not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
قطار رجا

معرفی قطار رجا

شرکت مسافربری رجا یا همان قطار رجا، از سال 1375 افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد. هم اکنون بلیط قطار رجا در انواع مختلفی به فروش می‌رسد. اگر قصد خرید بلیط رجا را دارید، خوب است بدانید که بلیط قطار شرکت رجا در حال حاضر در انواع پنج ستاره زندگی، 6 تخته، 4 تخته، سالنی، حومه‌ای، گردشگری و بین الملل به فروش می‌رسند. فلای تودی امکان خرید بلیط قطار را برای هر مقصدی که در نظر دارید، فراهم کرده است. شما می توانید بلیط قطار رجا را در همین صفحه جستجو کرده و خریداری کنید.

خرید بلیط قطار رجا

خرید اینترنتی بلیط قطار رجا، به دلیل طیف گسترده‌ای که از قطارهای مختلف ارائه می‌دهد، در میان مسافران محبوبیت بسیار زیادی دارد. انواع بلیط قطار رجا را هم اکنون می‌توانید از همین صفحه جستجو کنید و بعد بلیط قطار رجا را در مسیر مورد نظر خود رزرو کنید. 

قیمت بلیط قطار رجا

قطارهای رجا انواع مختلفی از 2 تا 5 ستاره و از کوپه‌ای تا سالنی را شامل می‌شوند. بنابراین، طیف قیمت متفاوتی دارند. قیمت قطار رجا و سایر قطارها معمولا تحت تاثیر عوامل مختلف می‌تواند متغیر باشد. مثلا قیمت بلیط قطار کوپه دربست رجا برای چهار نفر از رزرو 4 بلیط مجزا 20 درصد ارزانتر تمام می‌شود. قیمت بلیط قطار رجا برای کودکان و بزرگسالان یکسان است اما بلیط نوزاد نصف قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می‌شود. 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار رجا در فلای تودی

برای خرید اینترنتی بلیط قطار رجا، می‌توانید از همین صفحه اقدام کنید. همچنین می‌توانید در صفحه اول سایت فلای تودی، از بخش نوار ابزار، گزینه قطار را انتخاب کرده، سپس نوع بلیط خود (یک‌طرفه یا رفت و برگشت) را تعیین کنید. در ادامه مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را وارد نموده و با کلیک روی گزینه جستجو وارد صفحه بعدی شوید.

در صفحه بعد، به تمام قطارهای موجود در مسیری که مشخص کرده‌اید، دسترسی دارید. شما می‌توانید با کمک فیلترهای جستجو، تنها قطارهای رجا را انتخاب کرده و آنها را مشاهده و رزرو کنید. با مشاهده قیمت بلیط قطار رجا در این بخش، می‌توانید «کلاس مسافرتی» مورد نظر خود را از میان گزینه‌های اکونومی، بیزنس و عصرانه انتخاب کنید.

برای رزرو بلیط، بعد از انتخاب قطار و ساعت حرکت مورد نظر خود، به صفحه ورود اطلاعات منتقل می‌شوید. اطلاعات مسافران را وارد کنید و به صفحه پرداخت بروید. بعد از انجام عملیات بانکی موفق، بلیط برای شما به صورت پیامک یا ایمیل ارسال خواهد شد.

در صورتی که برای خرید نیاز به راهنمایی داشتید، با شماره تلفن قطار رجا تماس بگیرید یا سوالات خود را از بخش پشتیبانی 24 ساعته فلای تودی بپرسید. 

نکاتی درباره بلیط قطارهای رجا

•    کنسلی بلیط قطار رجا به سادگی و به صورت آنلاین از سایت فلای تودی امکان‌پذیر است. 
•    بلیط لحظه آخری قطار رجا را می‌توانید با فعال کردن گزینه «هشدار قیمت» در قسمت رزرو بلیط قطار مشاهده و رزرو کنید.
•    پیش فروش بلیط قطار رجا از سایت فلای تودی انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فلای تودی تماس بگیرید.
•    برای حمل خودرو با قطار رجا، در همان مرحله اول جستجو، گزینه «حمل خودرو می‌خواهم» را فعال کنید. سپس بلیط حمل خودرو با قطار رجا را بگیرید. 
•    اگر هنگام رزرو بلیت رجا به دنبال کوپه دربست هستید، گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» را انتخاب کنید. 
•    در حال حاضر، امکان رزرو قطار سریع السیر رجا در میان قطارهای رجا وجود ندارد.
•    بلیت قطار رجا در سایت رجا و سایت فلای تودی موجود است. فلای تودی سایت خرید بلیط قطار رجا است و انواع بلیط رجا را ارائه می‌دهد. 
•    قیمت بلیط قطار رجا بسته به تعداد ستاره قطار و امکانات آن متفاوت است، بنابراین در هنگام رزرو بلیط رجا اینترنتی به این نکته توجه کنید.
•    خرید بلیت قطار رجا در فلای تودی به صورت آنلاین است.

امکانات و خدمات قطار رجا

امکانات قطار رجا نسبت به نوع قطار، تعداد ستاره قطار، نوع کوپه‌ای و سالنی متفاوت است. مثلا قطارهای کوپه‌ای محیطی شخصی در اختیار شما قرار می‌دهند و چون تخت‌خواب دارند، شرایط سفر را برای شما ساده‌تر می‌کنند. اما نوع امکانات و تجهیزات در قطارهای مختلف متفاوت است. هنگام رزرو بلیط قطار رجا به نوع قطار دقت کنید و خدمات هر کدام را در هنگام رزرو مشاهده کنید.

انواع قطار رجا

همانطور که پیش از این هم گفته شد، قطار رجا در انواع مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

قطارهای چهار تخته رجا

این قطارها بر اساس دستورالعمل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در 3 نوع سه، چهار و پنج ستاره دسته‌بندی شده‌اند. برای درجه بندی این قطارها، سن واگن و تجهیزات و امکانات آن مد نظر قرار گرفته است. انواع قطارهای 4 تخته رجا عبارتند از:
•    واگن‌های 5 ستاره زندگی
•    واگن‌های 4 ستاره غزال، امید، نوین، سیمرغ، سبز، سیمرغ نوین، سبز نوین، سپهر، سریر و آهو
•    واگن‌های 3 ستاره توس، البرز و خلیج فارس

قطارهای شش تخته رجا

این قطارها نیز بر اساس دستورالعمل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دو نوع 2 و 3 ستاره دسته‌بندی شده‌اند. درجه‌بندی این قطارها نیز بر اساس سن واگن، تجهیزات فنی و امکانات آنها انجام شده است. انواع قطارهای 6 تخته رجا عبارتند از:
•    واگن‌های 3 ستاره میلاد و پارسی
•    واگن‌های 2 ستاره زاگرس و نسیم

قطارهای سالنی رجا

تفاوت اصلی قطارهای سالنی و قطارهای کوپه‌ای فضای آنها است. قطارهای سالنی، همانطور که از نام آنها مشخص است به صورت یک سالن طویل هستند که صندلی در آنها چیده شده است. این قطارها با خدمات و قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند و انواع سه و چهار ستاره دارند. انواع قطارهای سالنی رجا عبارتند از:
•    قطار رجا ۴ ستاره پردیس و صبا
•    قطارهای 3 ستاره ریل باس ارم و قطار اتوبوسی رجا

قطارهای حومه ای رجا

قطار مسافربری رجا  همانطور که پیش از این گفتیم، انواع مختلفی دارد. از قطارهای حومه ای رجا برای رفت و آمد بین شهرهای اقماری به کلان‌شهرها و همچنین اتصال حومه شهر به مرکز شهر استفاده می‌شود. هدف دیگر این قطارها کم کردن ترافیک بین شهری و کمک به کاهش آلودگی و حفظ انرژی است. برای مثال، قطار پرند به تهران از نوع قطارهای حومه‌ای است. لازم به ذکر است که بلیط قطارهای حومه‌ای را باید از ایستگاه راه‌آهن تهیه کنید و در حال حاضر امکان رزرو آنلاین آن وجود ندارد. 

قطارهای گردشگری رجا

شرکت قطار رجا از سال 1394 با هدف کشف زیبایی‌های راه آهن ایران، قطارهای گردشگری را راه اندازی کرد. این قطارها با بررسی مسیر و مطالعه بر روی جاذبه‌های گردشگری، وارد خط ریلی شدند. قطار گردشگری شمال در مسیر مازندران و گیلان جزو قطارهای گردشگری رجا هستند. 

قطارهای بین المللی رجا

شرکت رجا، در جهت گسترش خدمات خود به مسافران بلیط قطار رجا در مسیر ترکیه را ارائه می‌کند. برای رزرو بلیط قطارهای بین المللی رجا باید گذرنامه شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و عوارض خروج از کشور پرداخت کنید. قطارهای بین المللی رجا در مسیر تهران-وان-تهران و تهران-آنکارا-تهران حرکت می‌کنند. قیمت بلیط قطار رجا در این دو مسیر و بسته به نوع قطار متفاوت است.
لازم به ذکر است، در حال حاضر امکان رزرو بلیط قطار رجا در مسیر ترکیه وجود ندارد.

پرترددترین مسیرهای قطار رجا

•    بلیط قطار تهران مشهد
•    بلیط قطار مشهد تهران
•    بلیط قطار اهواز مشهد
•    بلیط قطار تهران شیراز
•    بلیط قطار شیراز تهران
•    بلیط قطار قم تهران
•    بلیط قطار تهران قم

جهت خرید بلیط قطارهای رجا در مسیر موردنظرتان، از طریق سایت فلای تودی اقدام کنید. فلای تودی بلیط قطار رجا را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می دهد.

سوالات متداول قطار رجا

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.