banner
Portugal

ویزای پرتغال

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 14 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق دعوتنامه

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

کشور پرتغال و پایتخت آن، لیسبون، از مقاصد بسیار زیبا در جنوب غربی اروپاست. این کشور تاریخی کهن دارد، از این رو علاوه بر جاذبه‌های طبیعی زیبا، جاذبه‌های تاریخی بسیاری نیز برای نمایش به گردشگران دارد. آب و هوای مطبوع، فرهنگ جذاب و غذاهای خوشمزه این کشور در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی‌اش، تجربه سفری به یادماندنی می‌سازد. اگر تور پرتغال را خریداری کرده‌اید یا به صورت انفرادی قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است ابتدا ویزای پرتغال را از طریق فلای‌تودی درخواست داده و اخذ نمایید. 

جدول قیمتی ویزای پرتغال

نوع ویزاتوریستیتجاری
خدمات سفارت95 یورو95 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
سایرجهت اطلاع از مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

ویزای توریستی پرتغال

از پرطرفدارترین انواع ویزای پرتغال، ویزای توریستی این کشور است. ویزای توریستی پرتغال از نوع شینگن کوتاه مدت است. این نوع ویزای در بازه زمانی 180 روزه به گردشگر اجازه اقامت به مدت 90 روز در کشور پرتغال را می‌دهد. گرچه مدت اعتبار ویزای پرتغال معمولا مطابق با برنامه سفر گردشگر و معمولا 7 تا 14 روز است.

تمدید ویزای پرتغال

از آنجا که ویزای کشور پرتغال از نوع ویزای شینگن است، قابل تمدید نیست و چنانچه اعتبار ویزای پرتغال به پایان رسیده باشد، متقاضی باید جهت درخواست ویزای مجدد اقدام کند.

شرایط اخذ ویزای پرتغال در فلای‌تودی

مراحل درخواست ویزا در فلای‌تودی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان دریافت ویزا پرتغال پس از مراجعه به وبسایت یا اپ فلای‌تودی، از کلیه اطلاعات درباره ویزا پرتغال شامل شرایط ویزای پرتغال، قوانین، مدارک لازم، نکات ویزای پرتغال و مراحل درخواست آن مطلع می‌شوند. 

مراحل اخذ ویزای پرتغال در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا پرتغال، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. مدارک بررسی خواهند شد و پروسه تعیین وقت توسط کارگزاری VFS Global انجام خواهد گرفت. وقت سفارت و انگشت نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی اخذ شده همچنین تکمیل پرونده انجام می‌شود. سپس مشاوره‌های لازم و اطلاع‌رسانی در خصوص وقت سفارت و انگشت‌نگاری توسط کارشناسان این مجموعه به متقاضی انجام می‌شود. متقاضی باید در زمان مقرر به دفتر VFS گلوبال مراجعه کند. مدت زمان صدور ویزا پرتغال از زمان انجام مراحل انگشت‌نگاری و دریافت رسید در دفتر VFS ، حدودا 14 روز کاری خواهد بود.
برای مراجعه به دفتر VFS Global در تهران باید به آدرس میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. 

دلایل ریجکت شدن ویزای پرتغال

ریجکت شدن ویزا پرتغال می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشد یا نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد، سفارت پرتغال به شما مهلت می‌دهد تا مدارک کامل را ارسال کنید، اما در صورتی که مدارک در موعد مقرر ارائه نشود، امکان ریجکت شدن ویزا پرتغال وجود دارد.
از دیگر دلایل ریجکتی ویزای پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مدارک سفر قبل یا در طول مدت سفر منقضی شده است.
•    دلیل سفر به پرتغال ذکر نشده است.
•    در پرتغال فاقد حمایت مالی هستید.
•    از بازگشت به کشور مبدا منع شده‌اید.
•    از ورود به منطقه شینگن منع شده‌اید.
•    سفارت پرتغال از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید، اطمینان نداشته باشد.
در صورتی که درخواست ویزا پرتغال را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان فلای‌تودی به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای پرتغال را از طریق کارشناسان انجام دهید. برای رفع ابهامات و سوالات خود در زمینه اخذ ویزای پرتغال با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.