loading

خرید بلیط قطار تهران سمنان

سمنان با تاریخ چندهزار ساله خود، جاذبه‌های ارزشمند تاریخی را در خود جای داده است. همچنین طبیعت این شهر و مناطق اطراف آن مانند شهمیرزاد، سبب شده است گردشگران بسیاری این شهر را برای تفریح انتخاب کنند. برای سفر مقرون به صرفه به سمنان، خرید بلیط قطار تهران سمنان برای کسانی که می‌خواهند از پایتخت به این شهر سفر کنند، بهترین گزینه است. در همین صفحه شما می‌توانید خرید بلیط قطار را با ارزانترین قیمت انجام دهید.

بلیط قطار تهران سمنان

راهنمای خرید بلیط قطار از تهران به سمنان در فلای‌تودی

برای خرید بلیط قطار تهران سمنان، کافی است چند مرحله ساده را دنبال کنید که در ادامه گفته می‌شود.

جستجوی بلیط قطار تهران سمنان

در فرم جستجوی بلیط قطار که در سایت فلای‌تودی وجود دارد، لازم است که مبدا، مقصد، تاریخ رفت و در صورت نیاز تاریخ برگشت و تعداد مسافران را وارد کرده و نوع کوپه قطار را هم مشخص کنید. در صورت نیاز به کوپه دربست، گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» و در صورت نیاز به حمل خودرو با قطار، گزینه «حمل خودرو می‌خواهم» را انتخاب کنید.

رزرو بلیط قطار تهران سمنان

وقتی بلیط مورد نظر خود را جستجو کردید، جزئیات و اطلاعات مربوط به بلیط به شما نمایش داده می‌شود. اطلاعاتی مثل نوع قطار، شرکت ارائه دهنده قطار، قوانین استرداد، ایستگاه‌ها و… را مشاهده کرده و از میان گزینه‌ها بلیط مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار تهران سمنان

بعد از اینکه بلیط دلخواه خود را پیدا کردید، وارد مرحله خرید می‌شوید. در این مرحله ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کرده و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. بعد از نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار تهران سمنان به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود.

انواع بلیط قطار تهران به سمنان

قطارهای بسیار باکیفیتی در مسیر تهران به سمنان در نظر گرفته شده‌اند. این قطارها در انواع مختلف در اختیار مسافران قرار می‌گیرند که در ادامه معرفی می‌شوند.

بلیط قطار تهران سمنان ویژه بانوان

 بلیط ویژه بانوان یکی از انواع بلیط‌های قطار تهران سمنان و مخصوص بانوانی است که می‌خواهند در کوپه‌ای مجزا از آقایان حضور داشته باشند. برای رزرو کوپه بانوان، باید هنگام خرید بلیط قطار، گزینه «ویژه خواهران» انتخاب شود.

بلیط قطار تهران سمنان کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی وجود دارند. قطارهای کوپه‌ای، صندلی‌هایی دارند که اغلب تخت‌خواب شو هستند، یا ممکن است برخی از آن‌ها قابلیت تخت‌خواب شدن نداشته باشند. اگر می‌خواهید کوپه دربست خریداری کنید، هنگام خرید بلیط باید گزینه «دربست می‌خواهم» را انتخاب کنید. 

قطارهای سالنی هیچ کوپه‌ای ندارند و صندلی‌هایی که قابلیت تخت‌خواب شدن ندارند، به صورت اتوبوسی کنار هم در فضای سالن قرار می‌گیرند. این قطارها اغلب ۳ یا ۴ ستاره هستند و خدمات مختلفی را به مسافران ارائه می‌دهند.

بلیط قطار تهران سمنان رفت و برگشت

اگر تاریخ برگشت سفرتان مشخص است، پیشنهاد می‌کنیم بلیط قطار خود را به صورت رفت و برگشت بخرید. با خرید بلیط قطار رفت و برگشت، دیگر نگران پر شدن ظرفیت‌ها و گران شدن قیمت بلیط نخواهید بود.

قیمت بلیط قطار تهران سمنان

قیمت بلیط قطار تهران به سمنان متاثر از عوامل مختلف است. نوع قطار، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس‌دهنده، زمان خرید بلیط، امکانات قطار و... بر قیمت بلیط قطار این مسیر تاثیرگذارند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار از تهران به سمنان، لازم است اطلاعات مورد نظر خود را وارد کرده و سپس در نتیجه موجود می‌توانید قیمت‌ها را مشاهده کنید.

بهترین زمان رزرو بلیط قطار تهران سمنان

سمنان، تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های بسیار سرد دارد. از این رو پاییز و بهار بهترین زمان و البته شلوغ‌ترین زمان سفر به سمنان است. اگر می‌خواهید بلیط قطار تهران سمنان را با قیمت بسیار مناسبی خریداری کنید، بهتر است در روزهای پرتقاضا برای خرید بلیط قطار تهران به سمنان اقدام نکنید.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار تهران سمنان در فلای‌تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران سمنان از فلای‌تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

ترتیب نمایش بلیط‌های قطار در سایت، به صورت صعودی از ارزان‌ترین به گران‌ترین است. همچنین با فیلترهایی که در قسمت نمایش بلیط‌ها در نظر گرفته شده، می‌توانید دقیقا همان بلیطی را که نیاز دارید، تهیه کنید. از همین رو، می‌توانید بلیط ارزان قطار تهران به سمنان را برای تاریخ مورد نظر خود در سایت فلای تودی پیدا کنید.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای‌تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی شما را فراهم می‌کند. به همین دلیل، با خیال راحت می‌توانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

وقتی بلیط مورد نظر خود را در سایت جستجو می‌کنید، می‌توانید اطلاعات کامل بلیط مثل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و… را هم مشاهده کنید. در این شرایط می‌توانید به صورت دقیق، بلیط‌ها را باهم مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار تهران سمنان، می‌توانید رزرو هتل سمنان را نیز انجام دهید. اطلاعات جزئی و کامل هتل‌‌ها مثل اطلاعات قطار در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با خاطری آسوده بتوانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 استفاده از تقویم قیمتی

با کمک تقویم قیمتی فلای‌تودی می‌توانید قیمت‌هایی را که حوالی تاریخ بلیط مورد نظر شما وجود دارند، مشاهده کنید. این امکان به شما کمک می‌کند که بلیط مورد نظر خود را با ارزان‌ترین قیمت خریداری کنید.

استرداد بلیط قطار تهران سمنان

اگر می‌خواهید بلیط قطاری را که خریداری کرده‌اید، کنسل کنید، پیش از اقدام به کنسلی، باید قوانین استرداد بلیط تهران سمنان را مطالعه کنید. این قوانین هنگام خرید بلیط در نتایج جستجوی شما نمایش داده می‌شود. 

قطارهای موجود در مسیر تهران به سمنان

قطار رجا یکی از مطرح‌ترین قطارهایی است که اغلب در مسیر تهران سمنان حرکت می‌کند. در ادامه به معرفی این قطار می‌پردازیم:

قطار 4 ستاره اتوبوسی صبا تهران سمنان

قطارهای اتوبوسی صبا به صورت کوپه‌ای نیست و صندلی‌ها در دو ردیف قرار گرفته‌اند، اما با این حال صندلی‌های تخت شو با امکانات خوبی همچون سیستم صوتی و تصویری به مسافران ارائه می‌دهد. فروش تنقلات، سیستم تهویه مطبوع و توالت فرنگی و ایرانی از امکانات این قطارهاست.

قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی تهران سمنان

این قطارها امکاناتی چون سرویس خواب تمیز، سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، خدمات پذیرایی و سیستم تهویه مطبوع در اختیار مسافران قرار می‌دهند. این قطارها جزء قطارهای اقتصادی و مقرون به صرفه شرکت رجا هستند.

قطار تهران سمنان از کدام شهرها عبور می کند؟

قطارهای تهران سمنان در ایستگاه‌های مختلفی توقف می‌کنند. البته برنامه ثابتی برای توقف آن‌ها وجود ندارد و ممکن است همه قطارها در ایستگاه‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، توقف نکنند. برای اطمینان از اینکه قطار در ایستگاه مورد نظر شما توقف می‌کند یا خیر، با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید.

ایستگاه بین راهی قطار اتوبوسی صبا:

●     تهران (مبدا)
●    ری
●    ورامین
●    پیشوا
●    گرمسار
●    یاتری
●    ده نمک
●    سرخ دشت
●    سمنان
●    ...
●    مشهد (مقصد)

ایستگاه بین راهی قطار پارسی:

•    تهران (مبدا)
•    ورامین
•    گرمسار
•    سمنان
•    ...
•    خواف (مقصد)

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران سمنان

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای‌تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار تهران سمنان را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به سمنان داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.