راهنمای سفر به پراگ

0
4161
راهنمای سفر به پراگ
راهنمای سفر به پراگ

سفر به پراگ

جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای اروپای مرکزی است و پراگ پایتخت آن با قلعه‌های تاریخی، شهرهای قرون وسطایی، طبیعت بی‌نظیر و هزاران جاذبه دیگر توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.
پراگ؛ شهر پل‌ها و برج‌های طلایی، شهر فرهنگ و ادبیات است که آن را قلب اروپا می‌نامند. برای توریست‌های مشتاق فرهنگ و هنر و معماری، این شهر مقصدی رویایی است. در سفر به پراگ خیابان‌های سنگفرش و ساختمان‌های قرون وسطایی، کلیساهای قدیمی و رودخانه‌ی ولتارا با پل‌های زیبایش هر گردشگری را عاشق پیاده‌روی در این شهر می‌کند. قلعه‌ پراگ، بزرگترین قلعه‌ تاریخی جهان، مجموعه‌ای از تماشایی‌ترین کلیساها و کاخ‌های چک و اروپای مرکزی را خود جای داده است.

سفر به پراگ
سفر به پراگ

آب و هوای پراگ

پراگ شهری است با آب و هوای معتدل اقیانوسی است، از این رو تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد. در اواسط نوامبر، بارش سبک برف در این شهر شروع می‌شود و تا اواخر مارچ ادامه دارد. به علت آلودگی هوا از اواسط اکتبر تا اواسط مارچ وارونگی هوا پیش می‌آید و به همین دلیل در مقایسه با زمین‌های مرتفع‌تر، زمستان‌های آن سردترند. در تابستان‌ روزهایی آفتابی دارد و دما در طول روز حدود ٢۵ درجه است، اما شب‌ها هوا خنک‌تر می‌شود. رگبارهای شدید و وزش باد هم گاهی در فصل تابستان پیش می‌آید.

آب و هوا در سفر به پراگ
آب و هوا در سفر به پراگ

جاذبه های گردشگری پراگ

  • پل چارلز
  • کلیسای بانوی مقدس قبل از تین
  • کلیسا و کتابخانه استراهوف
  • قلعه پراگ
  • ساختمان شهرداری و برج ساعت
  • شهر قدیمی پراگ
  • میدان ونسلاس
  • میدان قدیمی شهر
  • کلیسای جامع سنت ویتوس

در مورد شهر پراگ بیشتر بخوانید

جاذبه های گردشگری در سفر به پراگ
کتابخانه استراهوق در سفر به پراگ

بهترین زمان سفر به پراگ

بهترین زمان سفر به پراگ را می‌توان فصل بهار دانست که هوا ملایم و مطبوع است، درختان شکوفه کرده‌اند و منظره زیبایی پیش رو است. همچنین جمعیت بسیار کمتری در شهر دیده می‌شود و خلوت‌تر است.
با اینکه آب ‌و هوای این شهر در تابستان گرم است اما به‌ طورکلی از می تا سپتامبر حدود ۲۲ درجه سانتی‌گراد است. اوج جمعیت در ماه‌های ژوئن تا آگوست دیده می‌شود بنابراین ماه می تا سپتامبر برای سفر مناسب است اما به همین دلیل، نرخ پروازها و قیمت هتل‌ها به بیشترین مقدار خود می‌رسد.
زمستان‌های پراگ معمولاً سرد است و دمای هوا در حدود صفر یا زیر صفر درجه در نوسان است اما از آن جایی‌ که این شهر در کریسمس بسیار زیباست گردشگران علاقه دارند که در این ایام به این شهر سفر کنند.
البته با توجه به گرمای تابستان و اینکه پیاده‌روی در شهر و دیدار از ساختمان‌ها یکی از مهم‌ترین گردش‌های مسافران می‌تواند باشد، ماه اکتبر مناسب‌ترین شرایط سفر را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

برای دیدن قیمت هتل‌های پراگ کلیک کنید

 بهترین زمان برای سفر به پراگ
بهار در سفر به پراگ

مراکز خرید پراگ

مراکز خرید در در سفر به پراگ
مراکز خرید پراگ در سفر به پراگ

حمل‌ و نقل در پراگ

پراگ برای پیاده‌روی بسیار مناسب است، به همین دلیل می‌توان در شرایط ضروری از وسایل نقلیه استفاده کرد.
شبکه وسایل نقلیه در این شهر شامل اتوبوس، مترو و تراموا است که با قیمت مناسبی ارائه می‌شوند.

رستوران‌های پراگ

رستوران‌ها در سفر به پراگ
رستوران‌های محبوب در سفر به پراگ

بیشتر بخوانید:

راهنمای سفر به تفلیس

راهنمای سفر به بلگراد

راهنمای سفر به استکهلم

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید