banner
Austria

ویزای اتریش

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 14 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق دعوتنامه

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

اتریش از کشورهای اروپایی با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار است که سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیاست. کیفیت بالای زندگی و تحصیل در این کشور، سبب شده تا ایرانیان بسیاری برای زندگی و کار راهی این کشور شوند. دیدن مناظر تماشایی کوه‌های آلپ و رود دانوب، کاخ‌ها و قلعه‌ها و بناهای تاریخی با معماری جذاب از جمله تجربه‌های منحصر به فردی است که با سفر به اتریش حاصل می‌شود. با این حال لازمه این سفر، اخذ ویزای اتریش است. فلای‌تودی در جهت تسهیل سفرهای خارجی، مشاوره و اقدامات لازم در جهت اخذ ویزا اتریش را به شما ارائه می‌دهد. 

جدول قیمتی ویزای اتریش

نوع ویزاتوریستیتجاری
خدمات سفارت95 یورو95 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
سایرجهت اطلاع از سایر مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

ویزای توریستی اتریش

از میان انواع ویزای اتریش، ویزای توریستی طرفداران بیشتری در میان ایرانیان دارد. کسانی که قصد دارند برای سفر توریستی به لینز، سالزبورگ، اینسبروک، وین و سایر شهرهای اتریش بروند، باید ابتدا ویزای توریستی اتریش را دریافت کنند. ویزای توریستی اتریش از نوع شینگن است و افراد با داشتن این ویزا می‌توانند به مدت 90 روز در بازه 6 ماهه در کشور اتریش اقامت داشته باشند.

تمدید ویزای توریستی اتریش

از آنجا که ویزای کشور اتریش از نوع ویزای شینگن است، قابل تمدید نیست و چنانچه اعتبار ویزای اتریش به پایان رسیده باشد، متقاضی باید جهت درخواست ویزای مجدد اقدام کند.

شرایط اخذ ویزای اتریش در فلای‌تودی

مراحل درخواست ویزا در فلای‌تودی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان دریافت ویزا اتریش پس از مراجعه به وبسایت یا اپ فلای‌تودی، از کلیه اطلاعات درباره ویزا اتریش شامل شرایط ویزای اتریش، قوانین، مدارک لازم و مراحل درخواست آن مطلع می‌شوند. 

مراحل اخذ ویزای اتریش در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا اتریش، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. مدارک بررسی خواهند شد و پروسه تعیین وقت توسط کارگزاری VFS Global انجام خواهد گرفت. وقت سفارت و انگشت نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی اخذ شده همچنین تکمیل پرونده انجام می‌شود. سپس مشاوره‌های لازم و اطلاع‌رسانی در خصوص وقت سفارت و انگشت‌نگاری توسط کارشناسان به متقاضی انجام می‌شود. متقاضی باید در زمان مقرر به دفتر VFS گلوبال مراجعه کند. مدت زمان صدور ویزا اتریش از زمان انجام مراحل انگشت‌نگاری و دریافت رسید در دفتر VFS ، حدودا 14 روز کاری خواهد بود.
برای مراجعه به دفتر VFS Global در تهران باید به آدرس خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم ساختمان هروی سنتر مراجعه کنید. 

دلایل ریجکت شدن ویزای اتریش

ریجکت شدن ویزا اتریش می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشد یا نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد، سفارت اتریش به شما مهلت می‌دهد تا مدارک کامل را ارسال کنید، اما در صورتی که مدارک در موعد مقرر ارائه نشود، امکان ریجکت شدن ویزا اتریش وجود دارد.
از دیگر دلایل ریجکتی ویزای اتریش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مدارک سفر قبل یا در طول مدت سفر منقضی شده است.
•    دلیل سفر به اتریش ذکر نشده است.
•    در اتریش فاقد حمایت مالی هستید.
•    از بازگشت به کشور مبدا منع شده‌اید.
•    از ورود به منطقه شینگن منع شده‌اید.
•    سفارت اتریش از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید، اطمینان نداشته باشد.
در صورتی که درخواست ویزا اتریش را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان فلای‌تودی به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای اتریش را از طریق کارشناسان انجام دهید. برای رفع ابهامات و سوالات خود در زمینه اخذ ویزای اتریش با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.