• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

بلیط سیستمی

وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌گیریم معمولا عبارت‌ها و اصطلاحاتی در مورد بلیط هواپیما می‌شنویم یا می‌بینیم؛ اصطلاحاتی که ممکن است برایمان آشنا نباشد. یکی از این اصطلاحات بلیط هواپیما سیستمی است؛ عبارتی که معمولا در مقابل بلیط چارتر قرار می‌گیرد. عجیب نیست اگر ندانیم بلیط سیستمی هواپیما چیست و چه فرقی با بلیط چارتر دارد. اگر تصمیم به خرید بلیط هواپیما سیستمی دارید، بهتر است ادامه مطلب را تا انتها بخوانید.

بلیط هواپیما سیستمی چیست؟

بلیط های سیستمی در واقع بلیط‌هایی هستند که ایرلاین مستقیما اقدام به فروش آنها می‌کند. این بلیط‌ها اغلب قابل استرداد هستند و معمولا قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتر دارند. پرواز سیستمی برنامه زمانی منظم و ثابتی دارند و ظرفیت پرواز و نرخ آنها نیز از قبل توسط شرکت هواپیمایی مشخص شده است. مهمترین ویژگی بلیط سیستمی هواپیما این است که قیمت ثابتی دارد و تغییر نمی‌کند.

قیمت بلیط سیستمی هواپیما

همانطور که گفته شد، بلیط‌های سیستمی اغلب قیمت‌های ثابتی دارند و برخلاف بلیط های چارتر که قیمت آنها زیاد بالا و پایین می رود، معمولا قیمت بلیط سیستمی چندان تغییر نمی‌کند. البته در روزهای نزدیک به زمان پرواز، قیمت بلیط هواپیما سیستمی هم گاهی کم یا زیاد می‌شود و نوساناتی را تجربه می‌کند. به هر حال اگر دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید احتمال کمتری وجود دارد که با خرید بلیط سیستمی به هدف خود برسید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتر

بلیط‌های چارتر و سیستمی از نظر کیفیت خدمات پس از خرید بلیط، تفاوتی باهم ندارند یعنی اینطور نیست که برخی صندلی‏‌های هواپیما به طور پیشفرض چارتر تعیین شده باشد و برخی صندلی‌های جلو هواپیما به عنوان بلیط سیستمی فروخته شود. تفاوت بلیط چارتر و سیستمی معمولا در قیمت آنهاست. بلیط‏‌های چارتری گاهی قیمت‏‌هایی بسیار کمتر از بلیط‏ های سیستمی دارند و این موضوع هم به این دلیل است که در صورت فروش نرفتن بلیط‌های چارتر، چارترکننده متضرر می‌شود.

مقایسه قیمت بلیط سیستمی و چارتر

اگرچه اینطور تصور می‌شود که بلیط چارتر قیمت کمتری نسبت به بلیط سیستمی هواپیما دارد اما همیشه هم این قانون برقرار نیست. گاهی اوقات بلیط‌های سیستمی لحظه آخری با تخفیف عرضه می‌شود و قیمت کمتری نسبت به بلیط چارتر دارد. اما به طور معمول باید گفت که قیمت بلیط‌های سیستمی اغلب بیشتر و تقریبا ثابت است اما قیمت بلیط‌های چارتر نوسان بیشتری دارد و معمولا کمتر است.

بلیط سیستمی لحظه آخری

گاهی اوقات بلیط سیستمی شامل تخفیف لحظه آخری و قیمت آن پایین‌تر از حد معمول می‌شود. در روزهای وسط هفته و فصل‌های کم سفر معمولا می‌توان یکی دو روز مانده به سفر بلیط لحظه آخری سیستمی با قیمتی مناسب پیدا کرد. فلای تودی بلیط سیستمی لحظه آخری را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مزایای خرید بلیط سیستمی

 • امکان رزرو بلیط سیستمی از هفته ها قبل از سفر
 • عدم نوسان قیمت بلیط سیستمی
 • ارائه تخفیف بر روی بلیط کودکان
 • تنوع زیاد در مسیرهای پروازی
 • ارائه برنامه ریزی منظم برای پرواز

معایب بلیط پرواز سیستمی

تقریبا می‌توان گفت، به جز قیمت بلیط سیستمی، هیچ عیب دیگری برای این نوع بلیط نمی‌توان ذکر کرد. به هر حال باید برای دریافت مزایای بلیط سیستمی و سفری با خیال آسوده، هزینه بیشتری بپردازید.

خرید بلیط سیستمی هواپیما در فلای تودی

فلای تودی برای کاربران خود، امکان خرید آنلاین بلیط سیستمی ارزان هواپیما را فراهم کرده است تا مسافران با خیالی آسوده اقدام به خرید بلیط هواپیما سیستمی کنند و از مزایایی مانند دسترسی به تمام پروازها، سرعت و امنیت در خرید و پشتیبانی 24 ساعته تیمی مجرب و حرفه‌ای بهره ببرند.

برای خرید سیستمی بلیط هواپیما در فلای تودی، کافی است مبدا و مقصد سفر همراه با زمان رفت و برگشت را در فرم مربوطه ثبت کنید تا لیست بلیط سیستمی هواپیما رفت و برگشت برای مقصد موردنظرتان نمایش داده شود. در صورتی که قصد داشته باشید بلیط خود را از ایرلاین خاصی خریداری کنید، مثلا برای خرید بلیط سیستمی ماهان می توانید در قسمت فیلترهای جستجو، ایرلاین ماهان را در قسمت ایرلاین ها مشخص کنید تا نتایج جستجو بلیط سیستمی هواپیما برای این ایرلاین نمایش داده شود.

به طور پیش فرض بلیط های سیستمی در نتایج جستجو بلیط نمایش داده می شود، اما باید به برچسب کنار بلیط ها توجه کنید. بلیط های چارتر و لحظه آخری با برچسب چارتر و لحظه آخری مشخص می شوند.

در فلای تودی می توانید به راحتی بلیط هواپیما سیستمی ارزان را خریداری کرده و از پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیل بهره مند شوید.