banner
India

ویزای هند

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 7 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق نظر آفیسر

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

سفر به هند یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهاست. تماشای ساختمان‌ها و معابد قدیمی، تجربه غذاهای تند هندی، آشنایی با فرهنگ و ادیان مختلف، از دیرباز گردشگران سرتاسر دنیا را به هندوستان، کشور 72 ملت کشانده است. لازمه ورود به این کشور، داشتن مجوز یا همان ویزاست. ایرانیانی که می‌خواهند سفر تفریحی و توریستی به هند داشته باشند، باید ویزای توریستی هند را دریافت کنند. از طرف دیگر، کسانی که قصد دارند در یکی از شرکت‌های هندی مشغول به کار شوند یا یک شراکت اقتصادی را با شرکت‌های بزرگ هندی آغاز کنند، بایستی با داشتن دعوتنامه تجاری اقدام به اخذ ویزای تجاری هند کنند. یکی از خدمات ویزا که توسط فلای‌تودی به مسافران ارائه می‌شود، خدمات ویزای تجاری هند است.

شما می‌توانید مراحل درخواست و اخذ ویزای تجاری و توریستی هند را از طریق فلای‌تودی طی کنید. در ادامه شما را در این باره راهنمایی خواهیم کرد.

جدول قیمتی ویزای هند

نوع ویزاتوریستیتجاریدرمانی
عادی150 دلار360 دلار140 دلار

مدارک مورد نیاز ویزای هند

پاسپورتاصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
شناسنامهکپی تمام صفحات شناسنامه به صورت جدا در برگه A4
کارت ملیکپی پشت و روی کارت ملی به صورت جدا در برگه A4
عکس پرسنلیدو قطعه عکس 5*5
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
انگشت نگاریحضور مسافر جهت انگشت نگاری
سایرآخرین ویزای هند (در صورت وجود)

انواع ویزای هند

افراد ممکن است با اهداف مختلفی به کشور هند سفر کنند که هر یک مستلزم ویزای مخصوص به خود است. در این میان ویزای تجاری و توریستی از پرطرفدارترین انواع ویزای هند محسوب می‌شوند.

ویزای توریستی هند

گردشگرانی که به دیدن تاج محل و رود گنگ می‌روند و می‌خواهند در مدت زمان مشخصی دیدنی‌های رنگارنگ این کشور بزرگ را ببینند، باید ابتدا جهت اخذ ویزای هند اقدام کنند. ویزای توریستی هند به صورت عادی یعنی برای یک بار ورود به کشور هند صادر می‌شود. اعتبار ویزای هند دو ماهه است و متقاضیان می‌توانند این نوع ویزا را از طریق فلای‌تودی درخواست دهند.

ویزای تجاری هند

همانطور که گفته شد، متقاضیان ویزای تجاری هند باید یک دعوتنامه از یک شرکت هندی داشته باشند، در غیر این صورت بایستی برای ویزای توریستی هند اقدام کنند. لازم به ذکر است مدت اعتبار ویزای تجاری هندوستان، شش ماهه است و این ویزا به صورت مالتیپل (چند بار ورود) صادر می‌شود.

تمدید ویزای هند

مدت اعتبار ویزای هند دو ماه است. این نوع ویزا امکان تمدید ندارد و چنانچه اعتبار آن به پایان رسیده باشد، باید جهت اخذ ویزای هند مجددا اقدام کنید.

شرایط و مراحل اخذ ویزای هند

شرایط ویزای هند چندان سخت و پیچیده نیست. کافی است درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنید. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. کارشناسان مربوطه پس از بررسی مدارک، آنها را برای سفارت ارسال می‌کنند و هماهنگی‌های لازم را برای تعیین وقت انگشت نگاری به عمل می‌آورند. وقت انگشت نگاری از طریق کارشناس مربوطه به مسافر اطلاع رسانی می‌شود. متقاضی باید جهت انگشت نگاری در زمان مشخص شده در سفارت حضور پیدا کند. به این ترتیب، پس از 10 روز کاری، ویزای توریستی هند و پس از 14 روز کاری، ویزای تجاری هند صادر خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای هند

رد شدن ویزا ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد، اما متداول‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای هندوستان، ارائه مدارک ناکافی و سابقه ریجکت شدن ویزا در گذشته است.

در صورتی که درخواست ویزا تجاری هندوستان را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای هند را از طریق آنها انجام دهید.