سفر به مازندران برای کسانی که اهل گشت و گذار و طبیعت گردی هستند، پر از جاذبه‌های بکر و دیدنی است. دریاچه ارواح نوشهر یکی از این جاذبه‌های دیدنی است. وقتی به شهر نوشهر می‌رسید کافی است به سمت نور حرکت کنید. با دیدن درختان توسکا و ممرز متراکم تقریبا به این دریاچه زیبا رسیده‌اید. اگر دوست دارید در سفر آینده خود به مازندران از دریاچه ارواح نوشهر دیدن کنید، این مطلب از مجله گردشگری فلای‌تودی برای شما است.

دریاچه ارواح نوشهر کجاست؟ | سفر به دریاچه ممرز

دریاچه ارواح یکی از جاهای دیدنی نوشهر است. درست وقتی به حد فاصل نوشهر و نور از شهرهای محبوب و دیدنی مازندران می‌رسید، جایی وجود دارد که از درختان ممرز و توسکا پوشیده شده و محوطه‌ای باتلاقی با تنه درختان شکسته نظرتان را جلب می‌کند. فضا سرشار از سکوت است و فقط صدای پرندگان شنیده می‌شود. اگر بخواهیم دقیق‌تر لوکیشن دریاچه ارواح نوشهر را بیان کنیم، ۳۲ کیلومتر از نوشهر به سمت روستای صلاح الدین کیا حرکت کنید. در همین حوالی می‌توانید دریاچه ارواح نوشهر را ببینید.

اینکه چرا این دریاچه را با نام ارواح می‌شناسند، دلایل مختلفی دارد. در گذشته این دریاچه ناشناخته بوده، اگر چه بیش از ۴۰ هکتار مساحت دارد اما سکوت زیاد در آن و وجود درختان نصفه و نیمه در کنار صدای باد تصویر ترسناک و راز آلودی را برای مخاطب ایجاد می‌کند.

دریاچه ارواح نوشهر کجاست

برخی هم وجود حیوانات و صدای آن‌ها در این فضا را دلیل راز آلود و ترسناک شدن محیط می‌دانند، تصور کنید چنین دریاچه‌ای شب‌ها صحنه‌ای از فیلم‌های ترسناک را برای شما تداعی می‌کند. حیوانات دریاچه ارواح گونه‌های مختلف جانوری است از شغال و مار گرفته تا روباه و غورباقه در این دریاچه دیده می‌شود.

دلیل سوم نام گذاری و داستان دریاچه ارواح نوشهر به مه آلود بودن آن در اکثر ایام سال برمی‌گردد. اگرچه مه در فضای جنگلی و ساحلی شهرهای شمالی نه تنها ترسناک نیست، بلکه بسیار هیجان انگیز و جذاب است، اما در این دریاچه وجود مه فضا را رمزآلود و ترسناک می‌کند. با این حال، همه اینها دلایل طبیعی هستند و نیازی به ترسیدن نیست. پس در سفر به نوشهر حتما از دریاچه ارواح دیدن کنید و از این همه زیبایی لذت ببرید.

آدرس دریاچه ارواح نوشهر روی نقشه گوگل

بهترین زمان سفر به دریاچه ارواح مازندران

همانطور که می‌دانید مازندران آب و هوای مرطوب و معتدلی دارد که این رطوبت هوا در فصل تابستان می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. از طرفی مه آلود بودن فضا و مسیر دریاچه ارواح می‌تواند دسترسی به آن را خطرناک کند. پس بهترین زمان بازدید از دریاچه ارواح نوشهر فصل بهار و اوایل و اواخر تابستان است که دما و رطوبت هوا مناسب می‌شود و مه کمتری وجود دارد. اما اگر دوست دارید فضای مرموز و راز آلود دریاچه ارواح نوشهر را کامل درک کنید، بهترین زمان آن فصل پاییز و در روزهای بارانی است.

جاهای دیدنی اطراف دریاچه ارواح در نوشهر

دریاچه ارواح نوشهر در دایره‌ای از دیدنی‌ها قرار گرفته است. شما می‌توانید پس از دیدن این دریاچه به سراغ سایر جاذبه‌های اطراف آن نیز بروید و لذت ببرید. از بهترین جاهای دیدنی اطراف دریاچه که در فاصله کمی از آن قرار گرفته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جاهای دیدنی اطراف دریاچه ارواح در نوشهر

پارک جنگلی سی سنگان | از معروفترین جاذبه‌ های مازندران

یکی از زیباترین جاهای دیدنی مازندران، پارک جنگلی سی سنگان است. این پارک جنگلی شمال غرب دریاچه و حدود ۱۷ کیلومتر با آن فاصله دارد. در این پارک می‌توانید از دیدن محیط لذت ببرید و ساعاتی در میان درختان آن قدم بزنید. علاوه بر این از امکانات تفریحی مختلف مانند قایق سواری، جت اسکی و… لذت ببرید. اگر احساس ترس یا نامنی در ریاچه داشتید می‌توانید برای کمپ از این پارک جنگلی استفاده کنید.

پارک جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سی سنگان روی نقشه گوگل

دریاچه آبیدر | دریاچه‌ای زیبا و رویایی

برخلاف دریاچه ارواح نوشهر که فضای مرموز و مبهم است، دریاچه آبیدر فضایی جذاب و دیدنی و زیبا است. شما می‌توانید ۱۳ کیلومتر از دریاچه ارواح به سمت شمال غرب حرکت کنید تا به این دریاچه زیبا برسید. در دریاچه آبیدر امکانات مختلفی برای رفاه مسافران در دسترس قرار دارد. اگر بخواهید می‌توانید برای پیک نیک در این دریاچه کمپ کنید. این دریاچه یک انتخاب خوب برای پیک نیک با خانواده است.

دریاچه آبیدر

آدرس دریاچه آبیدر روی نقشه گوگل

آبشار چلندر | آب تنی در حوضچه‌های آبشار

حالا نوبت سفر به روستایی است که ۳۰ کیلومتر با دریاچه ارواح نوشهر فاصله دارد. برای رسیدن به روستای چلندر که این آبشار در آن قرار دارد باید ۳۰ کیلومتر به سمت شمال غرب دریاچه بروید. پس از آن با ۲۰ دقیقه پیاده روی در جنگل‌های اطراف روستا به آلشار زیبای چلندر می‌رسید. اگر فصل تابستان به این روستا رفتید حتما آب تنی و شنا را امتحان کنید و از این تجربه لذت ببرید.

آدرس آبشار چلندر روی نقشه گوگل

تفریحات اطراف دریاچه‌ ارواح نوشهر

حتما دوست دارید وقتی به دریاچه ارواح می‌رسید به سراغ تفریحاتی بروید که از حضور در این فضا لذت بیشتری ببرید. اصلا نگران نباشید، این محیط آماده است که شما تفریحاتی از جنس طبیعت گردی را در آن تجربه کنید. در ادامه با بهترین تفریحات دریاچه ارواح نوشهر آشنا شوید.

تفریحات اطراف دریاچه‌ ارواح نوشهر
  • جنگل نوردی: یکی از بهترین تفریحات در دریاچه ارواح نوشهر گشت و گذار در جنگل‌های اطراف آن است. این دریاچه پوشیده از درختان ممرز و توسکا است که با صدای باد و پرندگان در هم آمیخته و برای کسانی که عاشق معما و رمز و راز هستند، مکانی بی‌نظیر محسوب می‌شود. پس می‌توانید پس از رسیدن به دریاچه ساعت‌ها در جنگل‌های اطراف آن وقت بگذرانید و از دیدن حیوانات و درختان و زیبایی‌های آن لذت ببرید.
  • کمپینگ: اگر اهل هیجان هستید، یک شب کمپینگ را در دریاچه ارواح نوشهر امتحان کنید. فضای وهم آلود و مبهم این دریاچه با داشتن بیش از ۷۰۰ متر طول و ۳۰۰ متر عرض فرصتی عالی برای اقامت است. اما حواستان باشد این دریاچه جای شنا و قایق سواری نیست. پس به هیچ عنوان به سراغ تفریحات خطرناک نروید.
  • عکاسی: دوستداران عکاسی می‌توانند در این دریاچه از محیط استفاده کنند و تصاویر بی‌نظیری را خلق کنند. تمام ساعات دریاچه ارواح نوشهر دیدنی است. از طلوع آفتاب گرفته تا غروب و شب هنگام می‌توانید ساعات خوشی را تجربه کنید.

مسیر دسترسی به دریاچه ارواح

برای اینکه از دریاچه ارواح دیدن کنید، باید راهی استان مازندران شوید. مسیر دسترسی به دریاچه تنها با خودروهای آفرود امکان‌پذیر است. پس از آنکه به نوشهر رسیدید، در کیلومتر ۱۲ جاده نوشهر پس از ونوش به جاده روستای چلندر و صلاح الدین کلا می‌رسید. از اینجا به بعد باید با خودروی آفرود مسیر را ادامه دهید. پس از محیط بانی ۱۰ کیلومتر در امتداد جاده جنگلی به دریاچه ارواح می‌رسید.

مسیر دسترسی به دریاچه ارواح

اقامت در دریاچه ارواح نوشهر

زمانی که به دریاچه ارواح نوشهر می‌روید می‌توانید یک شب در این دریاچه کمپ کنید. اما اگر فضای دریاچه برای اقامت خوشایند نبود اصلا نگران نباشید. می‌توانید به شهر نوشهر برگردید و در هتل‌ها یا اقامتگاه‌های بومگردی اقامت داشته باشید. نوشهر شهر بزرگی نیست اما هتل‌های سه ستاره و دو ستاره به راحتی پیدا می‌شود.

هتل پرشیا ۳ نوشهر، هتل صحرا و هتل عرش نیز از جمله هتل‌های سه ستاره و اقتصادی است که می‌توانید برای اقامت خود رزرو کنید. هتل جهانگردی چلندر نوشهر یک هتل دو ستاره و هتل آپارتمان سوران یک ستاره از دیگر هتل های نوشهر است که می‌توانید رزرو کنید.

نکات مهم برای سفر به دریاچه ارواح نوشهر

پس از همه آنچه درباره دریاچه ارواح مازندران گفتیم، نوبت به دانستن نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید.

  • برای اقامت در دریاچه حتما لوازم و تجهیزات کامل کمپینگ را به همراه داشته باشید.
  • در روزهای بارانی پیاده روی در فضای اطراف دریاچه سخت و حتی گاهی خطرناک است، پس حتما پیش از سفر از وضعیت آب و هوا مطلع شوید.
  • در هوای بارانی چکمه بپوشید تا پیاده روی برای شما آسان باشد.
  • اگر غذای گوشتی و کبابی در کنار دریاچه می‌خورید، بوی آن حیوانات مختلف را به سمت شما می‌کشد، پس به این موضوع توجه کنید.
  • از شنا و قایق سواری در دریاچه بپرهیزید.

همه چیز درباره دریاچه ارواح نوشهر

جاهای دیدنی مازندران بسیار متنوع هستند؛ به هر شهری که سفر کنید، می‌توانید جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیبایی را ببینید. اگر شما هم اهل طبیعت‌گردی و دوستدار سفر به شهرهای شمالی هستید، مازندران جایی است که باید تجربه کنید. برای راحتی سفر، می‌توانید بلیط قطار ساری تهیه کنید و از آنجا به دیگر شهرهای مازندران بروید. دریاچه ارواح نوشهر یکی از همین جاذبه‌های خاص محسوب می‌شود که می‌توانید در سفر بعدی خود از آن دیدن کنید. از آنجا که این دریاچه کمی متفاوت از سایر دیدنی‌های مازندران است، پس حتماً از اطلاعات این مطلب به عنوان راهنمایی برای سفر به دریاچه ارواح و تجربه هیجان‌انگیز و جدید استفاده کنید.

اگر شما هم از این دریاچه دیدن کرده‌اید و نکته خاصی توجه شما را جلب کرده، آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره دریاچه ارواح نوشهر

دریاچه ارواح نوشهر کجاست؟

۳۲ کیلومتر از نوشهر به سمت روستای صلاح الدین کیا حرکت کنید. در همین حوالی می‌توانید دریاچه ارواح نوشهر را ببینید.

آیا امکان اقامت در دریاچه ارواح نوشهر وجود دارد؟

شما می‌توانید شب را در اطراف دریاچه کمپ کنید البته باید امکانات کافی با خود به همراه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به دریاچه ارواح چه زمانی است؟

فصل بهار بهترین زمان سفر به این دریاچه است.

بهترین راه دسترسی به دریاچه ارواح نوشهر چیست؟

در کیلومتر ۱۲ جاده نوشهر پس از ونوش به جاده روستای چلندر و صلاح الدین کلا می‌رسید. از اینجا به بعد باید با خودروی آفرود مسیر را ادامه دهید. پس از محیط بانی ۱۰ کیلومتر در امتداد جاده جنگلی به دریاچه ارواح می‌رسید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید