تزریق دو دوز واکسن برای ورود به ایران اجباری شد

0
2231

جدیدترین شرایط ورود به ایران برای مسافران و گردشگران خارجی در دوران کرونا اعلام شد. براساس بخشنامه‌ی صادر شده مسافران عازم ایران باید دو دوز واکسن را تزریق کرده و گواهی منفی PCR را همراه داشته باشند.

ستاد ملی کرونا برای احیای صنعت گردشگری در ایران شرایط تازه‌ای را برای ورود به ایران اعلام کرد. تا چند ماه پیش مسافران برای ورود به ایران نیازی برای ارائه گواهی واکسیناسیون کامل نداشتند و می‌توانستند تنها با ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR وارد ایران شوند. اما بر اساس بخشنامه جدید، قوانین و محدودیت‌های تازه‌ای به شرایط سفر به ایران در دوران کرونا افزوده شده است.

از این پس گردشگران برای سفر به ایران باید دو دوز واکسن‌های مورد تایید برای ورود به ایران را تزریق کرده باشند. این واکسن‌ها شامل واکس‌زوریا (آسترازنکا)، کووید شیلد، جانسون اند جانسون، مدرنا، فایزر، سینوفارم و سینوواک می‌شوند. گردشگران باید گواهی واکسیناسیون کامل کووید ۱۹ را به همراه داشته باشند و ۱۴ روز از تزریق دومین دوز آنها گذشته باشد. لازم به ذکر است که مسافران ۱۲ سال یا کمتر نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون کامل ندارند.

تزریق اجباری دو دوز واکسن کووید ۱۹ برای ورود به ایران،علاوه بر ایجاد احساس امنیت و آرامش در مسافران باعث ارتقا سلامت عمومی در جامعه نیز می‌شود. با اعمال این مقررات، بسیاری از کسب و کارهای آسیب دیده در حوزه گردشگری دچار تحولات مثبتی خواهند شد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید