در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

خرید بلیط قطار شیراز تهران

از آنجایی که شهرهای شیراز و تهران، از پرترددترین شهرهای ایران به شمار می‌روند، مسیر ریلی شیراز تهران هم در طول روز مسافران زیادی را جابه‌جا می‌کند. راه‌های مختلفی مثل راه‌های هوایی و جاده‌ای برای رسیدن به تهران از شیراز وجود دارد. در این میان، مسیر ریلی یکی از بهترین و ارزان‌ترین راه‌های رسیدن به تهران است، زیرا در طول مسیر می‌توان از مناظر لذت برد و استراحت کرد. برای خرید بلیط قطار شیراز تهران می‌توانید از سایت فلای‌تودی اقدام به خرید کنید. فلای تودی ارزانترین بلیط قطار را با پشتیبانی 24 ساعته در اختیارتان قرار می دهد.

بلیط قطار شیراز تهران

راهنمای خرید بلیط قطار شیراز به تهران در فلای تودی

در ادامه، به مراحل خرید بلیط قطار شیراز به تهران پرداخته می‌شود تا بتوانید در مدت زمان کوتاه، ارزان‌ترین بلیط قطار شیراز تهران را خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار شیراز تهران

در مرحله اول لازم است در بخش جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت (اگر می‌خواهید بلیط رفت و برگشتی بخرید) و تعداد مسافران را مشخص کرده و همچنین نوع کوپه (مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران) را نیز انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید کوپه دربست خریداری کنید، گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» و اگر می‌خواهید خودرویی را با قطار حمل کنید، گزینه «حمل خودرو می‌خواهم» را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در صفحه‌ای جدید، تمام بلیط‌های قطار شیراز تهران که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رزرو بلیط قطار شیراز تهران

در نتایج جستجو، لیست قیمت بلیط قطار شیراز تهران، به ترتیب از ارزان‌ترین به گران‌ترین بلیط موجود نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید اطلاعات کامل بلیط شامل نوع قطار، شرکت ریلی ارائه دهنده بلیط، ساعت حرکت و ورود به شهر، ایستگاه‌ها، قوانین استرداد و… را مشاهده کرده و بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار شیراز تهران

پس از انتخاب بلیط مورد نظر، وارد مرحله خرید بلیط می‌شوید. در این مرحله ابتدا باید اطلاعات مسافران را وارد کرده و در نهایت پرداخت خود را انجام دهید. بعد از نهایی شدن مراحل خرید، اطلاعات بليط قطار شيراز تهران به آدرس ایمیلی که ثبت کرده بودید، ارسال می‌شود.

انواع بلیط قطار شیراز به تهران

از آنجایی که سفر ریلی به تهران از پرترددترین و پرطرفدارترین سفرهای ریلی موجود است، شرکت‌های ریلی معتبر، بهترین و امن‌ترین قطارهای خود را به این مسیر اختصاص داده‌اند. به همین دلیل تنوع قطارها بالا بوده و شما می‌توانید از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. 

بلیط قطار شیراز تهران ویژه بانوان

قطارهای کوپه‌ای این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند که بتوانید کوپه ویژه بانوان تهیه کنید. برای انجام این کار، باید هنگام خرید بلیط قطار، گزینه «ويژه خواهران» را تیک بزنید.

بلیط قطار از شیراز به تهران کوپه دربست

قطارها معمولا در دو نوع کوپه‌ای و سالنی وجود دارند. در قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و صندلی‌های ۴ یا ۶ تخته داخل آن‌ها چیده می‌شود که اغلب تخت‌خواب شو هستند؛ اما ممکن است برخی از صندلی‌ها قابلیت تخت شدن نداشته باشد. اگر می‌خواهید کوپه خود را به صورت دربست خریداری کنید، باید هنگام خرید بلیط قطار، گزینه «کوپه دربست» را انتخاب کنید. 
قطارهای سالنی به این شکل هستند که صندلی‌هایی که قابلیت تخت‌خواب شدن ندارد، به صورت اتوبوسی کنار یکدیگر چیده می‌شوند. این قطارها اغلب ۳ یا ۴ستاره هستند.

بلیط قطار شیراز تهران رفت و برگشت

در طول روز مسافران زیادی به مقصد تهران حرکت می‌کنند و مسیر شیراز تهران هم یکی از همین مسیرهای پرتردد است. از همین رو، اگر قصد خرید بلیط قطار شیراز تهران را دارید و تاریخ برگشت شما هم مشخص است، بهتر است بلیط را به صورت رفت و برگشتی خریداری کنید. به این ترتیب هیچ‌گونه نگرانی از بابت پر شدن بلیط‌های قطار یا گران شدن آن‌ها وجود نخواهد داشت.

نرخ قطار شیراز تهران

قیمت قطار شیراز تهران رقم ثابتی نیست و وابسته به عوامل مختلفی ممکن است متفاوت باشد. عواملی مثل نوع قطار، شرکتی که قطارها را ارائه می‌دهد، امکانات، تاریخ سفر و… همگی بر تعیین قیمت بلیط قطار کاملا تاثیرگذارند.

بهترین زمان رزرو بلیط قطار شیراز تهران

زمان و تاریخ خرید بلیط یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در تعیین قیمت بلیط قطار شیراز به تهران بسیار تاثیرگذار است. معمولا روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها قیمت بلیط قطار ممکن است کمی بالاتر از روزهای عادی باشد. به همین علت، اگر می‌خواهید بلیطتان را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید، بهتر است رزرو آن را به روزهای پرتقاضا موکول نکنید.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار شیراز تهران در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار شیراز تهران از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

همان‌طور که پیش‌‌تر گفته شد، نتایج جستجوی شما برای خرید بلیط قطار، از ارزان‌ترین به گران‌ترین قیمت نمایش داده می‌شود و شما به این ترتیب می‌توانید بلیط شیراز تهران را با ارزان‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

در سایت فلای‌تودی تمامی قطارهایی که شرکت‌های ریلی مختلف در مسیر مورد نظر شما ارائه می‌دهند، وجود دارد و مشخصات کامل تمامی آن‌ها نوشته شده است. بنابراین با خیال راحت می‌توانید بلیط دل‌خواه و مورد نظر خود را از میان گزینه‌های موجود، پیدا کنید.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

این امکان در فلای‌تودی وجود دارد که وقتی بلیط مورد نظر خود را جستجو می‌کنید، می‌توانید اطلاعات مربوط به بلیط را با سایر بلیط‌ها مقایسه کرده و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

شما می‌توانید علاوه بر بلیط قطار، هتل هم رزرو کنید و اطلاعات کامل همه هتل‌ های تهران را مشاهده کرده و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

 استفاده از تقویم قیمتی

تقویم قیمتی ابزاری در فلای‌تودی است که با کمک آن می‌توانید قیمت بلیط‌های حوالی تاریخ انتخابی خود را مشاهده کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا در نهایت مناسب‌ترین قیمت بلیط را برای خود انتخاب کنید.

استرداد بلیط قطار شیراز تهران

اگر می‌خواهید بلیط خریداری شده خود را کنسل کنید، در ابتدا باید قوانین استرداد مربوط به بلیط را مطالعه کرده و سپس نسبت به استرداد آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر شیراز تهران

قطارهای مختلفی در مسیر شیراز تهران حرکت می‌کنند که هرکدام خدمات و امکانات متنوعی را به مسافران ارائه می‌دهند. در ادامه، قطارهایی را که معمولا در این مسیر حرکت می‌کنند، به شما معرفی می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شده و بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

بلیط قطار رجا شیراز تهران

شرکت رجا از بزرگترین شرکت‌های ریلی ایران به شمار می‌رود که بهترین و باکیفیت‌ترین قطارها را در مسیر شیراز تهران ارائه می‌دهد. از امکانات قطارهای رجا می‌توان به سیستم‌های صوتی و تصویری، صندلی‌های تخت‌شو با ملحفه‌های یک بار مصرف، سیستم‌های تهويه و سرمایشی و گرمایشی، اینترنت پرسرعت، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، ميزهای تاشو برای صرف غذا، و… اشاره کرد. 
قطار ۴ ستاره ۴ تخته غزال رجا، از جمله قطارهایی است که معمولا در مسیر شیراز تهران حرکت می‌کند. قیمت بلیط قطار شیراز تهران رجا را می‌توانید از سایت فلای‌تودی مشاهده کنید.

بلیط قطار ریل ترابر سبا شیراز تهران

شركت ريل ترابر سبا یکی از مدرن‌ترین و به‌روزترین شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی است و از زیرمجموعه‌های قطار سفیر به شمار می‌رود. این قطار با اضافه‌ کردن بهترین و باکیفیت‌ترین قطارها، ایمنی و راحتی مسافران را تضمین کرده است. قطار ۴ ستاره ۴ تخته طلائيه، اغلب در مسیر شیراز تهران حرکت می‌کند.

بلیط قطار نورالرضا شیراز تهران

قطار نورالرضا (نور)، اولین قطار گردشگری ایران است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی راه‌آهن طراحی شده و به همین دلیل، از نظر کیفیت، قابل رقابت با قطارهای اروپایی است. از امکانات قطار نور می‌توان به تجهیزاتی مثل مایکروفر، بوفه و رستوران، سیستم تهویه هوا و نمایشگر در کوپه‌ها، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن و… اشاره کرد.
از بهترین قطارهای نورالرضا که اغلب در مسیر شیراز تهران حرکت می‌کند، قطار ۴ ستاره ۴ تخته نور است. از سایت فلای‌تودی می‌توانید بلیط قطار شیراز به تهران نورالرضا را تهیه کنید.
در حال حاضر بلیط قطار شیراز تهران فدک موجود نیست.

قطار شیراز تهران از کدام شهرها عبور می کند؟

در مسیر پرتردد شیراز تهران، قطارها در ایستگاه‌ها و شهرهای مختلفی می‌ایستند که تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم. البته در نظر داشته باشید که قطارها ممکن است در همه ایستگاه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، نایستند و برای اطمینان از این موضوع، بهتر است با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید.
ایستگاه‌های قطار رجا و ريل ترابر سبا
●    شیراز (مبدا)
●    مرودشت
●    سعادت شهر
●    صفاشهر
●    …
●    كاشان
●    محمديه
●    تهران (مقصد)
ایستگاه‌های قطار نورالرضا
●    شیراز (مبدا)
●    اقليد
●    آباده
●    شهرضا
●    سيستان
●    چاريسه
●    كاشان
●    محمديه
●    تهران (مقصد)

قوانین و مقررات بلیط قطار شیراز تهران

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار شیراز تهران، لازم است قوانین مربوط به استرداد را بادقت مطالعه کرده و سپس برای خرید بلیط اقدام کنید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار شیراز تهران را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به تهران داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.