banner
australia

ویزای استرالیا

زمان اخذ ويزا:از 3 ماه به بالا
اعتبار ویزا پس از صدور: بین 2 هفته تا 3 ماه

استرالیا، به علت پیشرفت چشمگیر در صنایع مختلف، ارتقای استانداردهای رفاهی و کیفیت بالای زندگی، یکی از مقاصد محبوب برای سفر و مهاجرت به حساب می‌آید. کسانی که قصد دارند به استرالیا و شهرهای معروف آن مانند سیدنی و ملبورن سفر کنند، باید براساس هدف خود از سفر برای دریافت ویزای استرالیا درخواست دهند. ویزا استرالیا انواع مختلفی دارد و به صورت الکترونیک صادر می‌شود. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، می‌توانید از خدمات ویزای استرالیا فلای‌تودی استفاده کنید.

جدول قیمتی ویزای استرالیا

نوع خدمتقیمت
خدمات سفارت340 دلار

مدارک مورد نیاز ویزای استرالیا

گذرنامه

اصل و کپی گذرنامه جدید

عکس پرسنلی

2عکس گذرنامه با پس‌زمینه سفید

ویزا

فرم درخواست آنلاین ویزای تکمیل‌شده

مدارک پروتکل بهداشتی

مدارک چکاپ پزشکی از کلینیک‌های تائید‌شده سفارت

مدارک خدمت سربازی (آقایان)

ترجمه کارت پایان خدمت یا معافیت

مدارک وضعیت تاهل

سند ازدواج در صورت تاهل

مدارک میزبان

دعوت‌نامه اقوام و ارائه اطلاعات و آدرس فرد میزبان (در صورت وجود)

تمکن مالی

نامه تمکن مالی بانکی

واچر هتل

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما مطابق با برنامه سفر

تمکن مالی

پرینت حساب بانکی 4 ماهه اخیر

برنامه سفر

برنامه سفر کامل و دقیق

مدارک اضافی

در صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می‌شود

مدارک شغلی

ترجمه رسمی فیش حقوقی، سوابق کاری و مدارک بیمه و سایر موارد نظیر کد مالیاتی ، ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار یا تحصیل، ترجمه سوابق بیمه تامین اجتماعی (جواز کار و یا شماره ثبت شرکت، ترجمه سوابق بازنشستگی در صورت وجود)

مدارک شخصی

ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری- پرینت پرداخت اینترنتی هزینه ویزا - ارائه گواهی سوءپیشینه

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا از محبوب‌ترین انواع ویزای استرالیا محسوب می‌شود. کسانی که قصد دارند به صورت کوتاه مدت و با هدف گردش یا بازدید اقوام به استرالیا سفر کنند، باید یکی از انواع ویزاهای استرالیا که شامل موارد زیر می‌شود، دریافت کنند:

• مجوز الکترونیکی ساب کلاس 601

• مجوز الکترونیکی ساب کلاس 651

• ویزای ترانزیت ساب کلاس 771

• ویزای توریستی (Visitor) ساب کلاس 600

• ویزای کار و تعطیلات ساب کلاس 462

• ویزای تعطیلات کاری ساب کلاس 417

البته باید توجه داشته باشید که شهروندان ایرانی تنها امکان درخواست و اخذ برخی از انواع ویزا استرالیا را دارند. از لیست بالا تنها امکان دریافت ویزای ترانزیت استرالیا و ویزای توریستی ساب کلاس 600 استرالیا برای شهروندان ایرانی وجود دارد. ویزای ترانزیت تنها 72 ساعت اعتبار دارد و مناسب کسانی است که می‌خواهند توقف کوتاهی در فرودگاه استرالیا داشته باشند و از آنجا به کشور دیگری سفر کنند. همچنین مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا توسط افسر ویزا استرالیا و براساس شرایط کلی متقاضی مشخص می‌شود.

ویزای توریستی استرالیا به صورت سینگل یا مولتی صادر می‌شود. معمولا به کسانی که برای اولین بار ویزا استرالیا می‌گیرند، ویزای سینگل استرالیا با اعتبار کوتاه مدت داده می‌شود. اما در صورتی که سابقه چندین بار سفر به استرالیا را داشته باشید، می‌توانید ویزای 6 ماهه یا یکساله و مولتی دریافت کنید. افراد می‌توانند با داشتن دعوتنامه از اقوام شامل والدین، فرزند، برادر یا خواهر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمو، خاله، عمو، دایی، خواهرزاده و برادرزاده، ویزای توریستی فامیلی استرالیا یا Sponsored family stream را دریافت کنند. این نوع ویزا اجازه اقامت در استرالیا تا 12 ماه را می‌دهد.

تفاوت این نوع ویزای توریستی استرالیا با ویزای عادی بدون دعوتنامه، این است که مراحل گرفتن ویزا استرالیا با دعوتنامه آسانتر و سریعتر انجام می‌شود و معمولا مدت اعتبار بیشتری دارد.

تمدید ویزای استرالیا

ویزا استرالیا قابل تمدید نیست و پس از پایان یافتن مدت اعتبار آن باید برای اخذ ویزای جدید اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای استرالیا در فلای‌تودی

درخواست ویزا استرالیا نیازمند ساخت حساب کاربری در وبسایت رسمی مهاجرت و شهروندی استرالیا، پر کردن فرم مربوطه، بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه ویزای استرالیا است. سپس از طریق همین وبسایت باید وقت مراجعه حضوری به دفتر وی اف اس گلوبال برای انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک بگیرید.

برای اخذ ویزای استرالیا کافی است با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید و تمام اقدامات لازم را به کارشناسان ویزا در فلای‌تودی بسپارید.

مراحل اخذ ویزای استرالیا در فلای‌تودی

با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استرالیا را از طریق واتس‌اپ یا ایمیل برای آنها ارسال کنید. پس از بررسی و اعلام شرایط ویزای توریستی استرالیا، اصل مدارک برای کارشناسان ویزا در فلای‌تودی بفرستید. به این ترتیب، پروسه تعیین وقت توسط کارگزاری VFSGlobal انجام و وقت سفارت استرالیا و انگشت نگاری گرفته می‌شود.

پس از تکمیل پرونده توسط کارشناسان و مشاوره در خصوص شرایط ویزای استرالیا، مسافر فقط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کند. مدت ارزیابی ویزا توریستی استرالیا از زمان انگشت‌نگاری و دریافت رسید از VFS، حداقل 14 روز کاری خواهد بود.

برای حضور در دفتر VFSGlobal باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ فعال است.

دلایل ریجکت شدن ویزای استرالیا

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزا استرالیا عبارتند از:

• سابقه ریجکت شدن متقاضی

• تناقض اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی با برنامه سفر

• نقص در مدارک ارائه شده

• نداشتن تمکن مالی کافی

• ارائه اسناد و مدارک جعلی و گمراه کننده

• انجام ندادن معاینات پزشکی و تست سلامت موردنیاز

• داشتن سابقه کیفری

در صورتی که درخواست ویزا استرالیا را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای استرالیا را نیز از طریق آنها انجام دهید.

نام و نام خانوادگی

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3-021-42405000

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.