جاهای دیدنی آلماتی ؛ شهر هزار رنگ را بشناسید

0
9846
جاذبه‌های گردشگری آلماتی
جاذبه‌های گردشگری آلماتی

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری آلماتی

آلماتی مقصدی عالی برای گردشگری است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای آسیای مرکزی است و گشت و گذار در این شهر بسیار راحت است. آلماتی به عنوان پایتخت پیشین قزاقستان، هنوز هم به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در این کشور شناخته می‌شود. این شهر با ساختمان‌های حیرت انگیز، ماشین‌های زیبا و مهمتر از همه با مردمی خونگرم و مهربان میزبان بسیاری از گردشگران است. اگر مقصد بعدی سفرتان آلماتی است و می‌‌خواهید با جاذبه‌های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید جای درستی آمده‌اید. در این مطلب شما را با بهترین جاذبه‌های گردشگری آلماتی آشنا خواهیم کرد. با فلای تودی همراه باشید.

رزرو بلیط هواپیما آلماتی

کلیسای زنکوف( Zenkov Cathedral)

کلیسای زنکوف یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
کلیسای زنکوف – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

کلیسای زنکوف یکی از چندین بنای مهم تاریخی آلماتی قزاقستان و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلماتی است. تاریخ بنای این کلیسا به سال ۱۹۰۷ برمی‌گردد. ساختمان این کلیسا تماما از چوب ساخته شده و در ساخت آن از هیچ میخی استفاده نشده است. کلیسای جامع زنکوف یکی از ۸ بنای چوبی بلند در جهان است. ارتفاع این کلیسا ۵۶ متر است و گفته می‌شود که دومین بنای بلند چوبی جهان است.

گارانتی ارزان ترین قیمت رزرو هتل در آلماتی

کلیسای زنکوف در پارک پانفیلووا قرار دارد، و با معماری خاص خود گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. ترکیب زیبایی طبیعی باغ‌های اطراف با بافت تاریخی شهر باعث شده است تا این کلیسای جامع ارتودوکس روسی مثل الماسی در قلب یک کوسن مخملی سبز بدرخشد. بی شک کلیسای جامع زنکوف مکانی است که در سفر به آلماتی حتما باید از آن دیدن کنید.

http://www.cathedral.kz/

آدرس: в, Gogol St 40, Almaty, Kazakhstan

map

دریاچه کولسای( Kolsai Lakes)

دریاچه کولسای یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
دریاچه کولسای – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

دریاچه کولسای با فضایی به یادماندنی یکی از شگفتی‌های طبیعت و از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلماتی است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با طبیعت درمی‌آمیزید، قطعا با گردش در اطراف این دریاچه متوجه گذر زمان نخواهید شد. کولسای ترکیبی از سه دریاچه است که بسیار محبوب هستند. نقاشی خاطره‌انگیز از طبیعتی زیبا، آب‌های شفاف و کریستالی دریاچه‌ای که با کوه‌ها احاطه شده و به آسمان می‌پیوندد، همگی، شما را به یک ماجراجویی خیال‌انگیز دعوت می‌کنند. اگر می‌خواهید که هیچ لحظه‌ای را در این منطقه زیبا از دست ندهید، دوربین خود را فراموش نکنید.

کولسای مکانی فوق‌العاده برای ماجراجویی است. برای رفتن به اولین دریاچه می‌توانید از ماشین استفاده کنید، اما از آنجا به بعد برای رفتن به دریاچه دوم و سوم باید باقی راه را پیاده طی کنید، یا سوار اسب شوید. بازدید از این دریاچه‌های زیبا یک روز کامل وقت شما را می‌گیرد. اما یک روز وقت‌گذرانی در چنین طبیعت زیبایی قطعا ارزش خواهد داشت.

map

مدئو( Medeo)

مدئو یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
مدئو – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

مدئو دره‌ای تماشایی است که حدود ۱۵ کیلومتر بالاتر از آلماتی قرار دارد. در کنار طبیعت زیبا و دیدنی در این منطقه جاذبه‌های دیگری مثل بزرگترین پیست اسکیت سرعت جهان هم وجود دارد، که با همان نام مدئو شناخته می‌شود.

جاذبه دیگر این منطقه سدی با شاهکار مهندسی است که این منطقه را از سیلاب‌های این منطقه محافظت می‌کند. ظرفیت این سد ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ متر مکعب است. در انتهای دره پیست اسکی چیمبولاک را می‌توانید ببینید که در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این پیست اسکی یکی از بهترین پیست‌های اسکی آسیای مرکزی است. فصل اسکی در این منطقه از نوامبر تا اپریل( آبان تا اردیبهشت) است.

ساعات کاری: همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۳:۰۰

آدرس: Gornaya St 465, Almaty 050020, Kazakhstan

map

دریاچه بزرگ آلماتی( Big Almaty Lake)

دریاچه بزرگ آلماتی یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
دریاچه بزرگ آلماتی – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

در ۳۰ کیلومتری جنوب آلماتی، در دره کوه‌های بلند ترانس ایلو آلاتاو، دریاچه بزرگ آلماتی با ارتفاع ۲۵۱۱ متر بالاتر از سطح دریا به چشم می‌خورد. این دریاچه همانند آیینه‌ای‌ در انتهای دره‌ای عمیق می‌درخشد و به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلماتی در میان سه کوه که اطراف این دریاچه قرار دارند خودنمایی می‌کند.

این دریاچه که با آب یخی پر شده است، ۱٫۶ کیلومتر طول، بیشتر ازیک کیلومتر عرض و ۴۰ متر عمق دارد. پایگاه تحقیقاتی Cosmic Rays، هشت کیلومتر از این دریاچه فاصله دارد.

map

جتی سو یا هفت آب( Zhetisu)

جتی سو یا هفت آب یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
جتی سو یا هفت آب – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

جتی سو نام سرزمین زیبایی اطراف آلماتی با رودخانه‌های بسیار است که همگی از قله کوه‌های قزاقستان سرچشمه می‌گیرند. هزاران جویبار همانند ریسمان‌هایی از گردنبند مروارید به هم متصل می‌شوند و یک جویبار واحد را می‌سازند که در نهایت این منطقه را تبدیل به مرغزاری زیبا و پر از گل می‌کنند. در کوهپایه آن صدها گونه جانوری، مانند پلنگ برفی نادر زندگی می‌کنند. همچنین در این منطقه می‌توانید بسیاری از گیاهان و درختان را پیدا کنید.

طبیعت این منطقه منحصر به فرد است. به طوریکه یک گردشگر در طول یک روز، بدون اینکه مسافت زیادی را بپیماید و تلاش زیادی کند، ممکن است با هر نوع چشم اندازی از بیابانی گرفته تا مناطقی که همیشه با برف پوشیده شده‌اند، مواجه شود.

اواخر اردیبهشت زمان مناسبی برای دیدن این منطقه است. در فصل بهار و در این دوره از سال گل‌های شقایق جتی سو شکوفه می‌کنند و تمام دشت به رنگ قرمز در می‌آید. اما به طور کلی فرقی نمی‌کند که چه فصلی از سال به این منطقه سفر کنید. جتی سو حتی در فصل‌های دیگر هم زیبایی خاص خود را دارد.

map

تپه کُک توبه آلماتی( Kok-Tobe)

تپه کُک توبه آلماتی یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
تپه کُک توبه آلماتی – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

تپه کُک توبه آلماتی یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی است که هم در میان گردشگران و هم در میان بومی‌های منطقه بسیار محبوب است. کوه کوچکی که در ارتفاع ۱۱۳۰ متری از سطح دریا و در ارتفاع ۲۰۰ متری آلماتی قرار دارد. این تپه در جنوب شرقی آلماتی واقع شده است. نام این تپه به تپه آبی ترجمه شده است. یک شهر بازی کوچک، بناهای تاریخی متنوع، چشم اندازهای فراوان و برج تلویزیون آلماتی فقط تعدادی از جاذبه‌های این تپه هستند. همچنین یک تله کابین و جاده‌ای برای پیاده‌روی و ماشین سواری در این تپه وجود دارد.

در ابتدا به افتخار نام تاجر ثروتمندی که خانه خود را در پایین این تپه بنا کرد، این تپه را با نام کوه ویرجینییا می‌شناختند. در دهه ۱۹۶۰، رهبران آلماتی تصمیم گرفتند تا تپه را به پارک تبدیل کنند. بنابراین شروع به کار بر روی زیرساخت‌های آن کردند. در سال ۱۹۶۵، ساخت تله کابین در این منطقه شروع شد و تا سال ۱۹۶۷ طول کشید. در ۴ نوامبر همان سال، پارک کُک توبه افتتاح شد.

map

موزه ملی آلات موسیقی آلماتی( Museum of Musical Instruments)

موزه ملی آلات موسیقی آلماتی یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
موزه ملی آلات موسیقی آلماتی – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

موزه ملی آلات موسیقی آلماتی  در محل مجلس این شهر قرار دارد. جایی که ۱۰۰ سال پیش مقامات نظامی برای برپایی جشن به آنجا می‌رفتند. در این موزه آلات موسیقی قزاقستان به معرض نمایش گذاشته شده است. قدیمی‌ترین ساز این مجموعه مربوط به قرن ۱۷ می‌باشد. در این مجموعه بیش از ۱۰۰۰ ساز به چشم می‌خورد، که در مجموع ۶۰ نوع آن را سازهای ملی قزاقستان تشکیل می‌دهند.

پس از تماشای این موزه، تصویری کامل از تاریخ ملی قزاقستان در نظرتان شکل می‌گیرد. ممکن است گردشگران به صدای سازها نیز گوش دهند. موزه ملی آلات موسیقی آلماتی یک گروه قوم نگاری هم به نام سازگن سازی« azgen sazi» دارد که شما را به دنیایی شگفت‌انگیز از شور و شوق موسیقی می‌برند.

وب سایت

ساعات کاری: همه روزه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

آدرس: ۴۷۲۵ E Mayo Blvd, Phoenix, AZ 85050, USA

map

موزه دولت مرکزی آلماتی( Central State Museum)

موزه دولت مرکزی آلماتی یکی از جاذبه‌های گردشگری آلماتی
موزه دولت مرکزی آلماتی – جاذبه‌های گردشگری آلماتی

موزه دولت مرکزی آلماتی بازتابی از تاریخ غنی قزاقستان است. این موزه در کنار اقلامی از دنیای مدرن قزاقستان، یافته های باستان شناسی منحصر به فردی نیز دارد که از دوران ماقبل تاریخ برجای مانده‌اند. درهای این موزه در سال ۱۹۳۱ در محل کلیسای کاتولیک سابق آلماتی به روی عموم باز شد. ساختمان موزه، بنای معماری منحصر به فردی است که توسط معمار مشهور پاولوچین زنکوف بین سال‌های ۱۹۰۷-۱۹۰۴ ساخته شده است. به لطف معماری بی‌نظیر این بنا و تکنولوژی خاصی که در ساخت آن به کار گرفته شده است، زلزله شدید سال ۱۹۱۱ نتوانست آسیبی به آن وارد کند.

در سال ۱۹۸۵ ساختمان جدیدی بر اساس ابتکارات مقامات محلی ساخته شد. سازه جدید موزه به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌‌های معماری معاصر شناخته می‌شود.

وب سایت

ساعات کاری: از ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰- موزه روزهای سه شنبه تعطیل است.

آدرس: Almaty, Samal-1, 44, 050059, Kazakhstan

map

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید