banner
iran

ویزای ایران

زمان اخذ ويزا:5 روز کاری
اعتبار ویزا پس از صدور:مطابق برنامه سفر

گردشگرانی که از کشورهای دیگر وارد خاک ایران می‌شوند، برای ورود به مجوز یا همان ویزا نیاز دارند. درست مانند ویزای سایر کشورها، ویزای ایران نیز قوانین خاص خود را دارد. کسانی که قصد دارند با هدف گردشگری به کشورمان سفر ‌کنند، علاوه بر تهیه بلیط و رزرو هتل در فلای‌تودی، می‌توانند خدمات ویزای ایران را نیز از ما دریافت کنند. جهت آشنایی با مراحل درخواست ویزای ایران ادامه مطلب را مطالعه کنید.

جدول قیمتی ویزای ایران

مدت ویزانوع ویزاقیمت
مطابق برنامه سفرتوریستی 2,500,000 ریال

مدارک مورد نیاز ویزای ایران

گذرنامه مسافر

اسکن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر

عکس پرسنلی مسافر

اسکن عکس پرسنلی جدید و بدون روتوش

شناسنامه میزبان

اسکن صفحه اول شناسنامه

اطلاعات شخصی مسافر

آدرس و تلفن پاسخگو در ساعات کاری

کارت ملی میزبان

اسکن کارت ملی

برنامه سفر

تنظیم شده از سمت میزبان

مدارک اضافی

در صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می‌شود

ويزای توریستی ایران

گردشگران خارجی و شهروندان کشورهای دیگر که قصد سفر توریستی به کشورمان را دارند، باید برای اخذ ویزای توریستی ایران اقدام کنند. اما توجه داشته باشید که نوع و شیوه اخذ ویزای ایران متناسب با روابط دیپلماتیک کشورمان با این کشورها، متفاوت خواهد بود. به طور کلی، ویزای ایران به دو صورت عادی و فرودگاهی صادر می‌شود. از میان کشورهای مختلف، ویزا ایران برای کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، افغانستان، پاکستان، سومالی، بنگلادش، کلمبیا، اردن و هند به صورت فرودگاهی صادر نمی‌شود. از طرف دیگر، برخی کشورها شامل سوریه، ترکیه، ارمنستان (90 روز)، لبنان و بولیوی (30 روز)، آذربایجان، مالزی، عمان، ونزوئلا (15 روز)، گرجستان (45 روز)، مصر (20 روز) و چین (21 روز) از جمله کشورهای بدون ویزا برای سفر به ایران هستند. یعنی اتباع این کشورها برای ورود به کشورمان نیازی به دریافت ویزا ندارند.

انواع ویزای ایران از نظر نوع صدور

اتباع خارجی برای دریافت ویزای توریستی ایران به سه شیوه می‌توانند اقدام کنند که عبارتند از:

حضور در سفارت

اتباع برخی کشورها برای دریافت ویزای ایران، ملزم به حضور در سفارت ایران و پر کردن فرم مربوطه هستند. پس از مراجعه به سفارت، مدارک لازم ارائه می‌گردد و مراحل جهت صدور ویزا ایران طی می‌شود. در صورت کامل بودن مدارک و پس از طی مراحل انتظار، ویزای ایران از طریق پست ارسال خواهد شد.

(Evisa) ویزای الکترونیکی

ویزای الکترونیکی ایران همانطور که از نامش پیداست، به صورت اینترنتی صادر می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا نیازی به مراجعه حضوری به سفارت نیست. تنها کافی است به وبسایت سفارت مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا برای ایران را همراه با اسکن مدارک لازم در آن بارگذاری کنید. در نهایت ویزای آنلاین ایران به صورت فایل PDF صادر شده و ارسال می‌گردد. لازم است در سفر به ایران پرینت این فایل همراه مسافر باشد.

شرایط ویزا ایران

همانطور که پیش‌تر گفته شد، شرایط دریافت ویزای ایران برای کشورهای مختلف با توجه به روابط دیپلماتیک با کشورمان، متفاوت است. به طور کلی، شرایط ویزا ایران برای کشورهای دوست و همسایه بسیار ساده است. تنها با ارائه فرم درخواست ویزا و مدارک موردنیاز، می‌توانند ویزای ایران را به راحتی دریافت کنند. اما دریافت ویزا ایران برای اتباع برخی کشورها متفاوت است. کشورهای آفریقای جنوبی، یمن و کشورهایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند، برای دریافت ویزای ایران با سختگیری بیشتری مواجه هستند. اتباع کشورهای بنگلادش و افغانستان نیز نمی‌توانند از طریق آژانس‌های هواپیمایی یا به صورت فرودگاهی ویزای ایران را دریافت کنند، بلکه باید به صورت حضوری به کنسولگری ایران مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند. با توجه به روابط دیپلماتیک ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا، اتباع این سه کشور برای دریافت ویزای ایران با محدودیت بیشتری مواجه هستند. اتباع این کشورها باید از طریق آژانس‌های مسافرتی مانند فلای‌تودی اقدام به درخواست ویزای ایران کنند. این افراد، از همان ابتدا باید برنامه سفر خود را به صورت کامل، همچنین تاریخ ورود و خروج از کشور را به صورت دقیق اعلام کنند. اتباع این سه کشور تا پایان مهلت اعتبار ویزای خود می‌توانند در ایران بمانند و پس از آن، امکان تمدید ویزا ندارند.

ویزای فرودگاهی ایران

اتباع 185 کشور دنیا می‌توانند ویزای ایران را به صورت فرودگاهی دریافت کنند. این نوع ویزا جهت تسریع در روند دریافت ویزا و رونق صنعت گردشگری صادر می‌شود. البته صدور این نوع ویزا نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد که متاثر از روابط دو کشور است. به طور کلی، این نوع ویزای ایران در فرودگاه‌های بین المللی کشورمان صادر شده و به صورت فایل pdf یا نسخه چاپی به متقاضی ارائه می‌شود. فرودگاه‌های ایران که صادرکننده ویزای فرودگاهی هستند، عبارتند از:

مراحل اخذ ویزای فرودگاهی ایران

متقاضیان ویزا ایران در هر یک از فرودگاه‌های گفته شده، باید به دفتر پیشخوان مراجعه کرده و فرم درخواست ویزای ایران را پر کنند. پس از ارائه مدارک موردنیاز، ممکن است مدتی در صف انتظار بمانند.

فرودگاهشهرکد فرودگاه
فرودگاه بین ‌المللی امام خمینی تهرانتهرانIKA
فرودگاه مهرآبادتهرانTHR
فرودگاه بین‌المللی کیشکیشKIH
فرودگاه بین‌المللی قشمقشمGSM
فرودگاه بین‌المللی اصفهاناصفهانISF
فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیبشیرازSYZ
فرودگاه بین‌المللی مشهد هاشمی‌نژادمشهدMHD
فرودگاه بین‌المللی شهید مدنیتبریزTBZ
فرودگاه بین‌المللی اهوازاهوازAWZ
فرودگاه بین‌المللی بندرعباسبندرعباسBND
فرودگاه بین‌المللی لارلارLRR
فرودگاه بین‌المللی بوشهربوشهرBUZ

شرایط ویزا ایران

ایران برای کشورهای مختلف با توجه به روابط دیپلماتیک با کشورمان، متفاوت است. به طور کلی، شرایط ویزا ایران برای کشورهای دوست و همسایه بسیار ساده است. تنها با ارائه فرم درخواست ویزا و مدارک موردنیاز، می‌توانند ویزای ایران را به راحتی دریافت کنند. اما دریافت ویزا ایران برای اتباع برخی کشورها متفاوت است. کشورهای آفریقای جنوبی، یمن و کشورهایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند، برای دریافت ویزای ایران با سختگیری بیشتری مواجه هستند. اتباع کشورهای بنگلادش و افغانستان نیز نمی‌توانند از طریق آژانس‌های هواپیمایی یا به صورت فرودگاهی ویزای ایران را دریافت کنند، بلکه باید به صورت حضوری به کنسولگری ایران مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند. با توجه به روابط دیپلماتیک ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا، اتباع این سه کشور برای دریافت ویزای ایران با محدودیت بیشتری مواجه هستند. اتباع این کشورها باید از طریق آژانس‌های مسافرتی مانند فلای‌تودی اقدام به درخواست ویزای ایران کنند. این افراد، از همان ابتدا باید برنامه سفر خود را به صورت کامل، همچنین تاریخ ورود و خروج از کشور را به صورت دقیق اعلام کنند. اتباع این سه کشور تا پایان مهلت اعتبار ویزای خود می‌توانند در ایران بمانند و پس از آن، امکان تمدید ویزا ندارند.

تمدید ویزا در ایران

ویزا ایران بر اساس نوع آن، اعتبار مشخصی دارد. در صورتی که فرد بخواهد بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزای ایران در این کشور بماند، باید 1 تا 3 روز قبل از پایان اعتبار ویزا، به دفتر پلیس اتباع خارجی در شهر محل اقامت خود مراجعه کرده و درخواست تمدید ویزای ایران را ثبت کنند. با توجه به نوع ویزای درخواستی و هدف از سفر، مدت تمدید ویزای ایران متفاوت خواهد بود. شما می‌ توانید اطلاعاتی چون هزینه تمدید ویزای در ایران را از کارشناسان فلای‌تودی دریافت کنید.

شرایط و مراحل درخواست ویزای ایران در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزای ایران پس از تماس با کارشناسان فلای‌تودی به شماره تلفن 42405000 داخلی 3 می‌توانند اطلاعاتی چون قیمت ویزای ایران و مشاوره لازم را دریافت کرده و در صورت واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای ایران اقدام کنند. مدارک لازم برای ویزای ایران را از طریق شماره واتساپ یا ایمیل ارسال کنید. پس از بررسی مدارک، مراحل اخذ ویزای الکترونیکی ایران توسط فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. در مرحله بعد، باید تایید رفرنس مسافر انجام گردد که حدودا 7 روز کاری طول می‌کشد و کد رفرنس برای مسافر ارسال خواهد شد. سپس مسافر می‌تواند با مراجعه به نزدیکترین کنسولگری ایران به محل زندگی خود و پرداخت هزینه تمبر سفارت، ویزای خود را دریافت کند. کارشناسان فلای‌تودی متقاضیان ویزا ایران را در همه مراحل درخواست تا پیگیری ویزا ایران همراهی خواهند کرد.

نام و نام خانوادگی

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3-021-42405000

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.