• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

بلیط چارتر

بلیط چارتر توسط برخی شرکت‌‌‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی فروخته می‌‌‌شود. بعضی از دفاتر خدمات گردشگری، تمام یا بخشی از صندلی‌‌‌های بعضی مسیرهای هوایی را از شرکت‌‌‌های هواپیمایی اجاره می‌‌‌کنند و بلیط این پروازها را به مسافران می‌‌‌فروشند. در این شرایط شما بلیط هواپیما را مستقیم از هواپیمایی نمی‌‌‌خرید، بلکه از آژانس چارترکننده می‌‌‌خرید و بهای بلیط را هم، نه شرکت هواپیمایی، بلکه آژانس چارترکننده تعیین می‌‌‌کند. به همین دلیل قیمت بلیط چارتر در زمان‌‌‌های متفاوت و بسته به شرایط، تغییر می‌‌‌کند. در مسیرهای پرتردد پروازهای چارتر به‌‌‌صورت سالیانه برقرار می‌‌‌شوند. قیمت بلیط چارتر در مقاطع زمانی متفاوت، تغییر می‌‌‌کند. گاهی اوقات هرچه به زمان پرواز نزدیک‌‌‌تر بشویم، بهای آن پایین‌‌‌تر می‌‌‌آید.

ویژگی‌‌‌های بلیط هواپیما چارتر

بلیط چارتر هم مانند بلیط سیستمی، مزایا و معایبی دارد. مزیت بزرگ بلیط‌‌‌ چارتر در متغیر بودن بهای بلیط است، یعنی اگر کمی صبر کنید می‌توانید بلیط چارتر را با بهترین قیمت خریداری کنید. در واقع بلیط لحظه آخری چارتر همیشه بهترین قیمت را دارد. بیشتر وقت‌‌‌ها آژانس‌‌‌های مسافرتی تلاش می‌‌‌کنند تا صندلی‌‌‌های چارترشده‌‌‌ی خود را با سود کم و روش‌‌‌های مختلف تبلیغاتی و اطلاع‌‌‌رسانی به مشتری بفروشند. به همين دلیل گاهی می‌‌‌توانيد در فصل‌‌‌های کم‌‌‌سفر، بلیط‌‌‌هایی با قیمت‌‌‌ بسیار مناسب پیدا کنید. مثلا در اسفندماه که بیشتر مردم مشغول تدارک دیدن برای سال جدید و تمیزکاری‌‌‌ و خریدهای عید نوروزند، یکی از بهترین زمان‌‌‌ها برای تهیه چارتر کیش، چارتر قشم، چارتر استانبول، چارتر آنتالیا و بسیاری مقاصد گردشگری دیگر با ارزان ترین قیمت است.

خوب است بدانید در فصول سفر معمولا قیمت بلیط هواپیما چارتر با قیمت بلیط سیستمی تفاوت زیادی ندارد. زیرا در این شرایط به اندازه کافی درخواست برای سفر وجود دارد و چارتر کننده معمولا لزومی برای پایین آوردن نرخ بلیط هواپیما چارتر نمی‌بیند. در چنین شرایطی ممکن است گاهی حتی قیمت بلیط چارتر گران‌تر از بلیط سیستمی هم بشود. در صورتیکه قیمت بلیط چارتر با قیمت بلیط سیستمی برابر بود بهتر است بلیط سیستمی را خریداری کنید. علت آن برخی معایب در بلیط هواپیما چارتر است که در صورت برابری قیمت، توصیه به خرید بلیط سیستمی می‌شود.

معایب بلیط چارتر

برخلاف بلیط سیستمی نمی توان به راحتی بلیط‌های چارتر را استرداد کرد یا تاریخ آن را تغییر داد. در پروازهای چارتر یا امکان برگرداندن بلیط وجود ندارد و یا اگر در بعضی شرایط این امکان وجود داشته باشد که بلیط را پس بدهید، میزان جریمه‌‌‌ بسیار بالا است و گاهی معادل هزینه‌‌‌ی خود بلیط تمام می‌‌‌شود. دیگر این‌‌‌که درست است شما از آژانس، بلیط چارتر می‌‌‌خرید، اما اگر مشکلی در پروازتان به‌‌‌وجود بیاید، مثلا اگر پروازتان تاخیر داشته باشد، بارتان گم شود، پروازتان لغو شود و غیره، مسئولیت این مشکلات برعهده‌‌‌ی شرکت‌‌‌های هواپیمایی است و آژانس چارترکننده به شما خدمات خاصی نمی‌‌‌دهد.

بهترین قیمت بلیط چارتر فلای تودی
بهترین بلیط چارتر هواپیما
بلیط چارتری ارزان قیمت فلای تودی

بلیط چارتر ارزان

بسیاری از ما با دیدن واژه چارتر یا شنیدن عبارت بلیط چارتر گمان می‌کنیم این عبارت به معنی ارزانترین بلیط هواپیماست در حالی که بلیط هواپیما چارتر همیشه ارزانترین بلیط موجود نیست. در واقع خرید بلیط ارزان چارتر نیازمند زمانبندی و دقت مناسب است. با همه اینها آنچه مسلم است این است که خرید بلیط چارتر به نفع مسافر است. چرا که قیمت بلیط چارتر متغیر است و نوسان قیمت بلیط شرایطی را فراهم می‌سازد که مسافر بتواند راحت‌تر به بلیط چارتر ارزان و مورد نظر خود دست یابد.

مسیرهای بلیط چارتر

بلیط چارتر معمولا برای مسیرهای پر رفت و آمد پروازی وجود دارد و در حال حاضر در ایران بلیط چارتر داخلی و هم بلیط چارتر خارجی به فروش می رسد. فلای تودی همواره برای مسیرهای پر رفت و آمد خارجی مانند استانبول، آنتالیا، پکن، شانگهای، مسکو، بانکوک، پوکت، تایلند و ... بلیط چارتر خارجی دارد.

بلیط چارتر خارجی

برای خرید بلیط چارتر در فلای تودی کافی است مبدا و مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید تا تمامی پروازهای چارتر و سیستمی نمایش داده شود. در این صورت شما می توانید با مشاهده بلیط های چارتر و سیستمی از تمامی ایرلاین ها بلیط های چارتر ارزان را خریداری کنید.