loading

خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان است و یکی از بندرهای تجاری مهم در جنوب ایران به‌شمار می‌آید. به همین دلیل، سفر به این شهر رونق زیادی دارد و مسافران با هواپیما، اتوبوس و قطار به‌راحتی می‌توانند سفر به بندرعباس را تجربه کنند. در صورتی که از آن دست مسافرانی هستید که سفر امن و راحت با قطار را به سایر روش‌های مسافرت ترجیح می‌دهند، با تنها چند کلیک می‌توانید بلیط قطار تهران بندرعباس را در سایت فلای تودی بخرید و سفر راحتی را به این شهر تجربه کنید. در همین صفحه بلیط قطار خود را برای تاریخی که مدنظر دارید، جستجو کنید.

بلیط قطار تهران بندرعباس

راهنمای رزرو بلیط قطار تهران به بندرعباس در فلای تودی

برای خرید خرید بلیط قطار تهران بندرعباس در سایت فلای تودی، راه بسیار ساده‌ای در پیش دارید؛ تنها کافی است مراحل زیر را انجام دهید و در عرض کمتر از 5 دقیقه، بلیط‌های خود را دریافت کنید:

جستجوی بلیط قطار تهران بندرعباس

در صفحه خرید بلیط قطار سایت فلای تودی، ابتدا باید مشخصاتی ضروری مثل مبدا، مقصد، تاریخ رفت، تعداد مسافران، تاریخ برگشت (در صورت تمایل به خرید بلیط به صورت رفت و برگشت) را وارد کنید. همچنین، با کلیک روی گزینه مسافران عادی در سمت چپ صفحه، می‌توانید بلیط خود را برای مسافران عادی، ویژه خواهران و ویژه برادران خریداری کنید. همچنین، در صورت تمایل به رزرو کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و برای انتقال خودروتان به مقصد مورد نظر، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کنید. پس از انجام این مراحل و زدن کلید جست‌وجو، بلافاصله فهرستی از بلیط های تهران به بندرعباس به شما نشان داده خواهد شد. 

رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس

در فهرست نشان داده شده، بلیط‌ها به‌ترتیب از ارزانترین نشان داده می‌شود. بلیط‌ها را از نظر نوع قطار، ساعت حرکت و ورود به مقصد، قوانین استرداد، خدمات رفاهی و.... مورد بررسی قرار دهید و بلیط موردنظر خود را برای خرید انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

در ادامه، وارد مرحله خرید بلیط قطار خواهید شد. ابتدا باید اطلاعات مسافران را با دقت وارد کنید کنید و مراحل مربوط به پرداخت را انجام دهید. تا بلیط قطار تهران بندرعباس برای شما صادر شده و به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال شود. 

انواع بلیط قطار تهران به بندرعباس

با توجه به مسافت طولانی تهران تا بندرعباس و رونق سفر به این شهر جنوبی کشورمان، ناوگان ریلی بسیار مدرنی در مسیر بندرعباس به‌کار گرفته شده است. بنابراین، با خرید بلیط قطار از تهران به بندرعباس، سفری راحت و ارزان را تجربه خواهید کرد. انواع بلیط قطارهای تهران بندرعباس که در حال حاضر به مسافران عرضه می‌شوند، عبارتند از:

بلیط قطار تهران بندرعباس ویژه بانوان

آن دسته از مسافرانی که ترجیح می‌دهند در کوپه‌های مخصوص بانوان سفر خود به بندرعباس را انجام دهند، می‌توانند هنگام خرید بلیط قطار بندرعباس، گزینه «ویژه بانوان» را انتخاب کنند تا بلیط‌های مخصوص کوپه‌های بانوان برایشان صادر شود. 

بلیط قطار تهران بندرعباس کوپه دربست

قطارهایی که مسافران را در مسیر تهران بندرعباس جابه‌جا می‌کنند، دارای کوپه‌های 6 و 4 نفره هستند. خوشبختانه تمامی صندلی‌های این قطارها تختخواب‌شو هستند و مسافران در طول سفر، به‌راحتی می‌توانند استراحت کنند. چنانچه قصد داشته باشید کوپه دربست در قطار در اختیار داشته باشید و از حریم خصوصی بیشتری در طول سفر برخورداری شوید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار تهران بندرعباس رفت و برگشت

با توجه به اینکه همه روزه تعداد زیادی مسافر در مسیر تهران بندرعباس و برعکس در حال سفر با قطار هستند، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت و برگشت رزرو کنید تا هیچ دغدغه و نگرانی از بابت بازگشت به شهر مبدا، پرشدن ظرفیت‌ها یا گران‌شدن بلیط‌ها نخواهید داشت. 

قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس

عوامل مختلفی از جمله نوع قطار، ظرفیت کوپه‌ها، خدمات رفاهی و... بر هزینه رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس تاثیرگذار هستند. برای بررسی و اطلاع از قیمت بلیط‌های بندرعباس، می‌توانید مشخصات لازم را در فیلدهای همین صفحه وارد کرده و کلید جستجو را بزنید. از فهرستی که در ادامه ارائه خواهد شد، می‌توانید هزینه رزرو بلیط‌های مختلف به مقصد بندرعباس را مشاهده و بررسی کنید. 

بهترین زمان خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

در صورتی که تاریخ دقیق سفرتان به بندرعباس مشخص است، حتما از 3-2 هفته قبل نسبت به خرید بلیط قطار اقدام کنید. اگر در ایام پیک قرار است به بندرعباس بروید، از 4 هفته قبل بلیط خود را رزرو کنید تا نگران پرشدن ظرفیت قطارها و تمام‌شدن بلیط نباشید. 

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار تهران بندرعباس در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران بندرعباس از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای تودی بلیط قطار فلای تودی با کمترین نرخ به فروش می‌رسد. همچنین، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان تهران به بندرعباس کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف برای شما امکان‌پذیر است. 

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کاملی از جمله نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با بررسی دقیق این اطلاعات و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، راحت‌تر می‌توانید گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار تهران بندرعباس، می‌توانید رزرو هتل های بندرعباس را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان هزاران هتل انجام دهید. 

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید ارزانترین بلیط حوالی تاریخ سفرتان پیدا کنید. 

استرداد بلیط قطار تهران بندرعباس

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، تنها کافی است به حساب کاربری خود در فلای تودی مراجعه کنید و از آنجا اقدامات لازم برای استرداد را انجام دهید. 

قطارهای موجود در مسیر تهران بندرعباس

اگر از آن دست مسافرانی هستید که سفر با قطار را به سایر روش‌های مسافرت ترجیح می‌دهند، با وجود قطارهای بسیار خوبی که در ناوگان ریلی مسیر تهران بندرعباس فعالیت می‌کنند، مسافرتی از هر لحاظ بی‌دغدغه و راحت را به این شهر تجربه خواهید کرد. برای آنکه بدانید کدام قطار برای طی‌کردن فاصله تهران تا بندرعباس برای شما مناسب‌تر است، بهتر است با قطارهای این مسیر و خدمات آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنید:

قطار 4 ستاره 4 تخته غزال

قطارهای 4 ستاره غزال، یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین قطارهای ناوگان ریلی کشور هستند و اگر اهل سفر با قطار باشید، احتمالا نام آن برای شما آشنا است. کوپه‌های این قطارها 4 نفره هستند و تمامی صندلی‌های آن‌ها نیز به تختخواب تبدیل می‌شوند. در کنار ارائه خدماتی مثل پذیرایی، تهویه مناسب، امکانات صوتی و تصویری و.... کوپه‌های قطارهای غزال بسیار جادار و بزرگ هستند و به همین دلیل، سفر بسیار راحتی را از تهران به بندرعباس تجربه خواهید کرد. 

قطار 3 ستاره 6 تخته کویر

قطار مسافربری کویر در حال حاضر زیرمجموعه شرکت جوپار است. این قطار دارای کوپه‌های 6 نفره است و 3 تخت در سمت راست و 3 تخت در سمت چپ آن قرار گرفته‌اند. کوپه‌های این قطار به سیستم تهویه بسیار مطبوعی مجهز شده‌اند و در هر فصلی که به بندرعباس سفر کنید، از نظر سرما یا گرما با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. آب آشامیدنی، بسته پذیرایی، پریز برق و... از دیگر امکانات کوپه‌های قطار 3 ستاره کویر هستند. 

قطار 4 ستاره 4 تخته ارگ

قطارهای ارگ که درست مثل کویر زیرمجموعه شرکت جوپار هستند، از سال 1399 به ناوگان ریلی مسیر تهران بندرعباس اضافه شده‌اند. در قطارهای ارگ پذیرایی ویژه‌ای از مسافران به عمل می‌آید و این مسئله در کنار کوپه‌های بزرگ و دلباز، موجب شده است که این قطارها به گزینه محبوبی برای طی‌کردن فاصله تهران تا بندرعباس تبدیل شوند. 

قطار تهران بندرعباس از کدام شهرها عبور می کند؟

مسیر ریلی تهران به بندرعباس با عبور از 15 ایستگاه و شهرهای مختلفی چون کاشان، نائین، اردکان، یزد، سیرجان و... طی می‌شود. 

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران بندرعباس

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار تهران بندرعباس رجا را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به بندرعباس داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.