریجکت شدن ویزا سوئد می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشد یا نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد، سفارت سوئد به شما مهلت می‌دهد تا مدارک کامل را ارسال کنید، اما در صورتی که مدارک در موعد مقرر ارائه نشود، امکان ریجکت شدن ویزا سوئد وجود دارد.
از دیگر دلایل ریجکتی ویزا سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مدارک سفر قبل یا در طول مدت سفر منقضی شده است.
•    دلیل سفر به سوئد ذکر نشده است.
•    در سوئد فاقد حمایت مالی هستید.
•    از بازگشت به کشور مبدا منع شده‌اید.
•    از ورود به منطقه شینگن منع شده‌اید.
•    سفارت سوئد از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید، اطمینان نداشته باشد.
در صورتی که درخواست ویزا سوئد را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان فلای‌تودی به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای سوئد را از طریق کارشناسان انجام دهید. برای رفع ابهامات و سوالات خود در زمینه اخذ ویزای سوئد با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.