در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

بلیط قطار تهران تبریز

تبریز یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران و بهترین مقصد برای سفرهای تابستانی است. این شهر با داشتن بزرگ ترین بازار سرپوشیده جهان، کلیساهای باستانی و البته طبیعت فوق‌العاده و آب و هوا سردسیری محل خوبی برای یک سفر تابستانی است. از سمتی شهر تبریز نقطه اتصال بسیاری از شهرهای استان آذربایجان به حساب می‌آید. به همین دلیل علاوه بر سفر زمینی و هوایی، امکان سفر ریلی نیز برای مسافران تبریز فراهم شده است. مسافران با خرید بلیط قطار علاوه بر تجربه سفری ایمن، راحت و مقرون‌به‌صرفه، می‌توانند از تماشای مناظر در مسیر نیز لذت ببرند. مسافران تهرانی می‌توانند بلیط قطار تهران تبریز را به سادگی از همین صفحه در سایت فلای تودی خریداری کنند و سفری ارزان را با قطارهای ایمن تجربه کنند. 

بلیط قطار تهران تبریز

راهنمای خرید بلیط قطار تهران به تبریز در فلای تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید بلیط اینترنتی قطار تهران تبریز را برای تاریخ موردنظر خود در سایت فلای تودی جستجو کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار تهران تبریز

در فرم جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت (در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت قطار را دارید)، تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
در صورتی که قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و در صورتی که به دنبال امکان حمل خودرو با قطار هستید، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط های قطار تهران تبریز که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار تهران تبریز

نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزانترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل آن شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ساعت ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار تهران تبریز

پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، وارد مرحله خرید بلیط قطار می‌شوید. ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. با نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار تهران تبریز به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

انواع بلیط قطار تهران به تبریز

از آنجایی که سفر ریلی به تبریز به خصوص در فصول گرمتر سال از پرطرفدارترین انواع سفرهای داخلی است، مسافران می‌توانند سفر با قطار به تبریز را با امکانات و قیمت‌های مختلف تجربه کنند. انواع بلیط قطارهای تهران تبریز که در حال حاضر به مسافران ارائه می‌شود، عبارتند از:

بلیط قطار تهران تبریز ویژه بانوان

 بلیط ویژه بانوان یکی از انواع بلیط قطار تهران تبریز است. بانوانی که می‌خواهند در کوپه‌ای مجزا از آقایان باشند، می‌توانند در زمان خرید بلیط قطار گزینه «ویژه بانوان» را انتخاب و خریداری کنند. 

بلیط قطار تهران تبریز کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی هستند. قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌های چهار و شش نفره را شامل می‌شوند که امکان استفاده از صندلی‌ها به صورت تختخواب را دارند. گرچه برخی از آنها امکان تخت شدن را ندارند. 
قطارهای سالنی فاقد کوپه هستند و چیدمان صندلی‌ آنها شبیه اتوبوس یا هواپیماست. صندلی‌های این نوع قطارها قابلیت تبدیل شدن به تخت ندارند. گرچه ممکن است بر اساس امکاناتی که این نوع قطارها ارائه می‌دهند، 3 یا 4 ستاره باشند. 
چنانچه قصد داشته باشید کوپه دربست در قطار در اختیار داشته باشید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار تهران تبریز رفت و برگشت

با توجه به اینکه همه روزه تعداد زیادی مسافر در مسیر تهران تبریز و برعکس در حال سفر با قطار هستند، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت و برگشت بخرید. با خرید بلیط قطار رفت و برگشت تهران تبریز دیگر نگران پر شدن ظرفیت‌ها و گران شدن قیمت نخواهید بود.

نرخ قطار تهران تبریز

قیمت قطار تهران تبریز متاثر از عوامل مختلفی است. نوع وسیله شامل قطار تبریز ، سالنی یا کوپه‌ای، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس دهنده، زمان خرید بلیط، تعداد ستاره‌های قطار، امکانات قطار و... بر قیمت بلیط قطار تهران تبریز تاثیرگذار هستند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران تبریز، در فرم جستجو اطلاعات لازم را ثبت کرده و در قسمت فیلترهای جستجو، نوع بلیط، تعداد ستاره قطار، شرکت ریلی و ... را مشخص کنید تا قیمت بلیط قطار بر اساس معیارهای موردنظر شما نمایش داده شود.

بهترین زمان خرید بلیط قطار تهران تبریز

زمان خرید از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار است. چنانچه در زمان‌های پیک یا شلوغی برای خرید بلیط قطار اقدام کنید، با افزایش قیمت مواجه خواهید شد. بنابراین برای خرید بلیط قطار ارزان تهران به تبریز پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را در زمان‌هایی غیر از تعطیلات یا فصل تابستان و اواخر بهار خریداری کنید. 
همچنین از آنجایی که این شهر زمستان‌های سردی دارد، قیمت بلیط قطار تهران تبریز در این فصل ارزانتر است، زیرا تقاضا برای سفر به تبریز در زمستان کمتر می‌شود.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار تهران تبریز در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران تبریز از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای تودی می‌توانید ارزانترین بلیط قطار تهران تبریز را برای تاریخ موردنظر خود پیدا کنید. ترتیب نمایش بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزانترین به گران‌ترین است. علاوه بر این، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان تهران به تبریز کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه امکان انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف وجود دارد.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کامل شامل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... به شما نمایش داده خواهد شد. امکان بررسی دقیق اطلاعات بلیط‌ها و مقایسه آنها برای شما فراهم شده است تا بتوانید به راحتی گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار تهران تبریز، می‌توانید رزرو هتل های تبریز را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان متنوع‌ترین گزینه‌ها انجام دهید.     

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر موردنظرتان ارزانتر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار تهران تبریز

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، پس از مطالعه قوانین استرداد که در زمان خرید بلیط قطار تهران تبریز در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید نسبت به استرداد آنلاین آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر تهران تبریز

از آنجا که مسیر ریلی تهران به تبریز یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشورمان است، قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به منظور انتخاب بلیط قطار ایده‌آل خود، بهتر است با انواع بلیط قطار رجا تهران تبریز، امکانات و خدمات آنها آشنا باشید. 

بلیط قطار خلیج فارس تهران تبریز

قبل از معرفی این قطار باید به این نکته اشاره کنیم که قطار خلیج فارس، قطار سریع السیر تهران به تبریز محسوب نمی‌شود. این قطار یکی از قطار های 3 ستاره ناوگان ریلی تبریز با کیفیت متوسط است. هر واگن قطار خلیج فارس 11 کوپه 4 تخته دارد. از امکانات قطار خلیج فارس تبریز می‌توان به سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و بسته‌های پذیرایی اشاره کرد. البته مسافران می‌توانند سایر غذاها و خوراکی‌های مورد نیاز خود را از رستوران قطار تهیه کنند.

بلیط قطار طوس تهران تبریز

قطار طوس یکی دیگر از قطارهای مسیر تهران تبریز است که امکانات مناسبی دارد. واگن های این قطار نسبت به قطار خلیج‌فارس کم‌جمعیت‌تر و امکانات نسبی آن بیشتر است. هر واگن قطار طوس از ۹ کوپه ۴ نفره تشکیل شده است. از میان امکانات قطار طوس تبریز می‌توان به کتابخانه قطار، سرویس خواب بهداشتی، نشریه، سیستم تهویه مطبوع و سیستم صوتی و تصویری مناسب اشاره کرد. 

بلیط قطار نوین تهران تبریز

قطارهای نوین از جمله قطارهای زیرمجموعه شرکت رجا هستند و در چند سال اخیر در ناوگان ریلی کشور حضور پیدا کرده‌اند. کوپه‌های این قطارها به سبب نوساز بودن، شرایط بسیار مطلوبی دارند و می‌توانند سفر راحتی را برای شما رقم بزنند. 

قطار تهران تبریز از کدام شهرها عبور می کند؟

در مسیر ریلی تهران به تبریز حداقل از 10 ایستگاه عبور خواهید کرد. شهرهای مسیر تهران تبریز شامل کرج، آبیک، قزوین، تاکستان، خرمدره، سلطانیه، زنجان، هشترود، مراغه، بناب و عجب شیر می شود. 

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران تبریز

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار تهران تبریز رجا را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به تبریز داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.