loading

بلیط قطار تهران رشت

از آنجایی که رشت یکی از زیباترین شهرهای شمالی کشور است، مسافران زیادی از نقاط مختلف ایران به این شهر سفر می‌کنند. تنوع بالایی از وسایل نقلیه برای سفر به این شهر وجود دارد، ولی یکی از محبوب‌ترین آن‌ها، قطار است؛ زیرا هم مقرون به صرفه است و هم مناظر زیبا و سرسبز در طول سفر قابل مشاهده هستند. مسیر تهران تا رشت یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور است که از دل کوه و جنگل‌های سرسبز عبور می‌کند. اگر قصد خرید بلیط قطار تهران به رشت را دارید، می‌توانید بلیط قطار مورد نظر خود را از سایت فلای‌‌تودی خریداری کنید.

بلیط قطار تهران رشت

راهنمای خرید بلیط قطار از تهران به رشت در فلای تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید به صورت آنلاین بلیط قطار تهران رشت را برای تاریخ مورد نظر خود در سایت فلای‌تودی جستجو کرده و با ارزان‌ترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار تهران رشت

در قسمت جستجوی بلیط قطار، باید مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت (اگر قصد خرید بلیط به صورت رفت و برگشت دارید) و تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
اگر قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، باید گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» و اگر به دنبال حمل خودرو با قطار هستید، باید گزینه «حمل خودرو می خواهم» را انتخاب کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط‌های قطار تهران رشت که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار تهران به رشت

بعد از جستجو، نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزان‌ترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل بلیط شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید.

خرید بلیط قطار تهران به رشت

بعد از اینکه بلیط مورد نظر خود را انتخاب کردید، وقت خرید بلیط می‌رسد. هنگام خرید،‌ ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کرده و سپس هزینه بلیط قطار را پرداخت کنید. بعد از اینکه مراحل خرید کامل شد، بلیط شما به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود.

انواع بلیط قطار تهران به رشت

از آنجایی که سفر ریلی به رشت، به‌خصوص در ایام تعطیلات و بهار، از پرطرفدارترین سفرهای داخلی است، بهترین و مدرن‌ترین ناوگان ریلی برای سفر از شهرهای مختلف کشور به این شهر اختصاص یافته است. انواع بلیط قطارهای تهران رشت که در حال حاضر به مسافران ارائه می‌شود، عبارتند از:

بلیط قطار تهران رشت ویژه بانوان

اگر می‌خواهید کوپه‌ای که بلیط آن را تهیه می‌کنید، فقط ویژه بانوان باشد، باید هنگام انتخاب نوع بلیط، گزینه «ویژه خواهران» را انتخاب کنید. 

بلیط قطار تهران رشت کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی هستند. قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌های ۴ و ۶ نفره دارند که امکان استفاده از صندلی‌ها به صورت تختخواب دارند و برخی از آنها امکان تخت شدن را ندارند. 
قطارهای سالنی کوپه ندارند و چیدمان صندلی‌‌ها در آن‌ها شبیه اتوبوس یا هواپیماست. صندلی‌های این نوع قطارها امکان تخت شدن ندارند؛ اگرچه ممکن است بر اساس امکاناتی که ارائه می‌دهند، ۳ یا ۴ ستاره باشند. 
اگر می‌خواهید کوپه دربست تهیه کنید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار تهران رشت رفت و برگشت

اگر تاریخ رفت و برگشت سفر شما مشخص است، بهتر است بلیط قطار خود را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، دیگر نگرانی از بابت تمام شدن بلیط‌ها یا گران‌ شدن آن‌ها نخواهید داشت و با خاطری آسوده، بلیط رفت و برگشتتان را هم‌زمان تهیه می‌کنید. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران به رشت به صورت رفت و برگشتی، به سایت فلای‌تودی مراجعه کرده و قیمت‌های به‌روز را مشاهده کنید.

قیمت بلیط قطار تهران به رشت

قیمت بلیط قطار تهران رشت متاثر از عوامل مختلفی است و به همین دلیل نمی‌توان نرخ ثابتی را اعلام کرد. نوع قطار، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس دهنده، زمان خرید بلیط، تعداد ستاره‌ها  و امکانات قطار و... بر قیمت بلیط تاثیرگذارند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران رشت، در قسمت جستجو، اطلاعات مورد نیاز خود را درج کرده و در قسمت فیلترهای جستجو، نوع بلیط، تعداد ستاره قطار، شرکت ریلی و... را مشخص کنید تا قیمت بلیط قطار بر اساس معیارهای مورد نظرتان نمایش داده شود.

بهترین زمان خرید بلیط قطار تهران رشت

رشت یکی از آن شهرهایی که است که تقریبا در تمامی فصول سال برای سفر، پرتقاضاست. اما با این حال می‌توان گفت که افراد در فصل تابستان و زمستان نسبت به فصل بهار و پاییز کمتر به رشت سفر می‌کنند و از همین رو، در فصول پرطرفدار بلیط‌های قطار رشت گران‌تر می‌شود. از طرفی، در زمان تعطیلات، مناسبت‌های خاص و آخر هفته‌ها، تقاضا برای سفر به رشت بیشتر می‌شود.
بنابراین برای اینکه بلیط قطار تهران رشت را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید، مهم است که در زمان‌های پر تقاضا اقدام به خرید نکنید.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار تهران رشت در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران رشت از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای‌تودی می‌توانید ارزان‌ترین قیمت‌های بلیط قطار را مشاهده کنید. تنها کافی است تاریخ، مبدا و مقصد مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس نتایج از ارزان‌ترین تا گران‌ترین قیمت‌ها به شما نمایش داده خواهد شد. فلای‌تودی ارزان‌ترین قیمت‌های بلیط قطار تهران رشت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای‌تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی برای مسیر انتخابی شما را فراهم می‌کند. به همین دلیل، با خیال راحت می‌توانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

از آنجایی که تمامی جزئیات مثل امکانات قطار، نوع قطار، شرکت ارائه دهنده و… در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود، شما به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین بلیط‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خود خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

اگر به دنبال فضای اقامتی هم هستید، می‌توانید به صورت هم‌زمان، بلیط قطار و فضای اقامتی خود را رزرو کنید. فضاهای اقامتی هم مثل قطار، با کامل‌ترین و جزئی‌ترین اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای‌تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر مورد نظرتان ارزان‌تر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار تهران رشت

اگر می‌خواهید بلیط قطار خود را کنسل کنید، این امکان برای شما فراهم است. فقط مهم است که در ابتدا قوانین استرداد را که هنگام خرید بلیط در اختیار شما قرار می‌گیرد، مطالعه کنید و سپس نسبت به استرداد اقدام کنید. 

قطارهای موجود در مسیر تهران رشت

قطارهای مختلفی در مسیر تهران رشت حرکت می‌کنند. در ادامه، قطارهایی را که معمولا در این مسیر حرکت می‌کنند، با خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهند، به شما معرفی می‌کنیم.

قطار 5 ستاره فدک تهران رشت

قطار فدک یکی از باکیفیت‌ترین قطارهای موجود در مسیر تهران رشت است. بلیط این قطارها در کلاس‌های مختلف شامل اکونومی، بیزینس و ویژه در اختیار مسافران قرار می‌گیرد تا با هر بودجه‌ای که مد نظر دارید، بتوانید بلیط مناسب خود را خریداری کنید. 
امکانات قطار فدک تهران رشت در حد هتل‌های ۵ ستاره است و مسافران با غذاها و نوشیدنی‌های بسیار باکیفیت پذیرایی می‌شوند. برای دریافت بلیط قطار تهران رشت فدک به سایت فلای‌تودی مراجعه کنید.

بلیط قطار رجا تهران رشت

شرکت رجا از بزرگترین شرکت‌های ریلی ایران است که قطارهای بسیار باکیفیت و مرغوبی را در مسیر تهران رشت ارائه می‌دهد و اغلب قطارهای ۴ و ۶ تخته و سالنی هستند. قطارهای رجا که در مسیر تهران رشت حرکت می‌کنند، معمولا قطار ۵ ستاره زندگی، ۴ ستاره اتوبوسی صبا و ۴ ستاره ۴ تخته سپهر هستند.
از امکانات قطارهای رجا می‌توان به صندلی‌های تخت‌شو با ملحفه‌های یک‌بار مصرف، اینترنت پرسرعت، سیستم‌های صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم‌های تهويه و سرمایشی و گرمایشی، شيشه‌های دو جداره، پريز برق، چراغ مطالعه، ميزهای تاشو برای صرف غذا، پذیرایی با یک میان‌وعده و… اشاره کرد. برای خرید بلیط قطار تهران به رشت رجا، به سایت فلای‌تودی مراجعه کنید.

قطار تهران رشت از کدام شهرها عبور می کند؟

قطارهای مختلف در مسیر تهران رشت، در ایستگاه‌های مختلفی توقف دارند. البته در نظر داشته باشید که ممکن است توقف در برخی از این ایستگاه‌ها صورت نگیرد و لازم است پیش از خرید بلیط، با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید. ایستگاه‌های مسیر تهران رشت عبارتند از:
ایستگاه‌های قطارهای رجا و فدک:
●    تهران (مبدا)
●    كرج
●    قزوين
●    رشت (مقصد)

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران رشت

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار تهران رشت را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به رشت داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.