جذاب ترین سواحل دنیا را بشناسید

0
2578
جذاب ترین سواحل دنیا

آشنایی با جذاب ترین سواحل دنیا

از جذاب ترین سواحل دنیا چه می‌‌دانید؟ در واقع آفتاب درخشان و آبی بیکران دریا، ساحل‌ها را به جذاب‌ترین استراحتگاه‌های دنیا تبدیل کرده است. سواحل‌ یکی از بهترین مکان‌های تفریحی در طول تمامی فصول هستند. غالبا سواحل را برای رویاپردازی و گذراندن اوقاتی بینظیر انتخاب می‌کنند. چرا که آرامش دریا و همگونی رنگ‌ها، حال و هوایی رویایی به گردشگران می‌بخشد.

نظاره کردن موج‌های دریا و قدم زدن بر روی شن‌های داغ ساحل به تنهایی حال و هوایی وصف ناپذیر ایجاد می‌کند. این درحالی‌ است که سواحل جذابی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که منظره‌های بکر و زیبای آنها زبانزد است. اگر قصد سفری رویایی دارید، سواحل انتخاب مناسبی خواهند بود. در این مقاله قصد داریم ۱۰ ساحل جذاب در دنیا را معرفی کنیم. با فلای تودی همراه باشید.

ساحل ناواجیو، یونان

navagio beach zakynthos greece vb846853 1
ساحل ناواجیو یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

ناوگیو ، یک خلیج کوچک و خلوت در ساحل شمال غربی جزیره زاکینتوس است. زیبایی این ساحل سبب شده است تا عکس‌های دیدنی آن در فضای مجازی بسیار پخش شود. ساحلی سفید با صخره‌های سرسبز در کنار دریای بیکران و طلوع خورشید صحنه‌ای چشمگیری را ایجاد کرده است.

تماشای صخره‌های شیب دار و آب‌های فیروزه‌ای رنگ دریای یونان نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند و شوری عمیق را به جان تزریق می‌کند. جالب است بدانید که ساحل ناواجیو فقط با قایق قابل دسترسی است، اما مطمئناً ناواجیو به عنوان یکی از جذاب ترین سواحل دنیا ارزش سفر را دارد.

ساحل Anse Source d’Argent، سیشل

Anse Source dArgent beach La Digue Island Seyshelles
ساحل Anse source یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

اگر می‌خواهید بهشت برای شما تداعی شود، ساحل مشهور سیشل را از دست ندهید. سیشل یکی از جذاب‌‌ترین سواحل دنیا را دارد.  آبی نیلگون دریای سیشل با ماسه‌های سفید رنگ همراه درختان نخل تاب خورده و تکه سنگ‌های گرانیتی، مسحور کننده‌ترین منظره را رقم زده است.

تمامی اجزای این ساحل در بهترین حالت ممکن در کنار هم قرار گرفته‌اند. زندگی در سواحل دریای لا دیگو، آرام و بدون قیل و قال است. اگر می‌خواهید در بهشت پا بگذارید و از دلمشغولی‌ها فارغ شوید، ساحل Anse Source d’Argent انتخاب مناسبی خواهد بود.

ساحل عشاق، کابو سان لوکاس

Lovers Beach Cabo San Lucas
ساحل عشاق یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

ساحل عشاق رو به روی دریای کورتز قرار دارد. صخره‌های ساحل از دو طرف با دریا احاطه شده‌اند. شنزارهای کرم‌ رنگی که با آب‌های کریستالی احاطه‌ شده‌اند، منظره‌ای چشم‌نواز را برای گردشگران رقم می‌زند.

مسافران می‌توانند با قایق به ساحل عشاق که یکی از جذاب ترین سواحل دنیا است، سفر کنند. بسیاری از گردشگران، ساحل عشاق را به دلیل خلوتی و آرامبخش بودن آن را انتخاب می‌کنند. این ساحل برای غواصی و صخره‌نوردی نیز پیشنهاد می‌شود.

ساحل وایتهاون، استرالیا

whitehaven v1
ساحل وایتهاون یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

چشم‌نوازی آب‌های فیروزه‌ای رنگ دریا با ماسه‌های سفیدرنگ ساحل تنها با توصیف قابل درک نخواهد بود. بلکه باید عزم سفر کرد و گرمای شن‌ها و خنکای آب دریا را زیر پوست حس کرد. ساحل جذاب وایتهاون را می‌توان بدون تردید یکی از جذاب ترین سواحل دنیا دانست.

این ساحل همچون نگینی فیروزه‌ای در کشور استرالیا خودنمایی می‌کند. اما زیبایی‌های ساحل وایتهاون به دریا و ساحل‌ آن محدود نمی‌شود. چرا که در امتداد ساحل، تپه‌‌ی تماشایی Hill Hill قرار دارد. چشم‌انداز سرسبز تپه با آب‌های کریستالی، بکرترین منظره را در جهان رقم می‌زند.

ساحل پرا نانگ، تایلند

Phra Nang Beach Thailand
ساحل پرا نانگ کی از جذاب ترین ساحل های دنیا

پرا نانگ در شبه جزیره Railay  قرار دارد. این ساحل جذاب با صخره‌های سنگ آهک سر به فلک کشیده و غرق در آبهای زمردی کم عمق دریا احاطه شده است. اگر به تایلند سفر کردید، از دیدن این ساحل جذاب غافل نشوید. ساحل پرا نانگ برای صخره نوردان نیز منطقه‌ای تماشایی و جذاب است، زیرا علاوه بر مناظر فوق‌العاده‌ی صخره‌های سبزرنگ، صخره‌نوردی هیجان‌انگیزی را برای آنها رقم می‌زند.

ساحل ماسه سیاه Wai’anapanapa، مائوئی

Waianapanapa Black Sand Beach Mau
ساحل ماسه سیاه پرا نانگ یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

ساحلی با ماسه‌های سیاه رنگ برای تمامی مردم جهان تصویری غیرمعمول به شمار می‌آید. اما ساحل ماسه‌های سیاه رنگ در پارک ۱۲۰ هکتاری Wai’anapanapa  واقع شده است. ساحلی با رنگ مشکی که با گیاهان گرمسیری سرسبز و صخره‌های سیاه رنگ احاطه شده، تصویری خارق‌العاده را خلق می‌کند.

این ماسه‌های سیاه رنگ چند صد سال پیش توسط گدازه‌های صخره‌ها ایجاد شده است. این ساحل آرامشی اسرارآمیز دارد. گردشگران علاوه بر ثبت لحظات کم‌نظیر، می‌توانند از استخرهای آب شیرین نزدیک ساحل استفاده کنند.

ساحل فایفر، کالیفرنیا

Pfeiffer Beach California
ساحل فایفر یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

ساحل جذاب فایفر با شن و ماسه‌های بنفش رنگی که دارد، منظره‌ای باشکوه را رقم زده است. آبی فیروزه‌ای دریا همراه با ماسه‌های بنفش رنگ هنگام غروب خورشید، زیبایی این ساحل را به تصویر می‌کشد. رنگ‌ها در ساحل فایفر حرف اول را می‌زنند.

عکاسان بسیاری از سراسر جهان برای مشاهده و ثبت لحظات بی‌نظیر به ساحل زیبای فایفر می‌روند. بنفش بودن ماسه‌های این ساحل به دلیل فرسایش تپه‌های منگنز ایجاده شده است. ساحل فایفر یکی از جذاب ترین سواحل دنیا به حساب می‌آید، پس دیدنش را از دست ندهید.

سواحل جزیره کاکائو، مالدیو

ساحل کاکائو یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا
ساحل کاکائو یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

در مالدیو چیزی به نام ساحل زشت وجود ندارد، اما ماسه های سفید بکر و آب‌های به رنگ یاقوت کبود در جزیره کاکائو کاملا خارق‌العاده‌اند. جزیره کاکائو COMO در سواحل خصوصی جزیره کافو در ساحل جنوبی ماله اقامتی لوکس را برای گردشگران خود ارائه می‌دهد.

گردشگران می‌توانند رو به روی دریای نیلگون اقامت کنند و یکپارچگی آسمان و دریا را به نظاره بنشینند. جزیره کاکائو حدود ۳۱ کیلومتر یا ۴۰ دقیقه با قایق تندرو از فرودگاه بین المللی ماله فاصله دارد. سواحل جزیره کاکائو جذاب ترین سواحل دنیا به شمار می‌آیند.

Ses Illetes ، Formentera

Ses Illetes Formentera
ساحل
Ses-Illetes یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

یکی از زیباترین سواحل دریای مدیترانه، ساحل جذاب Ses Illetes در جزیره زیبای بالئری فورمنترا است. این ساحل یکی از محبوب‌ترین سواحل این منطقه به شمار می‌آید. ساحل Ses Illete شفاف‌ترین دریای فیروزه‌ای که در امتداد دو طرف ساحل قرار گرفته است را دارد.

Ses Illetes برای شنا بسیار مناسب است زیرا ماسه‌های سفید رنگ به همراه آب‌های کم عمق کریستالی، خستگی را از تن‌ها می‌زدایند. جالب است بدانید که این ساحل ۲ برج گشت‌زنی دارد و در تابستان‌ها غریق نجات‌هایی در این منطقه به صورت آماده باش هستند.

ساحل ایپانما ، ریودوژانیرو

Ipanema Beach Rio de Janeiro
ساحل ایپانما یکی از جذاب ترین ساحل های دنیا

می‌توان یکی از جذاب‌ترین سواحل جهان را ایپانما دانست. جایی که زیبایی طبیعت با سازه‌های مدرن عجین شده است. ریتم زندگی در این ساحل، کوبنده و با حرارت در جریان است. شب‌های به یادماندنی با غروب‌های محسور کننده بر فراز آب، رویا را با حقیقت پیوند داده است.

در ساحل جذاب ایپانما برج‌های قد برافراشته در کنار دریای بیکران حسابی با یکدیگر خو گرفته‌اند. پس اگر انتظار ساحلی کاملا بکر را دارید شاید این ساحل انتخاب خوبی برایتان نباشد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید