• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

بلیط لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری، تفاوتی با بلیط های عادی ندارد. در واقع باید بدانید، هواپیما و صندلی پرواز شخصی که اقدام به خرید بلیط لحظه آخری کرده دقیقاً مشابه مسافری است که بلیط سیستمی همان پرواز را تهیه کرده است پس نباید فکر کنید که بلیط‌های لحظه آخری به دلیل ارزانتر بودن، صندلی و شرایط پروازی مناسبی ندارند.

اگر جز آن دسته از مسافرانی هستید که همیشه از قبل برای سفرشان برنامه‌ریزی می‌کنند و همه چیز را تدارک می‌بینند، شانس کمتری برای به دست آوردن بلیط لحظه آخری هواپیما دارید. اینگونه بلیط‌ها اگرچه از نظر مالی برای مشتریان خود مقرون به‌صرفه هستند اما از نظر برنامه‌ریزی و زمان پرواز، هیچ حق انتخابی برای مسافر باقی نمی‌گذارند و دست مسافر در این موارد کاملا بسته است.

بد نیست بدانید برای سفر با بلیط‌های لحظه آخری، تقریباً هر زمانی باید آماده سفر باشید زیرا ممکن است بلیطی که خریداری کرده‌اید برای چند ساعت آینده باشد و زمان زیادی تا پروازتان باقی نمانده باشد. علاوه بر این، معمولاً برای اینکه یک بلیط لحظه آخری ارزان به دست بیاورید باید قید سفر در ایام پر سفر (نوروز و تعطیلات رسمی) را بزنید. اما در عوض ممکن است در فصلهای کم سفر، بلیطی حتی ارزانتر از بلیط اتوبوس نصیبتان شود.

چرا پرواز لحظه آخری ارزان است؟

قیمت ارازن بلیط‌های لحظه آخری دو دلیل دارد؛ نزدیک بودن به زمان پرواز یا تکمیل نشدن ظرفیت پرواز. اگر کمتر از 24 ساعت تا پرواز باقی مانده باشد، برای اینکه صندلی‌ها خالی نباشند بلیط با قیمت ارزان‌تری به مسافر فروخته می‌شود.  معمولا فقط در مسیرهای پرتقاضا بلیط لحظه آخری چارتر وجود دارد؛ بلیط‌هایی که قیمت‌هایی بسیار ارزان دارند.

خرید بلیط هواپیمای لحظه آخری تکنیک‌هایی دارد که بد نیست با آنها آشنا شوید. البته باید چند بار این خریدها را انجام دهید تا متوجه شوید که چه زمانی بهترین وقت ممکن برای خرید این گونه بلیط هاست. خوب است بدانید فلای تودی این کار را برای شما آسان کرده است و پس از جستجوی بلیط هواپیما از فلای تودی، در صفحه نتایج می‌توانید بلیط‌های لحظه آخری را با برچسب لحظه آخری ببینید و از بین آنها انتخاب کنید.

بلیط لحظه آخری هواپیما فلای تودی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما فلای تودی
خرید بلیط های لحظه آخری هواپیما از فلای تودی

چه زمانی بلیط های لحظه آخری گران می شوند؟

بلیط‌های لحظه آخری معمولا در تعطیلات، روزهای آخر هفته و اعیاد گران می‌شوند و دیگر نمی‌توانید به امید بلیط لحظه آخری ارزان باشید. بهتر است اگر قصد سفر در این ایام را دارید از قبل بلیط خود را تهیه کنید زیرا بعید است بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید.

چگونه بلیط لحظه آخری را با بهترین قیمت بخریم؟

قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف متغیر است و بلیط لحظه آخری نیز از این قائده مستثنی نیست. همانطور که گفتیم هر چه به روز پرواز نزدیکتر شویم قیمت بلیط لحظه آخری ارزان‌تر می‌شود و معمولا با مشاهده روال بلیط‌ها و چک کردن قیمت بلیط در روزهای متوالی می‌توانیم نسبت به قیمت حدودی بلیط لحظه آخری آگاهی پیدا کنیم. البته نباید فراموش کنیم که اگر ریسک خرید بلیط در آخرین لحظات و خرید بلیط لحظه آخری را پذیرفتیم ممکن است همیشه هم اوضاع به سود ما نباشد و گاهی مجبور به پرداخت وجه اضافه برای خرید بلیط شویم زیرا در مورد این بلیط‌ها هیچ قاعده و قانون کلی صدق نمی‌کند.