اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید، داشتن اطلاعات جامع و کامل در تمامی زمینه‌ها، کمک بسیاری به راحت‌تر سفر کردن شما می‌کند. یکی از سوال‌هایی که پیش از سفر کردن به این مقصد برای گردشگران پیش می‌آید این است که آیا ویزای ارمنستان برای ورود به این کشور لازم است؟ آیا مسافران ایرانی به ویزای ارمنستان برای ورود به این کشور نیاز دارند؟ در این مقاله از مجله گردشگری فلای تودی با ما همراه باشید تا در انتها به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده شود.

آیا برای سفر به ارمنستان به ویزا نیاز است ؟

ارمنستان که یکی از کشورهای همسایه ایران است که با تاریخی غنی و طبیعتی بکر و وصف‌نشدنی یکی از بهترین مقاصد سفر میان گردشگران جهان به خصوص ایرانیان به حساب می‌آید. علاوه بر نزدیکی این دو کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی، ارزان بودن نسبی امکانات رفاهی و تفریحی و همچنین شباهت‌های فرهنگی این دو کشور، باعث محبوبیت بیشتر ارمنستان نزد ایرانیان شده است. اما این سوال وجود دارد که آیا ویزا ارمنستان برای سفر به این کشور لازم است؟

دلایل مختلفی برای مسافرت شما به کشور ارمنستان می‌تواند وجود داشته باشد مانند گردش و تفریح، اقامت، سفر کاری و پیوستن به سمینار و نشست‌های علمی، دیدن آشنایان و بسیاری دلایل دیگر. مسافران بنا به دلیل سفرشان و همچنین مدت زمانی که قرار است در ارمنستان اقامت داشته باشند، شرایط مختلفی را برای دریافت ویزا باید طی کنند. در ادامه به شرایط دریافت ویزای ارمنستان برای ایرانی ها خواهیم پرداخت.

آیا برای سفر به ارمنستان ویزا لازم است

برای دریافت ویزای هر کشور باید ابتدا هدف از سفر مشخص شود. هرچند کشور ارمنستان شرایط صدور ویزا را برای متقاضیان آسان کرده اما هر شخص بنا به نوع سفر خود به ارمنستان باید اقدام به اخذ ویزا نماید. به همین دلیل نیاز است که مسافران ابتدا با انواع ویزاهای این کشور آشنا شده و بر اساس نوع نیاز خود، مدارک مربوطه را آماده و برای دریافت ویزا اقدام نماید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که گذرنامه مسافر باید بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد. ویزای توریستی کشور ارمنستان در بدو ورود به این کشور در پایانه‌های مرزی هوایی و زمینی صادر شده و مهر آن در پاسپورت شما درج خواهد شد.

arr بهترین هتل‌های ایروان ؛ پایتخت صورتی ارمنستان 

انواع ویزاهای کشور ارمنستان

همانطور که پیش از این گفته شد، برای سفرهایی با هدف گردش و تفریح متقاضیان نیاز به اخذ ویزا ندارند، اما اگر سفر آن‌ها به ارمنستان به دلایل مختلف کاری، تحصیل، سرمایه‌گذاری و اقامت باشد، افراد باید برای دریافت سایر ویزاهای این کشور، با در دست داشتن اصل پاسپورت، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، یک قطعه عکس سه در چهار و یک نسخه کپی از صفحه اصلی پاسپورت به سفارت ارمنستان در ایران مراجعه کنند.

انواع ویزاهای کشور ارمنستان
انواع ویزاهای کشور ارمنستان

ویزای توریستی ارمنستان

برای افرادی که به قصد گردش و تفریح به ارمنستان سفر می‌کنند، ویزای توریستی صادر می‌شود. خبر خوب این است که شهروندان کشورهای ایران و ارمنستان برای ورود به کشور یکدیگر نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

با توجه به توافق‌نامه‌ای که خرداد ماه در سال ۱۳۹۵ میان دو کشور ارمنستان و ایران به هدف توسعه گردشگری هر دو کشور، بهبود روابط اجتماعی و سیاسی و همچنین تسهیل رفت و آمد گردشگران میان این دو کشور منعقد شد، شهروندان ایرانی و ارمنی بدون اخذ ویزا می‌توانند در هر دوره ۶ ماهه، به مدت حداکثر ۹۰ روز در کشور مقصد اقامت داشته باشند. به این صورت که یک گردشگر ایرانی پس از اتمام ۹۰ روز اقامتش در ارمنستان، باید حداقل به مدت ۹۰ روز یا ۳ ماه خارج از کشور ارمنستان بماند و بعد برای ورود مجدد اقدام نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کشور، پیشنهاد می‌کنیم مطلب راهنمای سفر به ارمنستان را در مجله گردشگری فلای تودی مطالعه کنید.

ویزای توریستی ارمنستان
ویزای توریستی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان

افرادی که قصد تحصیل در کشور ارمنستان را دارند باید برای دریافت ویزای تحصیلی خود از طریق سفارت ارمنستان در ایران اقدام نمایند. ارمنستان در سال‌های اخیر با بهبود کیفیت سطوح علمی و تحصیلاتی مراکز آموزشی و دانشگاهی خود، تلاش بر جذب دانشجویان کشورهای منطقه برای ادامه تحصیل در کشور خود دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان باید ابتدا از یک دانشگاه در ارمنستان پذیرش بگیرید. سپس، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را تهیه کنید، مدارک را به سفارت ارمنستان ارسال و هزینه آن را پرداخت کنید و منتظر صدور ویزا بمانید.

ویزای تحصیلی ارمنستان

مدارک لازم برای گرفتن ویزا ارمنستان برای تحصیل عبارتند از:

  1. ترجمه شناسنامه
  2. ترجمه کارت ملی
  3. ترجمه گذرنامه
  4. نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
  5. نامه تمکن مالی
  6. بیمه نامه دانشجویی
  7. عکس رنگی جدید ۴×۳
  8. انگیزه نامه یا SOP
  9. رزومه یا CV
  10. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + ریز نمرات

ویزای ترانزیت ارمنستان

این نوع ویزا برای مسافرانی صادر می‌شود که برای رسیدن به مقصد نهایی خود، قصد دارند از کشور ارمنستان به عنوان کشور واسطه عبور کنند. مدت زمان این نوع ویزا معمولا ۳ الی ۴ روز است. عبور از این کشور می‌تواند به روش زمینی و یا هوایی باشد. مثلا یک نمونه استفاده از این نوع ویزا به این صورت است که افرادی که قصد سفر زمینی به کشور گرجستان را دارند می‌توانند در مسیر خود یکی دو شب را هم در کشور ارمنستان بمانند.

ویزای دیپلماتیک و دولتی ارمنستان

افرادی که با توجه به موقعیت کاری و اجتماعی خود مانند کارکنان کنسولگری، پاسپورت دولتی و یا دیپلمات دارند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای دولتی و دیپلمات نمایند.

ویزای دیپلماتیک و دولتی ارمنستان
آیا برای سفر به ارمنستان ویزا لازم است؟

ویزای کاری ارمنستان

از آنجایی که امروزه کشور ارمنستان یکی از کشورهای در حال پیشرفت است و اقتصاد خوبی هم دارد، افراد زیادی ارمنستان را به عنوان مقصد کاری خود و سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. اگر قصد کار در این کشور را دارید باید اقدام به اخذ ویزای کاری نمایید.

اطلاعات سفارت ارمنستان در ایران

آدرس سفارت ارمنستان در ایران: تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان شهریار، پلاک ۱

وب‌سایت سفارت ارمنستان: iran.mfa.am

تلفن سفارت ارمنستان: ۰۲۱۶۶۷۰۴۸۳۳

Map

دریافت ویزا ارمنستان

تماشای جاهای دیدنی ارمنستان هر ساله افراد زیادی از سرتاسر جهان به این کشور می‌کشاند. همانطور که پیش از این گفته شد، ایرانیان برای سفر به ارمنستان، چالش خاصی برای ویزا ارمنستان ندارند. در این مطلب با انواع ویزا ارمنستان برای ایرانیان آشنا شدید. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به ویزای توریستی می‌توانید با بخش ویزای فلای تودی در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره ویزا ارمنستان

ارمنستان ویزا میخواهد؟

ایرانیان برای ورود به ارمنستان نیازی به ویزا ارمنستان ندارند.

مدت اقامت در ارمنستان بدون ویزا برای ایرانیان چقدر است؟

ایرانی ها می توانند ۱۸۰ روز بدون ویزا در این کشور اقامت کنند.

قیمت ویزای ارمنستان چقدر است؟

به دلیل اینکه سفر به ارمنستان بدون ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، قیمت ویزای ارمنستان در هزینه سفر آنها تاثیر ندارد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید