راز مثلث برمودا

0
21685
مثلث برمودا
مثلث برمودا

راز مثلث برمودا

مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان نیز شناخته می شود، ناحیه ای نامشخص در قسمت غربی اقیانوس اطلس شمالی است. مثلث برمودا جایی است که تعداد متعددی هواپیما و کشتی به صورتی مرموز در این ناحیه ناپدید شدند. بسیاری از منابع معتبر وجود هرگونه رمز و راز در این ناحیه را رد می کنند.

ناحیه ای که مثلث برمودا را احاطه کرده است، یکی از پر ترافیک ترین گذرگاه های کشتی ها است، که از طریق آن کشتی ها دائما در حال سفر به آمریکا، اروپا و جزایر کارائیب هستند.

کشتی های کروز دائما از این منطقه گذر می کنند، و بسیاری از هواپیماهای خصوصی و تجاری معمولا بر فراز آسمان آن پرواز می کنند.

در طول سال ها این تفکر برای عامه مردم به وجود آمده است که غرق شدن کشتی ها و سقوط هواپیماها در این مکان، حاصل وقایع ماوراء الطبیعه است.

تحقیقاتی که توسط دانشمندان پیرامون این ادعاها صورت گرفته، حاکی از آن است که ادعای وجود پدیده های ماورالطبیعی، ادعایی نابجاست و این رویدادها می تواند بر اساس وقایای طبیعی صورت گرفته باشد.

راز ناپدید شدن کشتی ها، هواپیماها و پرسنل آن ها

اولین رویدادهای گزارش شده مربوط به غرق شدن کشتی نیروی دریایی ایالات متحده یعنی کشتی پیکرینگ در دهه ۱۸۰۰ میلادی بود.

این کشتی که نام آن برگرفته از نام وزیر امور خارجه ایالات متحده ی آن زمان یعنی توماس پیکرینگ است، در تاریخ ۱۰ ژوئن ۱۸۰۰، بوستون را به مقصد غرب هند ترک کرد، تا به بقیه اعضای نیروی دریایی در این منطقه بپیوندند. این کشتی در منطقه نیوکاسل و دلاوِر به حرکت خود ادامه داد، و پس از آن دیگر هرگز خبری از آن به گوش نرسید. اعتقادها بر این است که این کشتی طعمه تندبادهای دریایی شده و در اثر طوفان غرق شده است.

مثلث برمودا
مثلث برمودا

آخرین حادثه ای که در این منطقه رخ داد، ۱۵ می امسال بود. در این حادثه هواپیمای MU-2B-40 در ۵۹ کیلومتری شرق الوترا از مدار خارج شد. الوترا جزیره ای واقع در مجمع الجزایر باهاما می باشد. بقایای این هواپیما توسط گارد ساحلی ایالات متحده پیدا شد.

هفت نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. در مجموع ۲۶ حادثه در این منطقه اتفاق افتاده است.

حقیقت یا افسانه؟

مثلث برمودا
مثلث برمودا

منابع متعددی در طول سال ها با دلایل متعددی همراه بوده اند که این حوادث همگی مربوط به خطاهای انسانی و شرایط جوی نامساعد است.

حتی مستندهای بسیاری نیز در این رابطه ساخته شده است، که همگی تلاش می کنند تا توضیحی علمی برای این وقایع مرموز بیابند. مشکل دیگر مربوط به تشکیل این مثلث است.

حوادثی که در ناحیه مثلث برمودا اتفاق افتاده است، محدوده های نامشخصی از این مثلث را ارائه می دهند و نمی توان به درستی مشخص کرد که این مثلث از کجا آغاز شده است و به کجا پایان می یابد، در حقیقت ابتدا و انتهای این مثلث نامعلوم است.

برخی استدلالات پیرامون ناپدید شدن در مثلث برمودا از این قرار است:

  • تکنولوژی باقیمانده از قاره آتلانتیس( که برخی معتقدند این قاره در اقیانوس اطلس قرار داشت و دارای تمدن درخشانی بود و به دریا فرو رفت)
  • پرواز اشیا نامعلوم و بیگانه ها( موجودات فضایی)

هنگامیکه کریستف کلمب در سفر خود برای کشف دنیای جدید برای اولین بار از این منطقه عبور می کرده است، شب هنگام شعله بزرگی از آتش( احتمالا شهاب سنگ) را در این ناحیه دیده است که به دریا می افتد و چند هفته بعد نوری عجیب و غریب در فاصله ای ظاهر می شود. او همچنین در مورد قطب نمای خود نوشته است که جهت جغرافیایی را به اشتباه نشان می داده است. شاید در آن زمان بخشی از مثلث برمودا، یکی از چندین نواحی بوده است که شمال واقعی و شمال مغناطیسی در یک خط قرار می گرفته اند.

نظریه ها پیرامون مثلث برمودا

مثلث برمودا
مثلث برمودا

با وجودیکه اکثر نظریه پردازان استدلالاتی مانند قاره آتلانتیس، وجود موجوات فضایی و هیولاهای دریایی را رد می کنند، و بیشتر از نظر علمی در صدد یافتن دلایلی مناطقی برای این حوادث هستند، مانند ناهنجاری های مغناطیسی، آبی و یا فوران های عظیم گاز متان از کف اقیانوس، با این حال هیچ نظریه ای به طور دقیق وجود ندارد که بتواند این رمز و راز را حل کند.

با این حال، با وجودیکه طوفان های دریایی می تواند دلیل این حوادث باشد، بیمه دریایی لندن، مثلث برمودا را به عنوان یکی از مکان های خطرناک به رسمیت نمیشناسد. از طرفی گارد ساحلی ایالات متحده نیز چنین عقیده ای ندارد، آن ها در این رابطه می گویند: در بررسی بسیاری از هواپیما ها و کشتی ها و خساراتی که به آن ها وارد شده است، هیچ چیزی مبنی بر علل فیزیکی کشف نشده است. در اینباره هنوز بسیاری از عوامل به طور غیرعادی ناشناخته هستند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید