سفر به مجمع الجزایر مادیرا

0
6076
سفر به مجمع الجزایر مادیرا
سفر به مجمع الجزایر مادیرا

سفر به مجمع الجزایر مادیرا – امن ترین مقاصد گردشگری جهان در دوران همه گیری ویروس کرونا

مجمع الجزایر مادیرا منطقه‌ای خودمختار در کشور پرتغال در شمال اقیانو س اطلس است که طی دو مرحله در سالهای ١۴١٩ و ١۴٢٠ میلادی توسط دو دریانورد پرتغالی کشف شده و پایتخت آن فونشال یا فونچال است.

این مجمع الجزایر بسیار زیبا و شگفت انگیز، شامل ۴ جزیره به نام‌های مادیرا (Madeira)، پورتو سانتو (Porto Santo)، دسرتاس (Desertas) و جزایر ساواژ (Savage Islands) می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما مادیرا

این مجمع الجزایر زیبا از دورترین مناطق اتحادیه اروپا (وابسته به کشور پرتغال) است و در میان مسیر کشتیرانی دریای کارائیب، شمال قاره آمریکا و اروپا قرار دارد.

سفر به مجمع الجزایر مادیرا
سفر به مجمع الجزایر مادیرا

مساحت مجمع الجزایر مادیرا ٨٠١ کیلومتر مربع با جمعیتی در حدود ٢۴٧٣٩٩ نفر و پایتخت آن شهر فونچال با جمعیت تقریبی ١٠٠٠٨۴٧ نفر است.  بندر فونچال مهم ترین بندرگاه این مجمع الجزایر است.

جاذبه های گردشگری مجمع الجزایر مادیرا

گل، گلدوزی و جشنهای سال نو میلادی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره کوچک به شمار می‌آیند.

بد نیست بدانید کریستیانو رونالدو فوتبالیست مشهور پرتغالی و بازیکن باشگاه فوتبال یوونتوس متولد جزیره مادیرا می‌باشد و در تاریخ ٨ فروردین ١٣٩۶ رئیس جمهور پرتغال فرودگاه مادیرا را به نام این بازیکن محبوب و جهانی ثبت نمود.

مادیرا در زمان همه گیری کرونا

از ابتدای پاندمی کرونا، مادیرا امن ترین مقصد گردشگری در اروپا بوده است. این مجمع الجزایر خیلی زود توانست امکانات و اقدامات بهداشتی را برای محافظت از ساکنان خود فراهم کند و با کمترین میزان مورد فعال ابتلا به ویروس کرونا در اروپا جزء مناطق سبز باقی مانده است.

پیش از ورود به مادیرا، برای اطمینان از اینکه حامل ویروس کرونا نیستید از شما آزمایشی گرفته می شود. در وب سایت ساده و کارآمد www.madeirasafetodiscover.com می‌توانید پیش از عزیمت فرم پر کرده و اطلاعات لازم را شرح دهید.

سفر به مجمع الجزایر مادیرا
سفر به مجمع الجزایر مادیرا

مادیرا به زیبایی مناظر و طبیعت سرسبزش در سراسر جهان شناخته شده است. استفاده از ماسک در سواحل، هنگام فعالیت های ورزشی (پیاده روی در امتداد لوادا، طبیعت گردی، کوه پیمایی و دوچرخه سواری) الزامی نیست. مادیرا توسط اقیانوس احاطه شده است و همین مساله باعث می شود تا نسبت به هوای مملو از میکروب پایتخت های اروپا، هوایی ١٠٠ در صد خالص تر داشته باشیم.

هتل ها و رستوران های دارای برچسب “ایمن و تمیز” (Safe and Clean)، در شرایط بسیار بهداشتی که توسط دفتر گردشگری ملی فراهم شده است، از شما استقبال می‌کنند.

پرتغال یکی از نخستین کشورهایی است که به طور تخصصی بیمه ویروس کرونا ۱۹ Covid-19 را ارائه می‌کند. این بیمه با هزینه‌ای کمتر از ۴۰ یورو، هزینه سفر، بازپرداخت هزینه هتل ها، پروازها و بازگشت به کشورها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سفر به مجمع الجزایر مادیرا
سفر به مجمع الجزایر مادیرا

شرایط قرنطینه در مجمع الجزایر مادیرا: در صورت ارایه آزمایش منفی کرونا Covid-19 که طی ٧٢ ساعت پیش از عزیمت انجام شده باشد و یا گواهی تزریق واکسن، قرنطینه نخواهید شد.

آزمایش مورد نیاز برای ورود به مجمع لجزایر مادیرا : فقط برای مسافران واکسینه نشده

مقررات منع رفت و آمد در مادیرا: هیچ گونه قانون منع رفت و آمدی در این مجمع الجزایر وجود ندارد.

هتل ها ، فروشگاه ها و رستوران های مادیرا: بازهستند.

نزدیکترین فرودگاه: فرودگاه فونچال یا فونشال

سفر به مادیرا: مسافرانی که به مجمع الجزایر مادیرا سفر می کنند باید آزمایش Covid-19 را طی ۷۲ ساعت قبل از عزیمت انجام داده و یا آن را هنگام ورود انجام دهند. استفاده از ماسک برای ساحل، فعالیت های ورزشی، طبیعت گردی الزامی نیست. همچنین مسافران باید فرم قبل از سفر را تکمیل نمایند. برای مسافران واکسینه شده هیچ آزمایشی لازم نیست (گواهی واکسن خود را فراموش نکنید).

اسناد الزامی سفر به مجمع الجزایر مادیرا:

فرم‌های لازم برای تکمیل قبل از سفر را می‌توانید از وب سایت https://madeirasafetodiscover.com/ دریافت نمایید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید