سفر خارجی در زمستان برای کسانی که به ماجراجویی در هوای سرد علاقه دارند، پیشنهاد جذابی است. فکرش را بکنید که مقصد رویایی خود را در لباس عروس ببینید. پوشیده از برف و سرمایی دوست داشتنی که این ضیافت را تکمیل کند. البته سفر در زمستان تنها مختص کسانی که به هوای سرد علاقه دارند نیست، بلکه کشورهای گرمسیری، مکان های خوبی برای مسافرت زمستانی هستند. اما بهترین مکان برای سفر خارجی در زمستان کجاست؟ در این مطلب از مجله گردشگری فلای تودی با ما همراه باشید تا با کشورهای گرمسیری در زمستان آشنا شوید.

مقاصد پرطرفدار برای سفر در زمستان

قبل از آن که با مقاصد پرطرفدار سفر در زمستان آشنا شوید، بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. سفرهای زمستانی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارند، باید به طور کامل از شرایط آب و هوایی مقصد اطلاع داشته باشید، لباس و لوازم مناسب بردارید و البته رویدادهای زمستانی خاص مقصد را از دست ندهید! مثلا برای سفر زمستانی به مورمانسک، باید بهترین زمان برای دیدن شفق قطبی را انتخاب کنید، در غیر این صورت اتفاق مهمی را از دست داده‌اید.

۱- شفق قطبی فین مارک | نروژ

ترجیح می‌دهید زمستان خود را با هوای سرد و انتظار برف با صرف یک نوشیدنی گرم در منزل سپری کنید یا با دیدن رقص نورهای رنگی در آسمان مدار شمالی؟! اگر مورد اول خیلی هیجان انگیز نیسیت، پیشنهاد می کنیم که بار سفر خود را ببندید و راهی یکی از دورترین نقاط اروپا شوید. جایی که آسمان شب، با نورهای رنگی مردمان مدار شمالگان زمین را به مهمانی دعوت می کند!

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

فین مارک گوشه مورد علاقه عاشقان آسمان در نروژ است، جایی که لذت یک ماجراجویی زمستانی را با یکی از زیباترین پدیده های آسمانی به شما هدیه می‌دهد. البته نروژ دیدنی‌های زیادی دارد، اما بسیاری تنها به قصد دیدن رودخانه هایی از نور که در آسمان این منطقه قابل مشاهده است، به نروژ سفر می‌کنند.

۲- سفر به مورمانسک | روسیه

یکی دیگر از بهترین مقاصد سفر خارجی در زمستان مورمانسک روسیه است. مورمانسک، یکی دیگر از معدود نقاط کره زمین در مدار شمالی است که اجازه تماشای شفق قطبی را به شما می‌دهد. مورمانسک یکی از استان های روسیه در شمال غربی و بالای مدار شمالی محسوب می‌شود که البته زمستان نیز بهترین زمان سفر به این شهر محسوب می‌شود.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

پیشنهاد می کنیم که خود را برای یک سفر زمستانی دلچسب به روسیه آماده کنید. مسکو و سن پترزبورگ از توریستی ترین شهرهای این کشور سردسیر هستند. راهنمای سفر به روسیه را بخوانید تا هم از شهرهای توریستی دیدن کرده و هم تماشای شفق قطبی مورمانسک را به خود هدیه دهید.

۳- جشنواره بین المللی یخ و برف هاربین | چین

جشنواره های زمستانی کشورهای مختلف جذابیت های خاصی دارند، به خصوص اگر با یکی از بزرگترین آنها در چین طرف باشید! بله چین، کشوری که در خیلی چیزها پیشتاز است، اینبار با بزرگترین جشنواره بین المللی یخ و برف، گردشگران عاشق سرما را به خود جذب می‌کند. این فستیوال که حتی از جشنواره یخ و برف کبک کانادا هم پیشی گرفته، در شهر هاربین یا همان شهر یخی چین برگزار می‌شود.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

زمستان فرصت خوبی است تا با سفر به این شهر از تماشای مجسمه های برفی (خصوصا مجسمه بودا)، قلعه های یخی، پیست اسکی، پارک ژائولین و دیگر جاذبه های زمستانی این شهر لذت ببرید. جشنواره یخ و برف هاربین یکی از مهمترین فستیوال های زمستانی چین است.

۴- پیست اسکی آساهی داک | ژاپن

تا خیلی از نیم کره شرقی و چین دور نشده‌ایم، اجازه دهید تا یکی دیگر از بهترین مقاصد سفر خارجی در زمستان را معرفی کنیم. کوه آساهی داک ژاپن و پیست اسکی آن، یک مکان عالی برای تجربه ورزش های زمستانی است. ماه ژانویه (دی ماه) فرصت خوبی برای سفر به ژاپن محسوب می‌شود.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

اگر به ورزش هایی نظیر اسکی، پیاده روی روی برف، اسکی صحرایی، اسنوبورد، بالا رفتن از آبشارهای یخ زده و غیره علاقه دارید، در زمستان به پیست اسکی آساهی داک بروید. البته لذت تجربه شنا در چشمه های آب گرم، آن هم در فصل زمستان را به این ضیافت اضافه کنید.

۵- کوهستان اولوداغ | ترکیه

اگر به دنبال بهترین مکان برای سفر خارجی در زمستان در نزدیکی های ایران هستید، اولوداغ ترکیه را انتخاب کنید، جایی که به بهشت روی زمین تشبیه شده و خیلی ها برای جشن کریسمس به آن سفر می کنند. اولوداغ کوهی که در شمال غربی آناتولی قرار داشته و در فصل زمستان کاملا سفیدپوش است، به همین دلیل عنوان مجهزترین و البته محبوب ترین پیست اسکی ترکیه را به خود اختصاص می‌دهد.

اولوداغ که در گذشته به نام کوه خدایان نیز شهرت داشته، تجهیزات کامل و جامعی برای ورزش های زمستانی و البته توریست های عاشق زمستان مانند سالن های استراحت، رستوران ها و چایخانه های متعدد را دارد. اگر در زمستان به ترکیه سفر کردید، با یک راهنمای محلی همراه شوید تا اولوداغ ترکیه را از دست ندهید.

۶- سریلانکا | سفر گرم در زمستان سرد

شاید شما از دسته افرادی باشید که هدف‌تان از سفر در زمستان، فرار از سرما باشد و ترجیح دهید تا به یک کشور گرمسیری سفر کنید، سریلانکا مقصد رویایی شما است. سریلانکا یکی از کشورهای گرمسیری و استوایی که در فصل زمستان و دقیقا از ماه ژانویه با باران های موسمی همراه می‌شود.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

سریلانکا یک مقصد محبوب برای گردشگری معنوی و سلامت است و دلیل آن نیز وجود مراکز متعدد انرژی درمان، مدیتیشن و غیره است. زمستان های سریلانکا به نسبت دیگر مقاصدی که تا الان معرفی کردیم، خیلی سرد نیست و برای فرار از زمستان های سرد و خشک ایران گزینه خوبی محسوب می‌شود. ضمن این که فرصت تجربه باران های موسمی که عمدتا در مناطق استوایی می بارند را نیز خواهید داشت.

۷- بالی | جزیره رویایی اندونزی

مطمئنا خیلی از شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، دنبال یک مقصد گرم و معتدل برای سفر در زمستان هستید، چون خیلی با هوای سرد میانه خوبی ندارید. اگر این ادعا درست است، سفر به بالی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بالی مقصد خوبی برای فرار از سرمای زمستان محسوب می شود به این دلیل که تقریبا در تمام طول سال، آب و هوای معتدلی دارد.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

مردمان بالی، خونگرم هستند و فرهنگ جالبی دارند، بنابراین سفر زمستانی شما به بالی ترکیبی از کشف فرهنگ بالی، پیاده‌روی در ارتفاعات، لذت بردن از طبیعت زیبا و تماشای غروب سحرانگیز آفتاب خواهد بود. جالب است بدانید که ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن، بهترین زمان سفر به بالی محسوب می شود.

۸- دبی | شهر آیندگان!

امارات متحده عربی یکی دیگر از کشورهای گرمسیری در زمستان است، کشوری بیابانی اما مدرن، که تقریبا چیزی به اسم زمستان ندارد. بنابراین سفر به دبی در این فصل در میان گردشگران محبوبیت زیادی دارد.

اگر دوست دارید زمستان سرد را با آب و هوای متفاوتی تجربه کنید، به دبی سفر کنید. زمستان های دبی، آب و هوایی معتدل داشته و دمای هوا در سردترین حالت، شب ها به ۱۴ درجه و روزها به ۲۳ سانتی گراد می رسد. دمایی که برای پیاده روی و خیابان گردی و البته تجربه خریدهای هیجان انگیز، بسیار دلپذیر است.

۹- فیلیپین | طبیعتی سرسبز و رویایی در زمستان

بازهم یک مقصد جذاب دیگر برای سفرهای زمستانی در آسیا! بله فیلیپین. کشوری که شعار آن «برای خدا، مردم، طبیعت و کشور» است. فیلیپین یکی از کشورهای گرمسیری به شمار می‌رود که برای سفر در فصل زمستان پیشنهاد می‌کنیم. این کشور آب و هوای گرم و معتدلی داشته و زمستان‌های سردی را تجربه نمی‌کند. در سفر به فیلیپین، از آب و هوای گرم و دلپذیر، پیاده‌روی در کنار سواحل زیبا و البته تنوع جانوری و زیستی این کشور لذت ببرید.

۱۰ مقصد جذاب خارجی برای سفر در زمستان

۱۰- ایتالیا | از رم تا فلورانس و ونیز

ایتالیا، با شهرهایی همچون رم و فلورانس، با سابقه تاریخی غنی، مهد تمدن اروپا و از محبوب ترین کشورها برای گردشگران است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کشور در فصل زمستان تقریبا خالی از گردشگر بوده و دلیل آن هوای سرد است.

به همین دلیل شاید بد نباشد که سفر به ایتالیا را در خلوت ترین حالت ممکن تجربه کنید. کمی لباس گرم با خود بردارید و خودتان را برای دیدن چهره برفی رم، نوشیدنی های گرم و چشمه های آبگرم و البته حراجی های زمستانه آماده کنید. حتی می‌توانید سفر به ونیز محبوب ترین شهر روی آب را در این فصل متفاوت تجربه کنید.

مقاصد زمستانی برای عاشقان سرما و یا طرفداران هوای گرم!

زمستان فرصت خوبی برای سفر کردن است، فرقی ندارد که سرما دوست دارید و یا علاقه ای به آن ندارید، در هر حالت، کره زمین وسیع است و برای هر سلیقه ای، جاذبه و شگفتی های نهفته است. در این مطلب شما را با محبوب ترین مقاصد خارجی برای سفر در زمستان آشنا کردیم. اگر قصد سفر دارید، بلیط هواپیما خود را با ارزان ترین قیمت از فلای تودی بگیرید.

شما تجربه سفر زمستانی دارید؟ برای ما از خاطراتتان بنویسید.

سوالات متداول سفر در زمستان

بهترین مقصد خارجی برای اسکی در زمستان کجاست؟

پیست اسکی شهر یخی چین، یکی از مجهزترین پیست های اسکی دنیا است. علاوه بر آن پیست اسکی اولوداغ ترکیه نیز محبوبیت زیادی در بین مردم دارد.

بهترین کشور گرمسیری برای سفر در زمستان کجاست؟

اگر به دنبال یک مقصد گرم و معتدل برای سفر در زمستان هستید، کشورهای آسیایی را انتخاب کنید. بالی، فیلیپین و سریلانکا از بهترین کشورهای گرمسیری با آب و هوای معتدل در زمستان هستند.

سفر در زمستان چه جاذبه هایی دارد؟

بستگی به مقصد شما دارد، اما مقاصد زمستانی، با تفریحات جذاب و ورزش های زمستانی، پیست های اسکی، جشنوارها های خرید و حراجی ها، آب و هوای گرم و معتدل و غیره از جذابیت های تجربه سفر در زمستان است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید