banner
russia

ویزای روسیه

زمان اخذ ويزا:3 تا 8 روز کاری
اعتبار ویزا پس از صدور:1 ماهه توریستی

کشور بزرگ و پهناور روسیه به دلیل نزدیکی جغرافیایی به ایران و همچنین تاریخ کهن و فرهنگ غنی آن، یکی از کشورهای محبوب نزد ایرانیان برای سفر خارجی است. گردشگران ایرانی که با اهداف گوناگونی چون تجاری و توریستی به این کشور سفر می‌کنند، باید پیش از سفر اقدامات لازم را برای اخذ ویزای روسیه انجام دهند. از این رو، فلای‌تودی جهت تسهیل شرایط سفر علاوه بر رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما، امکان تهیه ویزا روسیه را نیز فراهم کرده است. در ادامه راهنمای ویزای روسیه در فلای‌تودی از شرایط و مدارک و هزینه ویزای روسیه تا اخذ ویزا را به تفصیل شرح خواهیم داد.

جدول قیمتی ویزای روسیه

طبق بلیط+هتل14 روزه فوریالکترونیکی
145 دلار250 دلار70 دلار

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه

گذرنامه

اسکن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر

عکس پرسنلی

‏اسکن عکس پرسنلی جدید و بدون روتوش

فرم مشخصات تکمیل شده

تکمیل فرم بر اساس مشخصات فردی

اطلاعات شخصی

آدرس و تلفن پاسخگو در ساعات کاری

بلیط پرواز

بلیط رفت و برگشت

بیمه

بیمه مسافرتی 60 روزه

واچر هتل

واچر هتل به تعداد شب‌های اقامت

مدارک اضافی

در صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می‌شود

انواع ویزای توریستی روسیه

متناسب با هدف از سفر به روسیه، نوع ویزای آن نیز متفاوت خواهد بود. پیش از هر اقدامی ابتدا باید با مراحل، شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای موردنظر خود آشنا شوید. به طور کلی انواع ویزای روسیه برای کسانی که با هدف تفریح و گردش به این کشور سفر می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شود:

ویزای توریستی عادی روسیه

ویزای توریستی از رایج‌ترین انواع ویزای روسیه است. کسانی که با هدف گشت و گذار و تفریح، شرکت در فستیوال و نمایشگاه‌های روسیه به این کشور سفر می‌کنند، باید ویزای توریستی روسیه را دریافت نمایند. مدت زمان این ویزا مطابق با تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما و مدت زمانی است که مسافر برای اقامت در آن کشور در نظر دارد. از زمان درخواست تا اخذ ویزای توریستی روسیه حدود 8 تا 10 روز کاری طول می‌کشد.

ویزای توریستی فوری روسیه

در صورتی که به دلایل مختلف خواستار اخذ ویزای فوری روسیه هستید، می‌تواند از طریق فلای‌تودی اقدام کنید. این نوع ویزا بر اساس مدت زمان موردنیاز جهت صدور به سه دسته تقسیم می‌شود:

ویزای فوری توریستی که ظرف 5 روز کاری صادر می‌شود.

ویزای توریستی فوری که ظرف 3 روز کاری صادر می‌شود.

ویزای توریستی فوری که ظرف 2 روز کاری صادر می‌شود.

ویزای تجاری روسیه

یکی از انواع ویزا روسیه که می‌توانید از طریق فلای‌تودی جهت اخذ آن اقدام کنید، ویزای تجاری روسیه است. این نوع ویزا مخصوص کسانی صادر می‌شود که با هدف تجارت و کسب و کار به این کشور سفر می‌کنند. ویزای تجاری روسیه به صورت یک ماهه یا سه ماهه صادر می‌شود و از زمان درخواست تا صدور حدود 3 تا 8 روز کاری زمان می‌برد.

تمدید ویزای روسیه

در زمان درخواست ویزا روسیه باید توجه داشته باشید که مدت زمان ویزا متناسب با مدت زمان اقامت شما در این کشور خواهد بود و مدت زمان ویزای روسیه تمدید نخواهد شد.

شرایط اخذ ویزای روسیه

شرایط ویزای روسیه چندان پیچیده و دشوار نیست. تنها کافی است درخواست ویزا روسیه موردنظر خود را همراه با مدارک ویزای روسیه، برای بخش ویزا در فلای‌تودی ارسال کنید. حتی برخلاف ویزای شینگن، تمکن مالی و گردش حساب برای گرفتن ویزای روسیه ضروری نیست.

مراحل اخذ ویزای روسیه در فلای‌تودی

لازم به ذکر است امکان دریافت ویزای الکترونیکی روسیه وجود ندارد. کسانی که قصد دارند از طریق فلای‌تودی ویزا روسیه را دریافت کنند، ابتدا باید مدارک موردنیاز ویزای درخواستی خود را به صورت فیزیکی به فلای‌تودی ارسال نمایند. از آنجا که ویزای روسیه به صورت لیبل بر روی پاسپورت ثبت می‌شود، لازم است اسکن مدارک برای فلای‌تودی ارسال گردد تا کارشناسان بخش مربوطه پس از بررسی و ارسال آن برای سفارت، اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا انجام دهند.

ممکن است به صورت رندوم از برخی مسافران درخواست شود تا برای مصاحبه به سفارت مراجعه کنند. به طور معمول برای ویزاهای غیرفوری، 3 تا 8 روز کاری طول می‌کشد تا ویزا صادر گردد. پس از صدور ویزا، به صورت تلفنی به مسافر اطلاع داده خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای روسیه

به ندرت پیش می‌آید ویزای توریستی روسیه ریجکت شود، با این حال ممکن است به دلایلی این اتفاق بیفتد. از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای روسیه باید به مسائل امنیتی، تخلفات مسافرتی و مهاجرتی شامل کار با ویزای توریستی روسیه و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا، مسائل اخلاقی مانند زیر پا گذاشتن هنجارها و قوانین روسیه، ارتکاب جرم‌هایی مانند سرقت و کلاهبرداری اشاره کرد.

نام و نام خانوادگی

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3-021-42405000

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.