در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

بلیط قطار مشهد تهران

مسیر مشهد به تهران پرترددترین و مهم‌ترین شاهراه ریلی کشور است که در طول روز مسافران زیادی را جابه‌جا می‌کند. این فاصله ۹۰۰ کیلومتر است و در این مسیر بیش از ۲۰ مدل قطار حرکت می‌کند. این تنوع باعث می‌شود که در تمامی طول شبانه‌روز، قطارهای مختلف برای جابه‌جایی مسافران وجود داشته باشد. برای تهیه قطار مشهد تهران، پس از مراجعه به سایت فلای‌تودی و مشاهده تمامی قطارهای این مسیر، می‌توانید بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری کنید.

بلیط قطار مشهد تهران

راهنمای خرید بلیط قطار مشهد به تهران در فلای تودی

در ادامه، مراحل خرید بلیط قطار مشهد به تهران را می‌گوییم تا تنها با چند کلیک بتوانید بلیط مورد نظر خود را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار مشهد تهران

در بخش جستجوی بلیط قطار، ابتدا باید مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت (اگر می‌خواهید بلیط رفت و برگشتی بخرید) و تعداد مسافران را مشخص کرده و همچنین نوع کوپه (مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران) را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید کوپه دربست بخرید، گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» و اگر می‌خواهید خودرو را با قطار حمل کنید، گزینه «حمل خودرو می‌خواهم» را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در صفحه‌ای جدید، تمام بلیط‌های قطار مشهد تهران که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، به شما نشان داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار مشهد تهران

اطلاعات نمایش داده شده در صفحه نتایج بلیط قطار، به ترتیب از ارزان‌ترین بلیط به گران‌ترین نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات کامل بلیط شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار مشهد به تهران

پس از اینکه بلیط مورد نظر خود را انتخاب کردید، وارد مرحله خرید بلیط می‌شوید. در این مرحله ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت خود را انجام دهید. بعد از نهایی شدن مراحل خرید، اطلاعات بلیط به آدرس ایمیلی که ثبت کرده بودید، ارسال می‌شود.

انواع بلیط قطار مشهد به تهران

از آنجایی که سفر ریلی به تهران از پرترددترین و پرطرفدارترین سفرهای ریلی است، بهترین و مدرن‌ترین ناوگان ریلی برای سفر از شهرهای مختلف کشور به این شهر اختصاص یافته است. به همین دلیل تنوع قطارها بالاست و شما می‌توانید از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. 

بلیط قطار مشهد تهران ویژه بانوان

اگر می‌خواهید کوپه‌ای که رزرو می‌کنید، فقط مخصوص بانوان باشد، باید هنگام خرید بلیط، گزینه «ويژه خواهران» را انتخاب کنید. همچنین اگر می‌خواهید در کوپه‌ای که ویژه آقایان است باشید، لازم است هنگام انتخاب بلیط، گزینه «ویژه برادران» را انتخاب کنید. 

بلیط قطار از مشهد به تهران کوپه دربست

قطارهایی که بلیط آن‌ها را تهیه می‌کنید، ممکن است به صورت کوپه‌ای یا سالنی باشند. قطارهای کوپه‌ای به این شکل هستند که کوپه‌ها با صندلی‌هایی که تخت‌‌خواب شو هستند (البته ممکن است برخی از صندلی‌ها قابلیت تخت شدن نداشته باشند) برای استفاده مسافران وجود دارند. اگر می‌خواهید یک کوپه کامل را به صورت دربست تهیه کنید، باید هنگام وارد کردن اطلاعات بلیط مورد خود، گزینه «کوپه دربست» را انتخاب کنید. 
قطارهای سالنی کوپه‌ ندارند و صندلی‌هایی که قابلیت تخت شدن ندارند، به شکل صندلی‌های اتوبوس یا هواپیما در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. قطارهای سالنی بر اساس خدماتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند، ممکن است ۳ یا ۴ ستاره باشند.

بلیط قطار مشهد تهران رفت و برگشت

در طول روز مسافران زیادی به مقصد تهران حرکت می‌کنند و مسیر مشهد تهران هم یکی از همین مسیرهای پرتردد است. از همین رو، اگر قصد خرید بلیط قطار مشهد تهران را دارید و تاریخ برگشت شما هم مشخص است، بهتر است بلیط را به صورت رفت و برگشتی خریداری کنید.

نرخ قطار مشهد تهران

قیمت قطار مشهد تهران نسبت به عوامل مختلف ممکن است متفاوت باشد و نرخ ثابتی برای قیمت این مسیر وجود ندارد. عواملی مثل نوع قطار، شرکتی که قطارها را ارائه می‌دهد، امکانات، تاریخ سفر و… همگی بر تعیین قیمت قطار، کاملا تاثیرگذارند.

بهترین زمان خرید بلیط قطار مشهد تهران

یکی از فاکتورهایی که در تعیین قیمت بلیط قطار مشهد به تهران بسیار تاثیرگذار است، زمانی است که قصد خرید بلیط دارید. معمولا روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها قیمت بلیط قطار مشهد تهران ممکن است کمی بالاتر از روزهای عادی باشد. از همین رو، اگر می‌خواهید بلیطتان را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید، بهتر است رزرو آن را به روزهای پرتقاضا موکول نکنید.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار مشهد تهران در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد تهران از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

همان‌طور که پیش‌‌تر گفته شد، نتایج جستجوی شما از ارزان‌ترین به گران‌ترین قیمت نمایش داده می‌شود و شما به این ترتیب می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط مشهد تهران را پیدا و خریداری کنید.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

در سایت فلای‌تودی تمامی قطارهایی که شرکت‌های ریلی مختلف در مسیر مورد نظر شما ارائه می‌دهند، وجود دارد و مشخصات کامل تمامی آن‌ها نوشته شده است. بنابراین با خاطری آسوده می‌توانید بلیط دل‌خواه و مورد نظر خود را پیدا کنید.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

وقتی بلیط مورد نظر خود را جستجو می‌کنید، می‌توانید اطلاعات مربوط به بلیط خود را با سایر بلیط‌ها مقایسه کنید و مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

اگر قصد دارید علاوه بر بلیط قطار، رزرو هتل تهران را هم انجام دهید، این شرایط در فلای‌تودی فراهم است و به شما اطلاعات کاملی از بلیط مورد نظرتان می‌دهد. بنابراین می‌توانید هتل و قطار خود را به صورت هم‌زمان رزرو کنید.

 استفاده از تقویم قیمتی

تقویم قیمتی ابزاری در فلای‌تودی است که در آن، قیمت بلیط‌های حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش داده می‌شود و به این ترتیب می‌توانید قیمت بلیط‌ها را با هم مقایسه کرده و در نهایت مناسب‌ترین قیمت بلیط را برای خود انتخاب کنید.

استرداد بلیط قطار مشهد تهران

اگر می‌خواهید بلیط خریداری شده خود را کنسل کنید، در ابتدا باید قوانین استرداد مربوط به بلیط خود را مطالعه کرده و سپس نسبت به استرداد آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر مشهد تهران

از آنجا که مسیر ریلی مشهد به تهران یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشورمان است، قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به منظور انتخاب بلیط قطار ایده ال خود، بهتر است با انواع بلیط قطارهای مسیر مشهد تهران، امکانات و خدمات آنها آشنا باشید. در ادامه، بیشترین قطارهایی را که معمولا در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کنند، معرفی می‌کنیم:

بلیط قطار رجا مشهد تهران

شرکت رجا یکی از بزرگترین شرکت‌های ریلی ایران است که بهترین و باکیفیت‌ترین قطارها را در مسیر مشهد تهران ارائه می‌دهد. از امکانات قطارهای رجا می‌توان به صندلی‌های تخت‌شو با ملحفه‌های یک بار مصرف، اینترنت پرسرعت، سیستم‌های تهويه و سرمایشی و گرمایشی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، ميزهای تاشو برای صرف غذا، سیستم‌های صوتی و تصویری و… اشاره کرد. بلیط قطار مشهد به تهران رجا یکی از باکیفیت‌ترین قطارهای این مسیر است.
از قطارهای رجا که معمولا در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کنند، می‌توان به قطار ۳ ستاره ۴ تخته خليج فارس، ۴ ستاره ۴ تخته سيمرغ، ۴ ستاره ۴ تخته سبز نوين، ۴ ستاره اتوبوسی صبا، ۳ ستاره ۶ تخته پارسی، ۵ ستاره زندگی، ۴ ستاره ۴ تخته آهو، ۴ ستاره  تخته سرير اشاره کرد. بلیط قطار مشهد تهران رجا را می‌توانید از سایت فلای‌تودی تهیه کنید.

بلیط قطار نورالرضا مشهد تهران

قطار نورالرضا که به قطار نور نیز شناخته می‌شود، اولین قطار گردشگری ایران است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی راه‌آهن طراحی شده و به همین دلیل، از لحاظ کیفیت، قابل رقابت با قطارهای اروپایی است. از امکانات قطار نور می‌توان به سیستم تهویه هوا و نمایشگر در کوپه‌ها، تجهیزاتی مثل ماکروفر، بوفه و رستوران، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن، بسته ویژه مسافران کودک و سرویس اختصاصی شامل نوشیدنی و تنقلات اشاره کرد.
یکی از قطارهای نور که معمولا در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کند،  قطار ۵ ستاره اکونومي و ۵ ستاره بیزنس است.

بلیط قطار بن ریل مشهد تهران

قطار بن ریل یکی از بهترین قطارهای مسیر مشهد تهران است و امکانات و خدمات باکیفیتی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. از امکانات این قطار می‌توان به سیستم صوتی و تصویری، سیستم گرمایش و سرمایش و پریز برق، ویلچر و لوازم خواب بهداشتی اشاره کرد.
قطارهای بن ریل که در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کنند، قطار ۴ ستاره ۴ تخته سروش، ۳ ستاره ۶ تخته پارسی، ۵ ستاره ايران و ۴ ستاره ۴ تخته غزال است.

بلیط قطار مهتاب سیر جم مشهد تهران

شرکت ریلی مهتاب سیر جم با ارائه خدمات باکیفیت و هم‌سو با استانداردهای بین‌المللی، تجربه سفری ایمن و باکیفیت را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. قطار ۳ ستاره ۶ تخته پارسی از جمله قطارهای مهتاب سیر جم است که در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کند.

بلیط قطار پارس لاریم مشهد تهران

قطار پارس لاریم یکی از باکیفیت‌ترین قطارهای مسیر مشهد تهران است که راحتی مسافران را اولویت خود قرار داده است. این شرکت ریلی خدمات بسیار خوبی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد؛ خدماتی مثل سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، جایگاه‌های مناسب برای افراد کم‌توان، کنسول های بازی و سرگرمی برای کودکان، سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه نور و گرمای قابل تنظیم، رستوران و…
قطار ۴ ستاره غزال، از جمله قطارهای پارس لاریم است که در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کند.

بلیط قطار ریل ترابر سبا مشهد تهران

شرکت ريل ترابر سبا یکی از به‌روزترین شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی است و از زیرمجموعه‌های قطار سفیر به شمار می‌رود. این قطار با اضافه‌ کردن مدرن‌ترین و باکیفیت‌ترین قطارها، ایمنی و راحتی مسافران را تضمین کرده است. قطار ۴ ستاره ۴ تخته غدير، از باکیفیت‌ترین قطارهای ریل ترابر سبا است که در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کند.

بلیط قطار ریل سیر کوثر مشهد تهران

قطار ريل سير كوثر یکی از باکیفیت‌ترین قطارهای مسیر مشهد تهران و از زیر‌مجموعه‌های شرکت قطاری سفیر است.. از امکانات قطارهای ریل سیر کوثر می‌توان به سرویس خواب بهداشتی، پذیرایی رایگان در یک میان وعده، پریز برق ۲۲۰ ولت در هر کوپه و سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در هر واگن، سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم تهویه مطبوع، عایق‌بندی در برابر رطوبت، سرما و گرما و سروصدا اشاره کرد.
قطار ۴ ستاره ۴ تخته عرفان از باکیفیت‌ترین قطارهایی است که در مسیر مشهد تهران حرکت می‌کند. 

قطار مشهد تهران از کدام شهرها عبور می کند؟

در مسیر پرتردد مشهد تهران، قطارها در ایستگاه‌ها و شهرهای مختلفی می‌ایستند که تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم. البته در نظر داشته باشید که قطارها ممکن است در همه ایستگاه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، نایستند و برای اطمینان از این موضوع، بهتر است با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید.
ایستگاه‌های قطار رجا
●    مشهد (مبدا)
●    نيشابور
●    نقاب
●    شاهرود
●    دامغان
●    سمنان
●    ورامين
●    تهران (مقصد)
ایستگاه‌های قطار نورالرضا، ريل ترابر سبا، ریل سیر کوثر، مهتاب سیر جم، پارس لاریم و بن ریل
●    مشهد (مبدا)
●    سمنان
●    شاهرود
●    تهران (مقصد)

قوانین و مقررات بلیط قطار مشهد تهران

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار مشهد تهران رجا را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به تهران داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.