بالی یا مالدیو؟ شاید این سوال بسیاری از شما باشد. اگر قصد دارید مقصد سفرتان را جایی انتخاب کنید که تفریحات آبی متنوع، هتل‌های لوکس و طبیعت زیبا نیز انتظار شما را بکشد، دو جزیره بالی و مالدیو از بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. این دو مقصد گردشگری شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند ولی وقتی بخواهید به عنوان انتخاب نهایی به آن‌ها نگاه کنید و برای رفتن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید، تفاوت‌هایی نیز دارند که هر کدام از آن‌ها را برای گردشگران خاص می‌کند. اگر سر دو راهی برای انتخاب بالی یا مالدیو هستید، با مجله گردشگری فلای تودی همراه شوید تا به شما کمک کنیم انتخاب آسانتری داشته باشید.

مقایسه کامل بالی با مالدیو

برای بسیاری از مسافران در هنگام تصمیم گیری درباره مقصد سفر، این سوال پیش می‌آید که بالی بهتر است یا مالدیو و برای سفر با مشخصاتی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم باید کدام مورد را به عنوان مقصد انتخاب کرد؟

این که بگوییم بالی نسبت به مالدیو مقصد بهتری است یا برعکس، در کل جمله درستی نخواهد بود، چرا که عوامل زیادی در این نتیجه‌گیری دخیل هستند و اولویت و علاقه افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توان به صورت کلی درباره این موضوع نظر داد.

بنابراین در این متن قصد داریم این دو مقصد را از جنبه‌های مختلف با هم مقایسه کنیم تا در انتها شما بتوانید با در کنار هم قرار دادن این اطلاعات و در نظر گرفتن سلایق و علاقه‌هایتان، بهترین گزینه را از بین بالی یا مالدیو برای سفر انتخاب کنید.

مقایسه بالی و مالدیو

تفاوت بین بالی و مالدیو

بالی و مالدیو هر دو جزایری استوایی هستند و اگر تنها بخواهید با مشاهده چند تصویر درباره آن‌ها نظر بدهید، نمی‌توانید تفاوت چندانی را بین آن‌ها برشمرید و آن‌ها را شبیه به یکدیگر در نظر خواهید گرفت. اما در حقیقت تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تفریحات آبی مالدیو در مقایسه با بالی

اگر به قصد لذت بردن از تفریحات آبی و تجربه هیجانی بالا، قصد دارید به بالی یا مالدیو سفر کنید، باید بگوییم بالی برای دوستداران تفریحات و ورزش‌های آبی به نوعی بهشت است و متنوع‌ترین آن‌ها را می‌توانید در این جزیره پیدا کنید مانند امکاناتی که در پارک آبی واتربوم بالی و بالی ویک پارک قرار دارد و همینطور مرکز آموزش موج سواری که در دسترس همه قرار خواهد داشت.

تفریحات آبی مالدیو به گستردگی بالی نیستند، بیشتر برای کسانی مناسب است که می‌خواهند از آرامش ساحل لذت ببرند و به استراحت بپردازند. پس باید بگوییم در این مورد، بالی نسبت به مالدیو مقصد بهتری به شمار می‌آید.

تفریحات آبی بالی و مالدیو

جاذبه های طبیعی مالدیو یا بالی؟

بالی یکی از بهترین مقاصد برای دوستداران طبیعت گردی است و راه‌ها و مسیرهای بسیاری برای این منظور در دسترس گردشگران قرار دارد. از جمله جاذبه‌های دیگری که در بالی وجود دارد می‌توان به سواحل فراوان و معروف آن اشاره کرد همچنین می‌توان از بنای تانالات، قلعه الوواتا، نوزا لمبونگن و شالیزارهای تگالالنگ اشاره کرد. این طبیعت زیبا در مالدیو هم وجود دارد و تورهای گردشگردی در جزیره نیز در آن فعال هستند ولی اگر قرار به مقایسه باشد، باید بگوییم بالی در این زمینه گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

جاذبه های طبیعی مالدیو و بالی

هتل های بالی یا مالدیو؟

اگر بخواهیم میزان لوکس بودن این دو را با یکدیگر مقایسه کنیم، قطعا هتل های مالدیو در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرند. این مجموعه جزایر به نحوی مدیریت می‌شوند که شما از ابتدای ورودتان به مالدیو شاهد اقامتی لوکس باشید و این لوکس بودن را تقریبا در تمامی جنبه‌های اقامتیتان حس کنید.

چند مورد از هتل های لوکس مالدیو هتل لوکس سونواگیلی، هتل ساحلی لیلی، هتل لوکس نالادو، هتل لوکس جزیره ولیگاندو و هتل لوکس جزیره میریهی هستند. اقامت لوکس را در جزیره بالی نیز می‌توانید تجربه کنید ولی اگر پای مقایسه میان باشد، قطعا مالدیو برنده این قیاس خواهد بود.

اقامت لوکس در مالدیو یا بالی

بالی زیباتر است یا مالدیو؟

هم بالی و هم جزایر مالدیو استوایی بوده و یکی از ویژگی‌های بارز این مناطق، زیبایی خیره کننده آن‌ها است. اگر بخواهید برای استراحت و دوری از تنش و هیجان به یکی از این جزایر سفر کنید، قطعا سفر به مالدیو گزینه بهتری خواهد بود؛ چرا که در کل جزایر آرام‌تری هستند ولی اگر علاقه دارید که به کشف و گشت و گذار در طبیعت بپردازید بالی گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

هیچ یک از این جزیره‌ها در زمینه زیبایی‌های طبیعی کم و کاستی ندارند و این شما هستید که باید قبل از تصمیم گرفتن، با دیدن تصاویر هر یک از آن‌ها، دیدی کلی نسبت به طبیعت این جزیره‌ها پیدا کرده و سپس برای سفر برنامه‌ریزی کنید.

هزینه سفر به بالی در مقایسه با مالدیو

شاید یکی از مهم‌ترین نکاتی که بتواند در تصمیم گیری شما تاثیر بگذارد، هزینه این سفر باشد. اگر به دنبال سفری ارزان‌تر باشید، پیشنهاد ما به شما بالی خواهد بود. هزینه سفر به بالی ارزانتر از مالدیو برایتان تمام می‌شود. البته گرانتر بودن هزینه سفر به مالدیو بی‌دلیل نیست، چرا که با پرداخت هزینه بیشتر، اقامت و تفریحات لوکس‌تری انتظار شما را خواهند کشید و تجربه شما از سفر، متفاوت‌تر خواهد بود.

در مالدیو، هتل ها هزینه بالاتری دارند، رفت و آمد در این مجموعه جزایر هزینه بیشتری دارد، تهیه مواد خوراکی به دلیل فواصل زیاد سخت‌تر است در نتیجه قیمت بالاتری دارند و هزینه بلیط هواپیما مالدیو به علت فاصله بیشتر نسبت به ایران، بالاتر است.

بالی یا مالدیو؟ کدام جزیره بهتر است؟

رفت و آمد در بالی و مالدیو

در بالی می‌توانید برای رفت و آمد از تاکسی یا دوچرخه استفاده کنید با توضیح این نکته که به دلیل بزرگ بودن این جزیره، استفاده از دوچرخه در برخی از مسیرها و مسافت‌ها مناسب نخواهد بود. در مالدیو اما قضیه کمی متفاوت است.

مالدیو از مجموع چند جزیره تشکیل شده است و مانند بالی یکپارچه نیست، بنابراین برای رفت و آمد بین این جزایر باید از قایق، قایق‌های تندرو و هواپیماهای کوچک استفاده کرد که به خودی خود نوعی تفریح هم به حساب می‌آیند و این نکته هم در انتخاب مقصد بین بالی و مالدیو بی تاثیر نخواهد بود. البته به طور معمول گردشگران به دلیل فاصله زیاد جزایر از یکدیگر، از هتل محل اقامت خود در مالدیو خارج نمی‌شوند.

آب و هوا بالی و مالدیو

آب و هوا نکته مهم دیگری است که قبل از انتخاب بالی یا مالدیو به عنوان مقصد سفرتان، باید به آن توجه کنید. مالدیو و بالی از نظر دمایی، بسیار شبیه به یکدیگر هستند ولی زمان سرما و گرمای هوا و همچنین روزهای بارانی و خشک در این دو کشور با هم متفاوت است.

بهترین زمان سفر به بالی از اواسط اردیبهشت تا اواسط مهرماه است و بهترین زمانی که می‌توانید به کشور مالدیو سفر کنید، از اواسط آذرماه تا اواسط اسفندماه خواهد بود.

آب و هوا بالی و مالدیو

مالدیو بهتر است یا بالی؟

تا به اینجای مطلب به صورت موردی و با جزئیات درباره این موضوع که مالدیو جذاب تر است یا بالی صحبت کردیم و این موضوع را نیز گفتیم که نتیجه گیری کلی در این مورد کار ساده‌ای نیست. پس از اطلاع از این موارد، بر عهده شما خواهد بود که با توجه به سلایقی که دارید، زمانی که دوست دارید سفر خود را برای آن برنامه ریزی کنید و بودجه‌ای که به آن اختصاص خواهید داد، نسبت به انتخاب مقصد اقدام کنید.

شما کدام جزیره را برای سفر انتخاب می‌کنید؛ بالی یا مالدیو؟

پاسخ به سوالات متداول

سفر به بالی ارزان تر است یا مالدیو؟

در حالت کلی سفر به بالی ارزان‌تر است ولی در نهایت بستگی به شرایط اقامت شما دارد.

اقامت در مالدیو لوکس تر است یا اقامت در بالی؟

سفر به مالدیو با توجه به هتل های لوکس و خدمات و امکانات آنها، لوکس تر است.

تفریحات آبی بالی بهتر است یا مالدیو؟

بالی از نظر تفریحات آبی متنوع‌تر است و جذابیت بیشتری دارد.

آب و هوای بالی بهتر است یا مالدیو؟

دمای هوا هر دو شبیه به هم است تنها زمان سرما و گرما در آن‌ها متفاوت است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید