در حال جستجوی بهترین قطار ها

search loader

بلیط قطار اهواز قم

قم به عنوان دومین شهر مذهبی ایران، شهر گردشگری مهمی محسوب می‌شود که از اقصی نقاط کشور پذیرای زائران و مسافران است. اهوازی‌هایی که به قصد زیارت حرم مطهر حضرت معصومه یا با اهداف کاری و ... راهی قم می‌شوند، می‌توانند با خرید بلیط قطار اهواز قم نه تنها از مسیر ریلی لذت ببرند، بلکه مقرون به صرفه‌تر سفر کنند. خوشبختانه قطارهای خوب و باکیفیت برای این مسیر در نظر گرفته شده است که می‌توانید در همین صفحه اقدام به خرید کنید. فلای‌تودی بلیط قطار ارزان همراه با پشتیبانی 24 ساعته در اختیار شما قرار می‌دهد.

بلیط قطار اهواز قم

پرترددترین مسیرهای ریلی از مبدا اهواز

راهنمای خرید بلیط قطار اهواز  به قم در فلای‌تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید بلیط اینترنتی قطار اهواز قم را برای تاریخ موردنظر خود در سایت فلای‌تودی جستجو کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار از اهواز به قم

در فرم جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت (در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت قطار را دارید)، تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
در صورتی که قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و در صورتی که به دنبال امکان حمل خودرو با قطار هستید، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط های قطار اهواز قم که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو قطار اهواز قم

نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزانترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل آن شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ساعت ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار اهواز قم

پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، وارد مرحله خرید بلیط قطار می‌شوید. ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. با نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار برای اهواز قم به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

انواع بلیط قطار اهواز به قم

از آنجایی که سفر ریلی به قم از پرطرفدارترین انواع سفرهای داخلی است، مسافران می‌توانند سفر با قطار به قم را با امکانات و قیمت‌های مختلف تجربه کنند. انواع بلیط قطارهای اهواز قم که در حال حاضر به مسافران ارائه می‌شود، عبارتند از:

بلیط قطار اهواز قم ویژه بانوان

 بلیط ویژه بانوان یکی از انواع بلیط قطار برای اهواز قم است. بانوانی که می‌خواهند در کوپه‌ای مجزا از آقایان باشند، می‌توانند در زمان خرید بلیط قطار گزینه «ویژه بانوان» را انتخاب و خریداری کنند. 

بلیط قطار اهواز قم کوپه دربست

به طور کلی قطارهای مسافربری به دو صورت کوپه‌ای و سالنی هستند. قطارهای کوپه‌ای، کوپه‌های چهار و شش نفره را شامل می‌شوند که امکان استفاده از صندلی‌ها به صورت تختخواب را دارند. گرچه برخی از آنها امکان تخت شدن را ندارند. 
قطارهای سالنی فاقد کوپه هستند و چیدمان صندلی‌ آنها شبیه اتوبوس یا هواپیماست. صندلی‌های این نوع قطارها قابلیت تبدیل شدن به تخت ندارند. گرچه ممکن است بر اساس امکاناتی که این نوع قطارها ارائه می‌دهند، 3 یا 4 ستاره باشند. 
چنانچه قصد داشته باشید کوپه دربست در قطار در اختیار داشته باشید، باید گزینه «دربست می‌خواهم» را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنید.

بلیط قطار اهواز قم رفت و برگشت

با توجه به اینکه همه روزه تعداد زیادی مسافر در مسیر اهواز قم و برعکس در حال سفر با قطار هستند، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت و برگشت بخرید. با خرید بلیط قطار رفت و برگشت اهواز قم دیگر نگران پر شدن ظرفیت‌ها و گران شدن قیمت نخواهید بود.

قیمت بلیط قطار از اهواز به قم

قیمت قطار اهواز قم متاثر از عوامل مختلفی است. نوع وسیله شامل قطار سالنی یا کوپه‌ای، ظرفیت کوپه، شرکت سرویس دهنده، زمان خرید بلیط، تعداد ستاره‌های قطار، امکانات قطار و... بر قیمت بلیط قطار اهواز قم تاثیرگذار هستند.
برای اطلاع از قیمت بلیط قطار اهواز قم، در فرم جستجو اطلاعات لازم را ثبت کرده و در قسمت فیلترهای جستجو، نوع بلیط، تعداد ستاره قطار، شرکت ریلی و ... را مشخص کنید تا قیمت بلیط قطار بر اساس معیارهای موردنظر شما نمایش داده شود.

بهترین زمان خرید بلیط قطار اهواز قم

زمان خرید از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار است. چنانچه در زمان‌های پیک یا شلوغی برای خرید بلیط قطار اقدام کنید، با افزایش قیمت مواجه خواهید شد. بنابراین برای خرید بلیط قطار ارزان اهواز به قم پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را در زمان‌هایی غیر از تعطیلات یا بازه های پرسفر خریداری کنید. 

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار اهواز قم در فلای تودی

برخی از مهمترین مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار اهواز قم از فلای‌تودی عبارتند از:

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای‌تودی می‌توانید بهترین قطار اهواز قم را برای تاریخ موردنظر خود پیدا کنید. ترتیب نمایش بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزانترین به گران‌ترین است. علاوه بر این، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان اهواز به قم کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای‌تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه امکان انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف وجود دارد.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کامل شامل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... به شما نمایش داده خواهد شد. امکان بررسی دقیق اطلاعات بلیط‌ها و مقایسه آنها برای شما فراهم شده است تا بتوانید به راحتی گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار اهواز به قم، می‌توانید رزرو هتل های قم را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان متنوع‌ترین گزینه‌ها انجام دهید.     

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر موردنظرتان ارزانتر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار اهواز قم

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، پس از مطالعه قوانین استرداد که در زمان خرید بلیط قطار اهواز به قم در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید نسبت به استرداد آنلاین آن اقدام کنید.

قطارهای موجود در مسیر اهواز قم

از آنجا که مسیر ریلی اهواز به قم یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشورمان است، قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به منظور انتخاب بلیط قطار ایده‌آل خود، بهتر است با انواع بلیط قطار اهواز قم، امکانات و خدمات آنها آشنا باشید. 

بلیط قطار کرخه بن ریل اهواز قم

قطارهای بن ریل، مربوط به شرکت راه آهن شرقی بنیاد است. قطارهای غزال، سروش و پلور جزو قطارهای جدید  این شرکت ریلی هستند و قطارهای پارسی و سفیر جزو ناوگان قدیمی آن محسوب می‌شوند. قطار کرخه، همان قطار پرستو است که چند سال پیش تغییر نام داد. قیمت بلیط قطار اهواز قم با قطار کرخه، نسبت‌ به سایر قطارها گران‌تر است. این قطار چهار ستاره است و با تنقلات و وعده‌های غذایی از مسافران پذیرایی می‌کند. 
در هر کوپه در ابتدای مسیر آب معدنی توزیع می‌شود و برای استراحت، پتو و بالش مسافرتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. در تمام کوپه‌ها، سیستم صوتی و تصویری، سیستم گرمایش و سرمایش و پریز برق قرار دارد. علاوه بر این، در صورتی که مسافر کم‌توان به همراه داشته باشید می‌توانید درخواست ویلچر کنید. 

بلیط قطار البرز اهواز قم

قطار البرز کوپه‌ای است و کوپه‌های چهار نفره دارد. در میان صندلی‌ها، میز تاشو قرار گرفته است تا مسافران برای صرف غذا، احساس راحتی بیشتری داشته باشند. دو صفحه نمایشگر در دو طرف کوپه قرار دارد که برای پخش فیلم و موسیقی است. برای استراحت، صندلی‌ها به تخت تبدیل می‌شوند و پتو و بالش مسافرتی در بین مسافران توزیع می‌شود. 
در هر واگن، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی قرار دارد. مسافران در صورت تمایل می‌توانند از بوفه قطار تنقلات بخرند. وعده‌های غذایی نیز با پرداخت هزینه اضافه قابل سفارش هستند.

قطار اهواز قم از کدام شهرها عبور می کند؟

قطارهای اهواز قم در ایستگاه‌های مختلفی توقف می‌کنند که البته برنامه مشخصی ندارند و ممکن است همه قطارها در ایستگاه‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، توقف نکنند. برای اطمینان از اینکه قطار در ایستگاه مورد نظر شما توقف می‌کند یا خیر، با کارشناسان فلای‌تودی تماس بگیرید.
ایستگاه‌های قطار البرز رجا:
•    اهواز (مبدا)
•    هفت تپه
•    شوش
•    اندیمشک
•    سپیددشت
•    بیشه
•    دورود
•    ازنا
•    شازند
•    اراک
•    قم 
•    تهران (مقصد)
ایستگاه‌های قطار کرخه بن ریل:
•    خرمشهر (مبدا)
•    اهواز
•    هفت تپه
•    شوش
•    اندیمشک
•    سپیددشت
•    دورود
•    ازنا
•    شازند
•    اراک
•    قم
•    تهران (مقصد)

قوانین و مقررات بلیط قطار اهواز قم

با توجه به اینکه شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه استرداد، پرداخت خسارت، قوانین بار، قوانین مربوط به حمل خودرو و ... دارند، در زمان تهیه بلیط قطار اهواز قم بهتر است قوانین را به دقت مطالعه کنید و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

در فلای تودی بهترین و ارزانترین بلیط قطار اهواز قم را همراه با پشتیبانی 24 ساعته خریداری کنید و تجربه متفاوتی از سفر به قم داشته باشید.

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.