شنزن که هنگ کنگ را به کشور چین متصل می‌کند، یکی از مشهورترین شهرهای جنوب شرقی چین است. شنزن با داشتن مراکز خرید بزرگ و پارک‌های تفریحی خانوادگی، شهری محبوب برای خرید و سرگرمی است. در این مطلب قصد داریم برای اینکه زمان خود را در این شهر به بهترین نحو سپری کنید شما را با برخی از بهترین جاذبه های گردشگری شنزن آشنا کنیم. با فلای تودی همراه باشید.

خرید بلیط هواپیما ماهان ایر
بهترین جاهای دیدنی شنزن چین

آشنایی با جاذبه های گردشگری شنزن

تا حدود ۵۰ سال پیش شنزن چیزی بیش از یک دهکده نبود. امروزه این شهر ۸ میلیون نفری چنان رشدی کرده است که به یکی از بهترین مقاصد خرید برای گردشکران تبدیل شده است. برخی ادعا می‌کنند که برترین جاذبه های گردشگری شنزن همان مراکز خریدش هستند و شاید تا حدودی هم حق با آن‌ها باشد. با این حال، به همان اندازه که این شهر در حال رشد و پیشرفت است، به تعداد جاذبه‌های گردشگری آن نیز افزوده می‌شود که هر کدام از آن‌ها به تنهایی ارزش دیدن دارند.

رزرو هتل شنزن
آشنایی با جاذبه های گردشگری شنزن

اگر شما نیز قصد سفر به شنزن را دارید و می‌خواهید چند روزی در این شهر اقامت داشته باشید، فقط خرید نکنید و در کنار آن از تماشای جاذبه‌های گردشگری این شهر نیز لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما شنزن

۱٫ در پنجره جهان شنزن حس کنید که یک غول عظیم‌الجثه هستید

پنجره جهان از جاذبه های گردشگری شنزن

دوست دارید سراسر جهان را بگردید، اما بودجه کافی برای سفر به دور دنیا را ندارید؟ چه حسی به شما دست می‌دهد وقتی به شما بگویند که می‌توانید این کار را فقط با صرف ۱۸۰ یوان انجام دهید؟ پس به پنجره جهان خوش آمدید. جایی که در آن می‌توانید نسخه دوم برترین جاذبه‌‌های گردشگری دنیا را در ابعادی کوچکتر ببینید. از اهرام ثلاثه مصر گرفته تا برج ایفل، در پنجره جهان می‌توانید از ۱۳۰ جاذبه گردشگری برتر دنیا دیدن کنید.

در پنجره جهان حتی می‌توانید سوار قایق‌های ونیزی شوید و یا ریزش آب‌های آبشار نیاگارا را حس کنید. این مدل‌‌ها به نسبت‌های ۱:۱، ۱:۵ و یا ۱:۱۵ ساخته شده‌اند. پس به پنجره جهان بروید و جهان را در قالب ماکتی لذت بخش تجربه کنید.

ورودی: ۱۸۰ یوان برای بزرگسالان و کودکان با قد بالای ۱٫۵ متر.

۹۰ یوان برای کودکان بین ۱٫۲ و ۱٫۵ متر، و سالمندان ۶۵- ۶۹ ساله.

ورودی برای کودکان زیر ۱٫۲ متر و سالمندانی که بیشتر از ۶۹ سال دارند رایگان است.

ساعات بازدید: از ساعت ۹:۰۰ الی ۲۲:۰۰ روزهای عادی و از ساعت ۹:۰۰ الی ۲۲:۳۰ روزهای تعطیل

مدت زمان لازم برای بازدید: حدود ۲ الی ۶ ساعت

وب سایت پنجره جهان

نحوه دسترسی: سوار خط Luobao مترو شوید و در ایستگاه پنجره جهان از خروجی J پیاده شوید.

آدرس: ۹۰۳۷ Shennan Ave, Nanshan, Shenzhen, Guangdong, China, 518053

تلفن: ۸۶۷۵۵۵۲۶۶۰۸۰۰۰+

map

۲٫ روزی شاد را در پارک موضوعی دره شادی تجربه کنید

 پارک موضوعی دره شادی در شنزن

حدس بزنید کجا با دیزنی لند هنگ کنگ به عنوان شادترین مکان در روی زمین رقابت می‌کند؟! پارک موضوعی دره شادی شنزن نخستین پارکی بود که در گروه پارک‌های زنجیره‌ای دره شادی ساخته شد. پارک‌های دره شادی را در سراسر چین می‌توانید پیدا کنید. این پارک موضوعی ۹ بخش اصلی دارد: میدان اسپانیایی، شهر کارتون، ماجراجویی در کوه، شهر معدن طلا، جنگل شانگری لا، سواحل آفتابی،‌خلیج تایفون و پارک آبی پلایا مایا.

از بهترین سرگرمی‌های این پارک می‌توان به قایق سواری در رودخانه اشاره کرد. دیگر سرگرمی محبوب این پارک ترن هوایی ان است که ۶۷٫۴ متر ارتفاع دارد و در هر ساعت ۱۳۴ کیلومتر را می‌پیماید.

ورودی: ۲۰۰ یوان برای بزرگسالان و کودکان با قد بالای ۱٫۵ متر.

۱۰۰ یوان برای کودکان بین ۱٫۲ و ۱٫۵ متر.

ورودی برای کودکان زیر ۱٫۲ متر رایگان است.

ساعات بازدید: از ساعت ۹:۳۰ الی ۲۱:۰۰ روزهای عادی، از ساعت ۹:۰۰ الی ۲۲:۰۰ از ۳۰ اپریل تا ۲ می و ۹ تا ۱۱ ژوئن در روزهای تعطیل. پارک آبی مایا فقط از ۱ می تا ۷ اکتبر باز است و ساعات کاری آن از ۱۴:۰۰ الی ۲۰:۳۰ در روزهای عادی و از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۱:۰۰ از ۲ می تا ۹ ژوئن در روزهای تعطیل می‌باشد.

مدت زمان لازم برای بازدید: حداقل نیمی از روز

وب سایت دره شادی

http://sz.happyvalley.cn/

نحوه دسترسی: سوار خط Luobao مترو شوید و در ایستگاه پنجره جهان از خروجی A پیاده شوید.

آدرس: ۱ Qiaocheng W St, Nanshan, Shenzhen, Guangdong, China

تلفن: ۸۶۷۵۵۲۶۹۴۹۱۶۸+

map

۳٫ با دهکده‌ مردم شناسی چین باشکوه سفری به زمان داشته باشید

 دهکده‌ مردم شناسی چین از جاهای دیدنی شنزن

این پارک عظیم با همتاسازی بیش از ۱۰۰ جاذبه گردشگری چین و ۲۵ روستای قومی با اندازه اصلی آن‌ها، بزرگترین پارک مینیاتوری جهان محسوب می‌شود. چشم‌اندازهای این پارک در نوع خود بی‌نظیر هستند و با دقت تمام شبیه سازی شده‌اند. جزئیات به طرزی عالی در مدل‌ها نشان داده شده است و بیش از ۵۰٫۰۰۰ مجسمه خشتی کوچک در آن به چشم می‌خورد، طوری که انگار این مردم سالیان سال در انجا زندگی کرده‌اند.

قدمت چین بیش از ۵٫۰۰۰ سال با بیش از ۵۵ قوم مختلف است. روستای مردم شناسی چین باشکوه، مکانی فوق‌العاده برای به نمایش گذاشتن این تاریخ است. مورد دیگری که در این پارک نباید از قلم انداخت، نمایش‌هایی است که در آن اجرا می‌شود. یکی از آن‌ها نمایش جنگ‌های سلطنتی است که در ‌‌آن صحنه نبرد سلسله پیشین مینگ را اجرا می‌کنند. در این نمایش ۳۰۰ کوتوله سوار بر اسب بازی می‌کنند.

ورودی: ۱۸۰ یوان برای بزرگسالان.

۹۰ یوان برای کودکان بین ۱٫۲ و ۱٫۵ متر.

ورودی برای کودکان زیر ۱٫۲ متر رایگان است.

ساعات بازدید: برای چین باشکوه- از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۸:۰۰ روزهای عادی و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۸:۰۰ روزهای تعطیل. و از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ از ۱ تا ۳ می و ۱ تا ۷ اکتبر. برای دهکده مردم شناسی از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۱:۰۰ روزهای عادی و از ساعت ۹:۳۰ الی ۲۱:۰۰ روزهای تعطیل. و از ساعت ۹:۰۰ الی ۲۱:۰۰ از ۱ تا ۳ می و از ۱ تا ۷ اکتبر.

مدت زمان لازم برای بازدید: حداقل نیمی از روز

وب سایت روستای مردم شناسی چین

نحوه دسترسی: سوار خط Luobao مترو شوید و در ایستگاه OCT از خروجی D خارج شوید.

آدرس: ۹۰۰۳ Shennan Ave, Nanshan, Shenzhen, Guangdong, China

تلفن: ۸۶۷۵۵۵۲۶۶۰۰۶۲۶+

map

۴٫ در کوه‌های ووتونگ شان کوهنوردی کنید

کوه‌های ووتونگ شان یکی از دیدنی های شنزن

ووتونگ شان با ارتفاع ۹۴۳ متر بلندترین کوه شنزن است. این کوه در میان مردم شنژن محبوب است. بنابراین پیش از شما بسیاری از افراد پیر و جوان در این کوه قدم گذاشته‌اند. ووتونگ شان چندین مسیر برای پیاده‌روی دارد- می‌توانید برای بالا رفتن از این کوه از مسیر پله‌های آن استفاده کنید که امن ترین مسیر آن است. ( البته توجه داشته باشید که مسیر آن به سمت بالا بسیار شیب‌دار است.) و یا می‌توانید مسیرهای سرسبز آن را برای پیاده روی انتخاب کنید.

بیشتر مسیرهای پیاده‌روی آن از روستای ووتونگ شروع می‌شوند. هنگامی‌که به بالای کوه رسیدید، نمایی زیبا از شنزن را با بندر درخشان آن و هنگ کنگ را در دوردست‌ها خواهید دید.

معمولا بالا رفتن از این کوه حدود ۳ الی ۴ ساعت و پایین رفتن از آن حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد. فقط هنگام کوهنوردی در این کوه حتما کفش‌های مناسب و آب فراوان همراه داشته باشید.

مدت زمان لازم برای کوهنوردی: ۲ الی ۶ ساعت

نحوه دسترسی: با مترو و اتوبوس: سوار خط ۱( Luobao ) مترو شوید و به سمت ایستگاه( Luohu ) بروید. سپس سوار اتوبوس‌های ۲۱۱ شوید که شما را به پایانه اتوبوس‌های روستای ووتونگشان می‌برند.

map

۵٫ به پیکنیک در باغ گیاه‌شناسی شیانهو بروید

باغ گیاه‌شناسی شیانهو یکی از جاذبه های گردشگری شنزن

باغ گیاه شناسی شیانهو مکانی زیبا برای گذراندن یک بعد از ظهر عالی است. این باغ به ۶ بخش مجزا تقسیم می‌شود: منطقه بهشت و زمین، منطقه دریاچه، منطقه معبد، منطقه نمای صحرایی، منطقه جنگل کوهستانی، منطقه درختان مخروطی و آزالیا. هر ناحیه از این باغ نمایانگر گونه‌های گیاهی و چشم‌اندازهای متنوع و متفاوت است.

این باغ گیاه‌شناسی مکانی محبوب برای گشت و گذار است و گردشگران بسیاری به این منطقه می‌روند. بنابراین در اواسط هفته به این باغ بروید تا شاهد جمعیت کمتری در آن باشید، خصوصا هنگامی که کودک همراه خود دارید. از نقاط برجسته این باغ گیاه‌شناسی می‌توان به معبد هونگفا که معبد بوداییان شنزن است و دریاچه پری اشاره کرد. می‌توانید در کنار این دریاچه پرسه بزنید و یا قایقی پدالی کرایه کنید و از قایق سواری در این دریاچه لذت ببرید.

ورودی: ۲۰ یوان برای بزرگسالان و کودکان با قد بالای ۱٫۵ متر.

۱۰ یوان برای کودکان بین ۱٫۲ و ۱٫۵ متر.

ورودی برای کودکان زیر ۱٫۲ متر رایگان است.

ساعات بازدید: از ساعت ۴:۰۰ الی ۲۱:۳۰٫ باغ‌های اصلی از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ باز هستند.

 مدت زمان لازم برای بازدید: حداقل ۱ الی ۲ ساعت

نحوه دسترسی: سوار اتوبوس‌های ۳۸۲، ۳۶۳، ۲۲۰ یا ۲۰۲ شوید و به سمت ایستگاه دریاچه پری باغ گیاهشناسی بروید.

آدرس: No.160 Liantang xianhu Road, Luohu District, Shenzhen 518004, China

map

در این مقاله به معرفی ۵ جاذبه از جاذبه های گردشگری شنزن چین پرداختیم. در قسمت دوم این مقاله قصد داریم تا شما را با تعدادی دیگر از جاذبه های گردشگری شنزن آشنا کنیم. با فلای تودی همراه باشید.

 

2 نظرات

  1. ببخشید، گفتین تو متن که تو دهکده مردمشناسی این سازه با اندازه اصلیشون ساخته شدن. واقعا اینطوریه؟؟ یعنی کل این روستاها رو بازسازی کردن؟

  2. چقدر این شنزن جای قشنگیه. مال هنگ کنگه یا چین؟ من شنیدم سفر به هنگ کنگ کار آسونی نیست. شما می دونین میشه اونجا رفت؟ شما سفرش رو ساپورت می کنین؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید