در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

خرید بلیط قطار تهران شیراز

شهر شیراز یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران است و در بیشتر ماه‌های سال آب‌وهوای مناسبی دارد. همین موضوع باعث شده سفر ریلی به شیراز در میان مسافران طرفداران زیادی داشته باشد. مسافران با خرید بلیط قطار علاوه بر تجربه سفری ایمن، راحت و مقرون‌به‌صرفه، می‌توانند از تماشای مناظر در مسیر نیز لذت ببرند. مسافران تهرانی می‌توانند بلیط قطار تهران شیراز را به سادگی از همین صفحه در سایت فلای تودی خریداری کنند و سفری ارزان با قطارهای ایمن را تجربه کنند. 

بلیط قطار تهران شیراز

راهنمای خرید بلیط قطار تهران به شیراز در فلای تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید بلیط اینترنتی قطار تهران شیراز را برای تاریخ موردنظر خود در سایت فلای تودی جستجو کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار تهران شیراز

در فرم جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت(در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت قطار را دارید)، تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
در صورتی که قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و در صورتی که به دنبال امکان حمل خودرو با قطار هستید، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط های قطار تهران شیراز که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار تهران شیراز

نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزانترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل آن شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ساعت ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار تهران شیراز

پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، وارد مرحله خرید بلیط قطار می‌شوید. ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. با نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار تهران شیراز به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

انواع بلیط قطار تهران به شیراز

سفر ریلی مزیت‌های زیادی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به قیمت مناسب، امنیت بالا و راحتی اشاره کرد. شهر شیراز به دلیل آثار باستانی، طبیعت فوق العاده و آب و هوای خوب از دیرباز یکی از محبوب ترین شهرهای ایران بوده است. از این رو ناوگان ریلی مجهزی دارد و مسافران می‌توانند با امکانات و قیمت‌های مختلف، سفر با قطار به شیراز را تجربه کنند. انواع بلیط قطارهای تهران شیراز که در حال حاضر به مسافران ارائه می‌شود، عبارتند از:

بلیط قطار تهران شیراز ویژه بانوان

 بلیط ویژه بانوان یکی از انواع بلیط قطار تهران شیراز است. بانوانی که می‌خواهند در کوپه‌ای مجزا از آقایان باشند، می‌توانند در زمان خرید بلیط قطار گزینه «ویژه بانوان» را انتخاب و خریداری کنند. 

بلیط قطار تهران شیراز کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی هستند. قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌های چهار و شش نفره را شامل می‌شوند که امکان استفاده از صندلی‌ها به صورت تختخواب را دارند. گرچه برخی از آنها امکان تخت شدن را ندارند. 
قطارهای سالنی فاقد کوپه هستند و چیدمان صندلی‌ آنها شبیه اتوبوس یا هواپیماست. صندلی‌های این نوع قطارها قابلیت تبدیل شدن به تخت ندارند. گرچه ممکن است بر اساس امکاناتی که این نوع قطارها ارائه می‌دهند، 3 یا 4 ستاره باشند. 
چنانچه قصد داشته باشید کوپه دربست در قطار در اختیار داشته باشید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار تهران شیراز رفت و برگشت

با توجه به اینکه همه روزه تعداد زیادی مسافر در مسیر تهران شیراز و برعکس در حال سفر با قطار هستند، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت و برگشت بخرید. با خرید بلیط قطار رفت و برگشت تهران شیراز دیگر نگران پر شدن ظرفیت‌ها و گران شدن قیمت نخواهید بود.

قیمت بلیط قطار تهران شیراز

قیمت قطار تهران شیراز متاثر از عوامل مختلفی است. نوع قطار شامل سالنی یا کوپه‌ای، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس دهنده، زمان خرید بلیط، تعداد ستاره‌های قطار، امکانات قطار و... بر قیمت بلیط قطار تهران شیراز تاثیرگذار هستند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران شیراز، در فرم جستجو اطلاعات لازم را ثبت کرده و در قسمت فیلترهای جستجو، نوع بلیط، تعداد ستاره قطار، شرکت ریلی و ... را مشخص کنید تا قیمت بلیط قطار بر اساس معیارهای موردنظر شما نمایش داده شود.

بهترین زمان رزرو بلیط قطار تهران شیراز

زمان خرید از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار است. چنانچه در زمان‌های پیک یا شلوغی برای خرید بلیط قطار اقدام کنید، با افزایش قیمت مواجه خواهید شد. بنابراین برای خرید بلیط قطار ارزان تهران به شیراز پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را در زمان‌هایی غیر از تعطیلات یا فصل های شلوع شیراز خریداری کنید. 
همچنین از آنجایی که این شهر تابستان های گرمی دارد، قیمت بلیط قطار تهران شیراز در این فصل ارزانتر است، زیرا تقاضا برای سفر به شیراز در تابستان کمتر می‌شود.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار تهران شیراز در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران شیراز از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای تودی می‌توانید ارزانترین بلیط قطار تهران شیراز را برای تاریخ موردنظر خود پیدا کنید. ترتیب نمایش بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزانترین به گران‌ترین است. علاوه بر این، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان تهران به شیراز کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه امکان انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف وجود دارد.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کامل شامل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... به شما نمایش داده خواهد شد. امکان بررسی دقیق اطلاعات بلیط‌ها و مقایسه آنها برای شما فراهم شده است تا بتوانید به راحتی گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار تهران شیراز، می‌توانید رزرو هتل های شیراز را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان متنوع‌ترین گزینه‌ها انجام دهید. 

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر موردنظرتان ارزانتر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار تهران شیراز

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، پس از مطالعه قوانین استرداد که در زمان خرید بلیط قطار تهران شیراز در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید نسبت به استرداد آنلاین آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر تهران شیراز

از آنجا که مسیر ریلی تهران به شیراز یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشورمان است، قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به منظور انتخاب بلیط قطار ایده‌آل خود، بهتر است با انواع بلیط قطار رجا تهران شیراز، امکانات و خدمات آنها آشنا باشید. 

بلیط قطار نورالرضا تهران شیراز

قطار نورالرضا که به قطار نور نیز شناخته می‌شود، اولین قطار گردشگری ایران و منطبق با استانداردهای بین‌المللی راه آهن طراحی شده، از این رو به لحاظ کیفیت قابل رقابت با قطارهای اروپایی است. این قطار 54 واگن دارد که پنج واگن آن به رستوران اختصاص یافته است. 
از امکانات قطار نور می‌توان به سیستم تهویه هوا و نمایشگر در کوپه‌ها، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن، تجهیزاتی چون ماکروفر، بوفه و رستوران، بسته ویژه مسافران کودک و سرویس اختصاصی شامل نوشیدنی و تنقلات اشاره کرد.

بلیط قطار غزال تهران شیراز

قطار غزال پس از پردیس، یکی از پیشرفته ترین قطارهای ایران است. این قطار منطبق با استانداردهای بین‌المللی راه‌آهن ساخته شده و امکانات متنوع و باکیفیتی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد، از این رو از پرسفرترین قطارهای ایران است. از امکانات این قطار می‌توان به سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه، تختخواب‌های راحت و امکان سفارش غذا اشاره کرد.

قطار تهران شیراز از کدام شهرها عبور می کند؟

در مسیر ریلی تهران به شیراز حداقل از 10 ایستگاه عبور خواهید کرد. شهرهای مسیر تهران شیراز شامل محمدیه، کاشان، اصفهان، شهرضا، آباده و اقلید می‌شوند.

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران شیراز

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار تهران شیراز رجا را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به شیراز داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.