در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

بلیط قطار اهواز تهران

خرید بلیط قطار تهران و سفر به پایتخت یکی از رایج ترین سفرها برای تمام مسافران است. چه برای سفرهای کاری و تجاری و چه به قصد گشت و گذار به تهران سفر کرده باشید، خرید بلیط قطار یکی از مقرون به صرفه ترین راه های سفر به این شهر است. از سمتی با توجه به اینکه شهر تهران پایتخت و یکی از مهم ترین شهرهای ایران به حساب می آید، علاوه بر سفر زمینی و هوایی، امکان سفر ریلی نیز برای مسافران تهران فراهم شده است. مسافران در سفر با قطار اهواز تهران علاوه بر تجربه سفری ایمن، راحت و مقرون‌به‌صرفه، می‌توانند از تماشای مناظر در مسیر نیز لذت ببرند. مسافران اهوازی می‌توانند بلیط قطار اهواز تهران را به سادگی از همین صفحه در سایت فلای تودی خریداری کنند و سفری ارزان را با قطارهای ایمن تجربه کنند. 

بلیط قطار اهواز تهران

پرترددترین مسیرهای ریلی از مبدا اهواز

راهنمای خرید بلیط قطار اهواز  به تهران در فلای تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید بلیط اینترنتی قطار اهواز تهران را برای تاریخ موردنظر خود در سایت فلای تودی جستجو کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار اهواز تهران

در فرم جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت (در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت قطار را دارید)، تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
در صورتی که قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و در صورتی که به دنبال امکان حمل خودرو با قطار هستید، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط های قطار اهواز تهران که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار اهواز تهران

نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزانترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل آن شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ساعت ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار اهواز تهران

پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، وارد مرحله خرید بلیط قطار می‌شوید. ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. با نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار اهواز تهران به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

انواع بلیط قطار اهواز به تهران

از آنجایی که سفر ریلی به تهران از پرطرفدارترین انواع سفرهای داخلی است، مسافران می‌توانند سفر با قطار به تهران را با امکانات و قیمت‌های مختلف تجربه کنند. انواع بلیط قطارهای اهواز تهران که در حال حاضر به مسافران ارائه می‌شود، عبارتند از:

بلیط قطار اهواز تهران ویژه بانوان

 بلیط ویژه بانوان یکی از انواع بلیط قطار اهواز تهران است. بانوانی که می‌خواهند در کوپه‌ای مجزا از آقایان باشند، می‌توانند در زمان خرید بلیط قطار گزینه «ویژه بانوان» را انتخاب و خریداری کنند. 

بلیط قطار اهواز تهران کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی هستند. قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌های چهار و شش نفره را شامل می‌شوند که امکان استفاده از صندلی‌ها به صورت تختخواب را دارند. گرچه برخی از آنها امکان تخت شدن را ندارند. 
قطارهای سالنی فاقد کوپه هستند و چیدمان صندلی‌ آنها شبیه اتوبوس یا هواپیماست. صندلی‌های این نوع قطارها قابلیت تبدیل شدن به تخت ندارند. گرچه ممکن است بر اساس امکاناتی که این نوع قطارها ارائه می‌دهند، 3 یا 4 ستاره باشند. 
چنانچه قصد داشته باشید کوپه دربست در قطار در اختیار داشته باشید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار اهواز تهران رفت و برگشت

با توجه به اینکه همه روزه تعداد زیادی مسافر در مسیر اهواز تهران و برعکس در حال سفر با قطار هستند، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت و برگشت بخرید. با خرید بلیط قطار رفت و برگشت اهواز تهران دیگر نگران پر شدن ظرفیت‌ها و گران شدن قیمت نخواهید بود.

قیمت بلیط قطار اهواز تهران

قیمت قطار اهواز تهران متاثر از عوامل مختلفی است. نوع وسیله شامل قطار اهواز تهران، سالنی یا کوپه‌ای، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس دهنده، زمان خرید بلیط، تعداد ستاره‌های قطار، امکانات قطار و... بر قیمت بلیط قطار اهواز تهران تاثیرگذار هستند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار اهواز تهران، در فرم جستجو اطلاعات لازم را ثبت کرده و در قسمت فیلترهای جستجو، نوع بلیط، تعداد ستاره قطار، شرکت ریلی و ... را مشخص کنید تا قیمت بلیط قطار بر اساس معیارهای موردنظر شما نمایش داده شود.

بهترین زمان خرید بلیط قطار اهواز تهران

زمان خرید از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار است. چنانچه در زمان‌های پیک یا شلوغی برای خرید بلیط قطار اقدام کنید، با افزایش قیمت مواجه خواهید شد. بنابراین برای خرید بلیط قطار ارزان اهواز به تهران پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را در زمان‌هایی غیر از تعطیلات یا بازه های پرسفر خریداری کنید. 

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار اهواز تهران در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار اهواز تهران از فلای تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای تودی می‌توانید ارزانترین بلیط قطار اهواز تهران را برای تاریخ موردنظر خود پیدا کنید. ترتیب نمایش بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزانترین به گران‌ترین است. علاوه بر این، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان اهواز به تهران کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه امکان انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف وجود دارد.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کامل شامل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... به شما نمایش داده خواهد شد. امکان بررسی دقیق اطلاعات بلیط‌ها و مقایسه آنها برای شما فراهم شده است تا بتوانید به راحتی گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار اهواز تهران، می‌توانید رزرو هتل های اهواز را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان متنوع‌ترین گزینه‌ها انجام دهید.     

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر موردنظرتان ارزانتر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار اهواز تهران

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، پس از مطالعه قوانین استرداد که در زمان خرید بلیط قطار اهواز تهران در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید نسبت به استرداد آنلاین آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر اهواز تهران

از آنجا که مسیر ریلی اهواز به تهران یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشورمان است، قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به منظور انتخاب بلیط قطار ایده‌آل خود، بهتر است با انواع بلیط قطار اهواز تهران، امکانات و خدمات آنها آشنا باشید. 

بلیط قطار کرخه بن ریل اهواز تهران

قطارهای بن ریل، مربوط به شرکت راه آهن شرقی بنیاد است. قطارهای غزال، سروش و پلور جزو قطارهای جدید  این شرکت ریلی هستند و قطارهای پارسی و سفیر جزو ناوگان قدیمی آن محسوب می‌شوند. قطار کرخه، همان قطار پرستو است که چند سال پیش تغییر نام داد. قیمت بلیط قطار اهواز تهران با قطار کرخه، نسبت‌ به سایر قطارها گران‌تر است. این قطار چهار ستاره است و با تنقلات و وعده‌های غذایی از مسافران پذیرایی می‌کند. 
در هر کوپه در ابتدای مسیر آب معدنی توزیع می‌شود و برای استراحت، پتو و بالش مسافرتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. در تمام کوپه‌ها، سیستم صوتی و تصویری، سیستم گرمایش و سرمایش و پریز برق قرار دارد. علاوه بر این، در صورتی که مسافر کم‌توان به همراه داشته باشید، می‌توانید درخواست ویلچر کنید. 

بلیط قطار امید اهواز تهران

قطار امید، جزو قطارهای چهار ستاره و لوکس رجا است. از امکانات این قطار می‌توان کتابخانه، سرویس خواب، سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه مطبوع هوا، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و کوپه‌های عایق صدا و دما را نام برد. در هر کوپه پریز برق 220 ولت وجود دارد و با میان وعده رایگان از مسافران پذیرایی می‌شود. 

بلیط قطار البرز اهواز تهران

قطار البرز کوپه‌ای است و کوپه‌های چهار نفره دارد. در میان صندلی‌ها، میز تاشو قرار گرفته است تا مسافران برای صرف غذا، احساس راحتی بیشتری داشته باشند. دو صفحه نمایشگر در دو طرف کوپه قرار دارد که برای پخش فیلم و موسیقی است. برای استراحت، صندلی‌ها به تخت تبدیل می‌شوند و پتو و بالش مسافرتی در بین مسافران توزیع می‌شود. 
در هر واگن، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی قرار دارد. مسافران در صورت تمایل می‌توانند از بوفه قطار تنقلات بخرند. وعده‌های غذایی نیز با پرداخت هزینه اضافه قابل سفارش هستند.

قطار 6 تخته پارسی اهواز تهران

قطار های 6 تخته پارسی از لحاظ کیفیت و نوع کوپه جزو قطارهای درجه 2 به حساب می آیند. این قطارها نسبت به سایر قطارهای اهواز قیمت مناسب تری دارند و در رده قطارهای 3 ستاره قرار می گیرند.  از میان امکانات قطار 5 تخته پارسی اهواز تهران می توان به سرویس خواب تمیز، سیستم تهویه هوای مطبوع و امکان خرید غذا و نوشیدنی اشاره کرد.  

قطار اهواز تهران از کدام شهرها عبور می کند؟

در مسیر ریلی اهواز به تهران حداقل از 10 ایستگاه عبور خواهید کرد. شهرهای مسیر اهواز تهران شامل قم، محمدیه، اراک، مومن آباد، شازند، ازنا، دورود، شوش، تنگ هفت و اندیمشک می شود.

قوانین و مقررات بلیط قطار اهواز تهران

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان خرید بلیط قطار بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار اهواز تهران رجا را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به تهران داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.