banner
Germany

ویزای آلمان

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 14 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق دعوتنامه

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که سفر به آن به ویزای شینگن نیازمند است. کشور آلمان به دلیل وجود جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار، قدرت بالای نظامی، کیفیت نظام آموزشی، شرایط مناسب اقتصادی از مقاصد محبوب ایرانیان برای سفر و مهاجرت محسوب می‌شود. از این رو فلای‌تودی در کنار ارائه خدمات سفر همچون فروش بلیط هواپیما و رزرو هتل، متقاضیان سفر به آلمان را در جهت اخذ ویزا آلمان یاری می‌کند. در ادامه می‌توانید راهنمای اخذ ویزای آلمان توسط فلای‌تودی را مطالعه کنید.

جدول قیمتی ویزای آلمان

نوع ویزاتوریستیتجاری
خدمات سفارت95 یورو95 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
سایرجهت اطلاع از مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

انواع ویزای توریستی آلمان

یکی از انواع ویزای آلمان که طرفداران بسیاری دارد، ویزای توریستی آلمان است. گردشگران بسیاری کشور آلمان را برای سفر چند روزه خود انتخاب می‌کنند تا علاوه بر آشنا شدن با مهد بسیاری از موسیقی‌دانان و هنرمندان شهیر دنیا همچون موتزارت و بتهوون و باخ، آثار و بقایای جنگ جهانی دوم و حکومت هیتلر، رودهای بزرگ راین و دانوب، دیوار برلین و بسیاری زیبایی‌های شهرهای مختلف این کشور بزرگ را از نزدیک ببینند. 
ویزای توریستی آلمان در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. 
ویزای کوتاه مدت آلمان: کسانی که با هدف دیدار اقوام، دوستان، خانواده، شرکت در همایش‌ها و جلسات یا صرفا جهت ترانزیت فرودگاهی، قصد سفر کوتاه مدت به کشور آلمان را دارند، می‌توانند ویزای کوتاه مدت آلمان را دریافت کنند. این نوع ویزا 6 ماه یا 180 روز اعتبار دارد که در این بازه زمانی، 90 روز می‌توانید در کشور آلمان اقامت داشته باشید.
ویزای بلند مدت آلمان: افرادی که با هدف آموزش زبان آلمان، دانشجویی، مطالعات تحقیقی، جستجوی کار، اشتغال و درمان به این کشور سفر می‌کنند، قصد اقامت بیش از 90 روز در آلمان را دارند. از این رو این افراد جهت اخذ ویزای بلندمدت آلمان اقدام می‌کنند. 
لازم به ذکر است ویزا آلمان یک بار ورود یا چند بار ورود (مولتی) باشد. افراد با داشتن ویزای یک بار ورود، تنها یکبار حق ورود به کشور آلمان را دارند و در صورت سفر مجدد بایستی، دوباره جهت اخذ ویزای آلمان اقدام کنند. اما ویزای چندبار ورود به فرد اجازه می‌دهد چندین بار وارد حوزه شینگن شده و از آن خارج شود، اما هر بار تنها 90 روز می‌تواند در آلمان اقامت داشته باشد.
هم ویزای یکبار و ورود و هم چندبار ورود شینگن، جزء ویزاهای کوتاه مدت یا تایپ C محسوب می‌شوند.

تمدید ویزای آلمان

از آنجا که ویزای شینگن امکان تمدید ندارد، لذا در صورت اتمام مدت اعتبار ویزای آلمان، بایستی جهت اخذ ویزای آلمان مجددا اقدام نمایید. 

شرایط اخذ ویزای آلمان در فلای‌تودی

مراحل درخواست ویزا در فلای‌تودی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان دریافت ویزا آلمان پس از مراجعه به وبسایت یا اپ فلای‌تودی، از شرایط، مدارک و مراحل اخذ ویزا آلمان اطلاع پیدا کنند. 

مراحل اخذ ویزای آلمان در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا آلمان، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان، پروسه تعیین وقت توسط کارگزاری Visa Metric انجام می‌شود. وقت سفارت و انگشت نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی اخذ شده و به متقاضی اعلام خواهد شد. متقاضی باید در زمان مقرر شده جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر Visa Metric مراجعه کند. پس از انجام مراحل انگشت نگاری و دریافت رسید از  vfs،  14 روز کاری طول می‌کشد تا جواب ویزا اعلام گردد. پیگیری ویزا سفارت آلمان را می‌توانید از طریق فلای‌تودی انجام دهید.
آدرس دفتر Visa Metric آلمان: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا)، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره 137، طبقه یک. کدپستی: 1513933134  
این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 17 فعال است.

رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای آلمان

ویزا آلمان ممکن است به دلایل مختلف توسط سفارت ریجکت شود. اما رایج ترین دلایل ریجکت شدن ویزا آلمان عبارتند از:
•    در صورتی که مدارک سفرتان منقضی شده باشد یا در طول مدت اقامتتان در آلمان منقضی گردد.
•    دلیل سفر به آلمان را ذکر نکرده باشید.
•    فاقد حمایت مالی در آلمان باشید.
•    از بازگشت به کشور مبدا خود منع شده باشید.
•    از ورود به منطقه شینگن منع شده باشید.
•    سفارت از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود برنگردید، اطمینان نداشته باشد.
لازم به ذکر است که چنانچه مدارک شما دارای نقص باشد یا نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد، سفارت آلمان به شما مهلت می‌دهد تا مدارک کامل را ارسال کنید و در صورتی که مدارک لازم را تحویل ندهید، احتمال ریجکت شدن ویزا وجود دارد.
متقاضیان ویزا آلمان که مراحل اخذ ویزا را از طریق فلای‌تودی طی کرده‌اند، می‌توانند استعلام ویزای آلمان را از طریق کارشناسان انجام دهند. همچنین در صورتی که خواستار ویزای فوری آلمان هستید، با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.