مستر کارت چیست؟

0
3329
مستر کارت چیست؟
مستر کارت چیست؟

مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

احتمالا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در سفرهای خارجی خود، دغدغه حمل پول نقد آزرده خاطرتان کند و یا قصد خرید از وب سایت‌های خارجی داشته‌اید ولی به دلیل محدودیت‌های موجود نتوانسته‌اید پرداخت خود را به انجام برسانید. در رابطه با این موضوع یکی از معتبرترین و راحت‌ترین راه‌های موجود تهیه کارت‌های اعتباری بین‌المللی است. مستر کارت یکی از انواع کارت اعتباری بانکی است که در اکثر کشورهای دنیا دارای اعتبار است. در ادامه با این مقاله از مجله گردشگری فلای تودی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به شما ارائه گردد.

خرید بلیط هواپیما بدون نیاز به مستر کارت

مستر کارت چیست؟

مستر کارت چیست؟
مستر کارت چیست؟

مسترکارت (MasterCard) شرکتی بین‌المللی در زمینه اراده خدمات مالی است که با تعداد زیادی از موسسات مالی و بانک‌های دنیا طرف قرارداد است و با ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورهای مختلف، رتبه نخست مبادلات مالی را از آن خود کرده است. به بیانی ساده، مستر کارت هماهنگ‌کننده بسیاری از کارت‌های اعتباری در سراسر جهان است و با دریافت این کارت، می‌توانید با آسودگی خیال در تمامی کشورها از آن استفاده نمایید.

کاربرد و مزایای مستر کارت

کاربرد و مزایای مستر کارت
کاربرد و مزایای مستر کارت

از متداول‌ترین استفاده‌های مستر کارت می‌توان به سهولت در خرید از سایت‌های خارجی اشاره کرد. با وجود این کارت می‌توانید به راحتی دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور را تجربه کنید و در صورت نیاز از خودپردازهای بانکی یا ATM های اکثر کشورها وجه نقد دریافت کنید. این کارت که به نوعی کیف پول شما به حساب می‌آید دسترسی و امکانات زیادی به شما می‌دهد که در زیر به صورت مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • امکان خرید از تمامی فروشگاه‌های بین‌المللی
  • انجام تبادلات مالی با شرکت‌های بین‌المللی
  • دریافت صورتحساب روزانه به صورت رایگان
  • انتقال پول از شعب ارزی، صرافی، بانک‌های اینترنتی و بین‌المللی
  • سهولت ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی
  • امکان رزرو هتل، پرواز و کرایه خودرو از سایت‌های خارجی
  • دریافت کارمزد اندک در برابر ارائه خدمات گسترده

انواع کارت‌های مسترکارت

انواع کارت‌های مسترکارت
انواع کارت‌های مسترکارت

کارت اعتباری (Credit Card)

این نوع مستر کارت برای خریدهای آنلاین و خریدهای روزانه از فروشگاه‌ها مناسب است است و بهترین مزیت این کارت این است که شما می‌توانید طی قراردادی مبلغی اضافه‌تر از موجودی حسابتان را تعیین کنید و بعد از عقد قرارداد، این امتیاز را دریافت می‌کنید که بیشتر از موجودی حسابتان و یا حتی با موجودی صفر اقدام به خرید کنید. جالب است بدانید که در صورت عدم رضایت از خدمات ارائه شده توسط فروشگاه، قابلیت بازگشت وجه نیز وجود دارد.

کارت بانکی (Debit Card)

دبیت کارت‌ها تقریبا مشابه کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب ایران می‌باشند. به این صورت که شما قادر خواهید بود تنها به اندازه موجودی حسابتان خرید کنید و نقطه ضعف این نوع کارت این است که ممکن است پول به صورت آنی انتقال پیدا نکند و این عمل چند روز زمان ببرد تا به حساب مشتری واریز شود.

کارت پیش پرداخت (Prepaid Card)

یکی از پر استفاده‌ترین انواع مستر کارت در ایران، کارت‌ پیش‌ پرداخت است که به صورت مسترکارت مجازی و یا فیزیکی قابل تهیه می‌باشد. این نوع کارت بر خلاف دو کارت قبلی، به هیچ حساب بانکی متصل نیست و شما می‌توانید به هر مبلغی که تمایل دارید این کارت‌ها را شارژ کنید و از آن‌ها استفاده کنید. این کارت‌ها دارای دو نوع قابل شارژ و یا غیرقابل شارژ هستند.

خرید مسترکارت در ایران

خرید مسترکارت در ایران
خرید مسترکارت در ایران

با توجه به شرایط کنونی کشور و تحریم‌های موجود، امکان تهیه مسترکارت از شرکت‌های اصلی ارائه دهنده این خدمات، وجود ندارد و برای دریافت آن باید به صورت غیرمستقیم اقدام کرد. در ایران شرکت‌های معتبر فراوانی وجود دارد که به صورت واسطه، به ارائه این خدمات می‌پردازند. اولین مرحله برای باز کردن حساب مستر، عموما پر کردن فرم درخواست آنلاین در سایت‌های مربوطه و وارد کردن اطلاعات هویتی شخص می‌باشد. در ادامه پس از تکمیل فرم‌های بانکی و بارگزاری تصاویر مدارکی همچون اسکن گذرنامه و کارت ملی و عکس پرسنلی، باید اقدام به واریز وجه مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت برای صدور کارت بفرمایند. پروسه دریافت این کارت حدودا ده روز کاری به طول می‌انجامد.

دقت بفرمایید که در هنگام صدور کارت اعتباری از صحت اطلاعات ثبت شده خود مطمئن شوید و حتما ملیت واقعی خود را ثبت کند تا حساب شما مسدود نشود.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید