banner
Greece

ویزای یونان

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 14 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق دعوتنامه

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

یونان سرزمین خدایان باستان، از دیرباز نه تنها به دلیل وجود جاذبه‌هایی چون کوه المپوس و معبد دلفی شهرت داشته، بلکه وجود جزایر و سواحل زیبا و چشم‌نوازش، همیشه گردشگران را از سرتاسر دنیا مجذوب خود کرده است. گردشگران برای تجربه سواحل گرم و آفتابی سانتورینی و میکونوس، علاوه بر خرید بلیط یونان، بایستی ویزا یونان را نیز داشته باشند. فلای‌تودی به همین منظور، خدمات ویزا یونان را در اختیار مسافران قرار می‌دهد که در ادامه شرح داده خواهد شد.

جدول قیمتی ویزای یونان

نوع ویزاتوریستیتجاری
خدمات سفارت95 یورو95 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای یونان

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
فرمفرم مشخصات تکمیل شده
سایرجهت اطلاع از سایر مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

ویزا یونان توریستی

از میان انواع ویزای یونان، ویزای توریستی طرفداران بیشتری دارد. ویزای توریستی یونان، ویزای نوع C محسوب می‌شود و مدت اعتبار آن 180 روز است. این نوع ویزا به فرد 90 روز اجازه اقامت در کشور یونان می‌دهد. چنانچه فرد تقاضای ویزای مولتی یونان را بدهد، بسته به اعتبار متقاضی در سفارت، ممکن است این ویزا به صورت یک تا 3 ساله صادر شود. اما چنانچه فرد متقاضی اعتبار کمی در سفارت داشته باشد، ویزای یونان به صورت سینگل با مدت اعتبار و مدت زمان اقامت کمتر برای وی صادر خواهد شد. 
به طور کلی می‌توان گفت مدت زمان اقامت و اعتبار ویزاها مشخص و از پیش تعیین شده نیست و حتی ممکن است ویزا با اعتبار یک ماهه و مدت اقامت 7 روزه صادر شود.

تمدید ویزای یونان

از آنجا که ویزای یونان از نوع شینگن است، قابل تمدید نیست و چنانچه اعتبار ویزا به پایان رسیده باشد، متقاضی باید جهت درخواست ویزای مجدد اقدام کند.

شرایط اخذ ویزا یونان در فلای‌تودی

مراحل درخواست ویزا در فلای‌تودی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان دریافت ویزا برای یونان پس از مراجعه به وبسایت یا اپ فلای‌تودی، از کلیه شرایط ویزا یونان، مدارک لازم برای ویزای یونان و مراحل درخواست آن مطلع می‌شوند. 

مراحل گرفتن ویزا یونان در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا یونان، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. مدارک بررسی خواهند شد و پروسه تعیین وقت توسط کارگزاری VFSGlobal انجام خواهد گرفت. وقت سفارت و انگشت نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی اخذ شده همچنین تکمیل پرونده انجام می‌شود. سپس مشاوره‌های لازم و اطلاع‌رسانی در خصوص وقت سفارت و انگشت‌نگاری توسط کارشناسان فلای‌تودی به متقاضی انجام می‌شود. متقاضی باید در زمان مقرر به دفتر VFS گلوبال مراجعه کند. مدت زمان صدور ویزا برای یونان از زمان انجام مراحل انگشت‌نگاری و دریافت رسید در دفتر VFS ، حدودا 21 روز کاری خواهد بود.
برای مراجعه به دفتر VFSGlobal  یونان در تهران باید به آدرس خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم ساختمان هروی سنتر مراجعه کنید. 

دلایل ریجکت شدن ویزای یونان

ریجکتی ویزای یونان می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشد یا نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد، سفارت یونان به شما مهلت می‌دهد تا مدارک کامل را ارسال کنید، اما در صورتی که مدارک در موعد مقرر ارائه نشود، امکان ریجکت شدن ویزا یونان وجود دارد.
از دیگر دلایل ریجکتی ویزای یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مدارک سفر قبل یا در طول مدت سفر منقضی شده است.
•    دلیل سفر به یونان ذکر نشده است.
•    در یونان فاقد حمایت مالی هستید.
•    از بازگشت به کشور مبدا منع شده‌اید.
•    از ورود به منطقه شینگن منع شده‌اید.
•    سفارت یونان از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید، اطمینان نداشته باشد.
در صورتی که درخواست ویزا یونان را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان فلای‌تودی به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزا یونان را از طریق کارشناسان انجام دهید. برای رفع ابهامات و سوالات خود در زمینه اخذ ویزای یونان با شماره 42405000 داخلی 3 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.