اگر بخواهیم از بزرگ‌ترین منبع آرامش و بزرگ‌ترین منبع هیجان بشر حرف بزنیم به یک کلمه می‌رسیم: آب! پارک های آبی درست شبیه سرزمین‌های جادویی هستند که برای چند ساعت سطح انرژی شما را به بالاترین حد ممکن می‌رسانند، درست مثل اینکه از کره خاکی جدا شده‌اید و به سیاره دیگری پا گذاشته‌اید. اما این‌جا سیاره دیگری نیست، بلکه یک سرزمین آبی است! استانبول هم مثل خیلی از شهرهای توریستی دنیا، چند پارک آبی معروف دارد که از اصلی‌ترین جاذبه‌های تفریحی استانبول به حساب می‌آیند. پارک‌هایی که موقعیت جغرافیایی، تفریحات و کیفیت‌های متفاوتی دارند، انتخاب بهترین پارک آبی استانبول به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. در این مقاله از مجله گردشگری فلای تودی قصد داریم بهترین پارک های آبی استانبول را به شما معرفی کنیم.

پارک آبی آکوا مارین | Grand Aqua Marine

باید صادقانه بگوییم که اگر می‌خواهید به بهترین پارک آبی استانبول بروید، آکوا مارین باید انتخاب اولتان باشد. آکوا مارین در بخش اروپایی استانبول و منطقه بیوکچمجه قرار گرفته است. آکوا پارک استانبول شاید بهترین نباشد ولی می‌تواند یک روز تمام سرگرمتان کند و تفریحات جالبی دارد. بد نیست نگاهی به امکانات این پارک آبی در استانبول بیندازیم و بیشتر با آن آشنا شویم.

بهترین پارک های آبی استانبول | تجربه تفریحی متفاوت

تجربه شنا در اقیانوس

تابه‌حال شنا کردن در اقیانوس را تجربه کرده‌اید؟ موج‌های اقیانوسی شبیه موج‌های دریا و رودخانه نیستند. آن‌ها هیجان‌انگیزاند! شنا کردن در اقیانوس لذت متفاوتی دارد. پارک آبی آکوامارین استخری با موج‌های اقیانوسی دارد. کافی است خودتان را به دست موج‌ها بسپارید، چشمانتان را ببندید و تصور کنید میان یک اقیانوس بزرگ رها هستید. اگر شنا در دریای مواج را دوست دارید، حوضچه موج باید اولین تفریح شما در آکوا پارک استانبول باشد.

سرسره سواری در آسمان

پایین آمدن از یک سرسره ۱۰۰ متری، درحالی‌که سرعتتان هر لحظه با فشار آب بیشتر می‌شود، می‌تواند آندرنالین شما را را به شدت بالا ببرد. شما با هر پیچ سرسره صدای جیغ و هیجان اطرافیانتان را می‌شنوید و سرذوق می‌آیید. این پارک آبی در استانبول سرسره‌های ۶۰ متری، ۹۰ متری و ۱۰۰ متری دارد. سرسره‌هایی  هیجان‌انگیزی که به یک بار تجربه کردن آن‌ها راضی نمی‌شوید.

بهترین پارک های آبی استانبول | تجربه تفریحی متفاوت

سقوط آزاد از بالای آبشار

اگر ناراحتی قلبی دارید یا تحمل هیجان بیش‌ از حد را ندارید، این بازی را امتحان نکنید. شما از بالای یک سرسره بلند با فشار آب به پایین پرت می‌شوید، درست شبیه به پریدن از بالای یک آبشار! سقوط آزاد یکی از هیجان‌انگیزترین بازی های پارک آبی آکوا مارین استانبول است که نباید از دستش بدهید.

سیاه چاله آبی

سیاه چاله آبی یا چاله فضایی یکی از تفریحات محبوب در تمام پارک های آبی است، شما بعد از آن که حسابی در یک سرسره پیچ‌وتاب می‌خورید ناگهان درون یک گرداب رها می‌شوید، می‌چرخید و از بالا به داخل استخر پرت می‌شوید. درست شبیه به اینکه به یک سرزمین فضایی پا گذاشته‌اید که حتی از یک لحظه دیگرتان خبر ندارید. سیاه چاله آبی به شما اجازه نمی‌دهد به چیزی فکر کنید. در این بازی شما هیجان در لحظه را به معنای واقعی تجربه می‌کنید.

بهترین پارک های آبی استانبول | تجربه تفریحی متفاوت

آنجه قبل از رفتن به پارک آبی آکوا مارین استانبول باید بدانید

 • اگر محدودیت پوشش دارید این پارک آبی در استانبول، ساحلی مخصوص بانوان دارد.
 • علاوه بر این آکوا مارین دو استخر بزرگ با مساحت ۲۵۰۰  مترمربع و ۳۵۰۰ مترمکعب دارد که برای شنا حرفه‌ای مناسب هستند.
 • اگر به دنبال بهترین پارک آبی استانبول برای کودکان هستید، آکوا مارین انتخاب مناسبی است. این پارک آنقدر تفریح برای کودکان دارد که شما می‌توانید تمام روزتان را در بخش کودکان سپری کنید.
 • اجرای موسیقی زنده و پخش انیمیشن محیط آکوا پارک استانبول را به محلی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده تبدیل کرده است.
 • دقت داشته باشید که منطقه بیوکچکمجه ۴۵ کیلومتر از مرکز استانبول و میدان تکسیم فاصله دارد. بنابراین اگر به دنبال بهترین پارک آبی استانبول در قسمت اروپایی هستید باید آکوا مارین را انتخاب کنید. البته اگر بخواهید از مرکز شهر و قسمت آسیایی به این پارک بیایید می‌توانید از شاتل رایگان این پارک آبی که در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد، استفاده کنید.
 • علاوه‌براین با رفتن به این پارک آبی می‌توانید از مرکز خرید توریوم که در نزدیکی آن  قرار دارد، دیدن کنید. قیمت‌های این پاساژ نسبت به مراکز خرید مرکز شهر به نسبت پایین‌تر است.
 • دقت کنید که شما اجازه بردن غذا به پارک آبی را ندارید و باید از رستوران‌ها و مغازه‌های داخل پارک خوراکی بخرید.
بهترین پارک های آبی استانبول | تجربه تفریحی متفاوت

قیمت پارک آبی استانبول: با توجه به این که پارک آبی استانبول در قسمت اروپایی قرار دارد، قیمت بلیط‌هایش کمتر است. اما قیمت دقیق و نحوه رزرو بلیط پارک آبی استانبول با توجه به زمان و شرایط می‌تواند متغییر باشد.

ساعت کار پارک آبی آکوا مارین استانبول: پارک آبی آکوا مارین از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۹ بعدازظهر باز است.

آدرس پارک آبی آکوا مارین روی نقشه گوگل:

سرزمین آبی مارینا آکواپارک | Marina Aquapark Waterland

اگر به دنبال بهترین پارک های آبی استانبول هستید، مارینا آکوا پارک یا پارک آبی توزلا را انتخاب کنید. پارک آبی توزلا به عنوان جدیدترین پارک آبی استانبول در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد. این پارک آبی استانبول در منطقه آسیایی و کنار ساحل توزلا قرار دارد، به همین خاطر به پارک آبی توزلا معروف شده است. حتی اگر پارک آبی توزلا بزرگ ترین پارک آبی استانبول نباشد، باز هم باید لقب زیباترین پارک آبی را بگیرد. به جز تفریحات و محیط رنگارنگی که این سرزمین آبی دارد، در پارک آبی توزلا استانبول می‌توانید منظره زیبایی از دریای مرمره را ببینید. اگر برای شیرجه زدن آماده هستید، بد نیست سری به بهترین پارک آبی استانبول بزنیم.

پارک آبی در استانبول

سرسره های روبسته، از هیجان در تاریکی مطلق تا فرود آمدن وسط استخر

سرسره‌های لوله‌ای رنگارنگ، بلند و پیچ‌درپیچ پارک آبی توزلا به نماد این پارک تبدیل شده‌اند. جالب است بدانید که این سرسره ها بلندترین سرسره های آبی در کل اروپا هستند! شما در ارتفاع زیادی از سطح زمین هستید. وارد لوله آبی می‌شوید، حالا فشار آب داخل لوله شما را در تاریکی مطلق با شدت به سمت سرازیری هدایت می‌کند، گاهی پیچ و تاب می‌خورد و گاهی ناهمواری‌ها آدرنالین شما را به بالاترین حد ممکن می‌رساند. در نهایت با فشار آب درون یک استخر فرود می‌آیید.

سقوط آزاد، از آسمان استانبول تا ساحل دریای مرمره

اگر از بالای سرسره سقوط آزاد پارک آبی توزلا به پایین نگاه کنید می‌توانید یکی از زیباترین منظره‌ها از ساحل دریای مرمره را ببینید. حالا استانبول زیر پای شماست. اما باید منتظر باشید، چون تا دقایقی دیگر قرار است زیر پایتان خالی شود و با فشار باورنکردنی به پایین و درون آب سقوط کنید. سقوط آزاد یکی از پرهیجان‌ترین بازی های این پارک آبی در استانبول محسوب می‌شود که نباید آن را از دست بدهید.

معروف ترین پارک های آبی استانبول

چاله فضایی، فرود آمدن وسط رنگین کمان

چاله فضایی شاید یکی از کلاسیک‌ترین تفریحات آبی استانبول باشد که در تمام پارک های آبی پیدا می‌شود. اما این بار قرار است این بازی را به شکل متفاوتی تجربه کنیم. سیاه‌چاله یا چاله فضایی پارک آبی توزلا درست شبیه به فرود آمدن از یک شب تاریک وسط رنگین‌کمان خواهد بود. شما درون یک لوله آبی تاب می‌خورید، سرپایینی و سربالایی را با سرعت تجربه می‌کنید و در نهایت وارد یک سوراخ گرد فضایی می‌شوید. حالا نیروی گریز از مرکز شما را تاب می‌دهد و رنگ‌های عجیب چاله جلوه بصری فوق العاده‌ای ایجاد می‌کند، درست مثل اینکه وسط یک رنگین‌کمان هستید. این ماجراجویی پرهیجان در نهایت با یک پرش بزرگ در استخر به پایان می‌رسد.

بزرگ ترین موشک آبی اروپا

لوپین راکت یا موشک لوپین یکی از پرهیجان‌ترین بازی های پارک آبی توزلا است که در هیچ‌کدام از پارک های آبی استانبول نمی‌توانید تجربه‌اش کنید. البته موشک لوپین به‌طورکلی جزو مواردی نیست که بارها در زندگی تجربه کنید. شما تا ارتفاع زیادی بالا می‌روید. حالا تصور کنید که دریای مرمره و استانبول زیر پای شماست. در این مرحله باید سوار وسیله‌ای شبیه به یک موشک فضایی شوید. شما در موشک ایستاده‌اید، ناگهان زیر پایتان خالی می‌شود و با سرعت سقوط می‌کنید. در لحظات اول با وجود آب و معلق بودن در آسمان و زمین احساس می‌کنید در حال شنا یا غواصی کردن وسط آسمان هستید، اما بعد از آنکه هیجانتان به شدت بالا رفت، ناگهان از ارتفاع ۲۴ متری از سطح زمین درون یک استخر پرت می‌شوید. درست مثل اینکه از یک سیاره دیگر روی زمین فرود آمده باشید. جالب است بدانید که موشک لوپین پارک آبی توزلا در نوع خود مرتفع‌ترین و بزرگ‌ترین در میان تمام پارک های آبی اروپا محسوب می‌شود.

تفریحات استانبول

سرسره رفتینگ

تابه‌حال تجربه سوار شدن در رنجر، اسکیت یو یا حتی کشتی‌های صبا را داشته‌اید؟ در این پارک آبی استانبول قرار است این بازی‌ها را در نوع آبی تجربه کنید. سرسره رفتینگ سازوکار جالبی دارد. شما ابتدا با سرعت خیلی کمی به سمت پایین می‌آیید، سپس فشار آب زیاد می‌شود و با سرعت زیاد به سمت سربالایی حرکت می‌کنید، در قله کمی آرام می‌گیرید، دوباره بازی شروع می‌شود و درنهایت درون یک استخر پر از آب پرتاب می‌شوید.

هیجان کمتر، لذت بیشتر

پارک آبی توزلا فقط برای لذت بردن از هیجان و بالا رفتن آدرنالین نیست. غواصی یا قایق پدالی از آن دسته تفریحات آبی استانبول است که در عین لذت آرام‌بخش خواهد بود. شاید بد نباشد بعد از تجربه هیجان چند ساعتی را به غواصی در بهترین پارک آبی استانبول بگذرانیم. البته اگر عاشق تفریحات ساحلی هستید جت اسکی، فلای برد، اسکی روی آب، کایت سواری و پاراسیلینگ، کف بازی و ده‌ها ورزش آبی دیگر در پارک آبی آکوا مارینا انتظارتان را می‌کشند.

تفریحات آبی استانبول

آنچه قبل از رفتن به پارک آبی آکوا مارینا استانبول باید بدانید

 • این پارک نزدیک به ۵۰ کیلومتر با مرکز استانبول فاصله دارد، البته برای رفتن به آکوا مارینا می‌توانید از سرویس حمل‌ونقل رایگان این پارک که در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد، استفاده کنید.
 • یکی از نکات جالب درباره این پارک آبی در استانبول محدودیت ورود مردان مجرد است. مردان بالای ۱۵ سال نمی‌توانند بدون همراه داشتن خانواده وارد این پارک آبی شوند. با توجه به این قانون جو پارک آکوا مارینا به‌طور کامل خانوادگی است.
 • شما اجازه بردن حیوانات و اشیا شیشه‌ای یا تیز را به داخل پارک آبی توزلا ندارید. از سمتی بهتر است که زیورآلات و اشیا قیمتی همراه نداشته باشید، چون با وجود صندوق امانات اگر چیزی از وسایلتان گم شود مسئولیت آن بر عهده کسی نخواهدبود.
 • بردن خوراکی و غذا به داخل پارک ممنوع است، اما جای نگرانی نیست. چون مغازه‌های زیادی داخل پارک آبی وجود دارد. از سمتی رستوران ۵ ستاره پارک آبی توزلا با انواع غذاهای محلی ترک و غذاهای بین‌المللی یکی از بهترین جاهای استانبول برای خوردن یک ناهار مفصل بعد از شنا و آب بازی است.
 • برای ورود به استخر و قسمت های مختلف پارک آبی مارینا آکوا باید دوش بگیرید و کلاه شنا داشته باشید.
 • همچنین، برای استفاده از سرسره‌ها و بسیاری از قسمت های پارک آبی توزلا باید مایوی مناسب به همراه داشته و نمی‌توانید با لباس‌هایی مثل تی‌شرت و شلوارک از این وسایل استفاده کنید.
 • همراه داشتن موبایل در زمان استفاده از سرسره‌ها ممنوع است، اما می‌توانید با دوربین گوپرو عکس و فیلم بگیرید. البته در قسمت‌های مختلف در صورت تمایل از شما عکس گرفته می‌شود و می‌توانید هنگام خروج هزینه عکس‌ها را پرداخته و آنها را دریافت کنید.
 • از همه جالب‌تر اینکه موسیقی و صدای دی‌جی‌ها تمام روز به شکل زنده در پارک شنیده می‌شود و می‌توانید در طول بازی انیمیشن‌های جذاب تماشا کنید.
پارک آبی در استانبول

ساعت کاری پارک آبی مارینا آکوا: پارک آبی توزلا همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۹ بعدازظهر باز است.

قیمت پارک آبی استانبول: این پارک آبی استانبول در قسمت آسیایی قرار دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی پارک آبی توزلا و شناخته شدنش به عنوان بهترین پارک آبی استانبول باید انتظار قیمت‌های بالاتری را داشته باشید. البته قیمت دقیق و نحوه رزرو بلیط پارک آبی استانبول با توجه به زمان و شرایط ممکن است متغییر باشد.

آدرس پارک آبی توزلا روی نقشه گوگل:

Free entertainment in Istanbul بهترین تفریحات رایگان استانبول

 

پارک آبی دلفین استانبول | Aqua Club Dolphin

اگر به دنبال پارک آبی استانبول در قسمت آسیایی هستید، پارک آبی دلفین بهترین گزینه است. پارک آبی دلفین استانبول در منطقه اسنیورت و ۳۰ کیلومتری میدان تکسیم قرار دارد. البته مثل تمام پارک های آبی استانبول برای رفتن به این پارک هم می‌توانید از سرویس حمل‌ونقل رایگان پارک استفاده کنید. اما چه چیز متفاوتی به جز نزدیکی به مرکز شهر شما را ترغیب می‌کند، یک روز کامل را در این پارک آبی استانبول بگذرانید؟

پارک آبی دلفین استانبول

والیبال شنی، فوتبال صابونی!

پارک آبی دلفین استانبول جایی است که می‌توانید فوتبال در میان کف و صابون را تجربه کنید. لیز بخورید، بخندید و هیجان‌زده شوید. اگر در زمینه ورزش‌‌های ساحلی حرفه‌ای باشید و دسته‌جمعی به این پارک آبی در استانبول رفته باشید والیبال ساحلی هم از آن دسته تفریحاتی است که نباید از دستش بدهید.

شنا کنار دلفین ها

می‌دانید چرا به این پارک، پارک آبی دلفین‌ها می‌گویند؟ این جا به‌احتمال زیاد تنها نقطه‌ای از استانبول است که شما می‌توانید کنار دلفین‌ها شنا کنید، با آن‌ها عکس بگیرید و نمایش دلفین‌ها را تماشا کنید. اگر در ساعت خاصی از روز در پارک آبی دلفین باشید می‌توانید به دیدن نمایش شیرهای دریایی و دلفین‌ها بروید. پارک آبی دلفین چهار کوسه، سه شیر آبی و ۱۱ دلفین دارد که می‌توانید همه آن‌ها را از نزدیک ببینید.

پارک آبی دلفین استانبول

از واترپلو تا حوضچه‌های موج

پارک آبی دلفین استانبول برای تمام سلیقه‌های جهان استخر دارد! استخر واترپلو برای کسانی است که عاشق بازی‌های دسته‌جمعی داخل استخر هستند. استخر این پارک با موج‌های بلند و هیجان‌انگیز هم حس شنا در دریا و اقیانوس را به شما می‌دهد. استخر بزرگسالان عمق بیشتری دارد و کودکان اجازه ورود به آن را ندارند. این استخر بیشتر برای شنا کردن حرفه‌ای‌هاست. استخر مخصوص کودکان و استخر همگانی که محل خوبی برای تفریح در کنار خانواده و آفتاب گرفتن به شمار می‌رود. اگر شناگر حرفه‌ای باشید پارک آبی دلفین بهترین پارک آبی استانبول برای شما محسوب می‌شود.

از سرسره آبی کودکان تا سقوط آزاد از آسمان استانبول

پارک آبی دلفین، پارک سرسره های آبی به شمار می‌رود. این پارک ۱۲ نوع سرسره آبی متفاوت دارد. سرسره‌های لوله‌ای، سرسره‌های رنگی و سرسره‌هایی که پیچ‌وتاب، بلندی و هیجانش با یکدیگر فرق می‌کند. هرکدام از این سرسره‌ها را که امتحان کنید، به‌احتمال‌زیاد فکر می‌کنید این نهایت هیجان و لذتی است که می‌توانید تجربه کنید، اما با امتحان کردن سرسره بعدی نظرتان عوض می‌شود! البته نمی‌توان سرسره سقوط آزاد را نادیده گرفت. شما درحالی‌که از بالا به شهر زیبای استانبول نگاه می‌کنید روی این سرسره می‌نشینید و با فشار شدید آب به پایین سقوط می‌کنید. درست مثل اینکه سوار یک آبشار بلند شده باشید.

تفریح در استانبول

آنچه قبل از رفتن به پارک آبی دلفین استانبول باید بدانید

 • این پارک نزدیک ترین پارک آبی استانبول به میدان تکسیم است. با این وجود چه در میدان تکسیم و چه قسمت‌های دیگر ترکیه وسیله حمل‌ونقل رایگان برای رفتن به پارک آبی دلفین استانبول وجود دارد.
 • بردن هرگونه خوراکی و نوشیدنی به داخل پارک ممنوع است، اما کافه، رستوران و حتی فروشگاه‌هایی برای خرید سوغاتی در این پارک آبی استانبول وجود دارد.
 • دقت کنید اگر بلیط پارک آبی استانبول را بخرید به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید آن را کنسل کنید.
 • علاوه‌براین خانم‌های باردار و بیماران قلبی اجازه استفاده از سرسره های این پارک را ندارند، برای استفاده از استخرها و وسایل بازی این پارک آبی، باید مایو مناسب داشته باشید.
بهترین پارک های آبی استانبول

ساعت کاری پارک آبی دلفین استانبول: پارک آبی دلفین استانبول همه روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر باز است.

قیمت پارک آبی استانبول: این پارک آبی استانبول در قسمت آسیایی و نزدیک به میدان تکسیم قرار دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی پارک آبی دلفین، قیمت ورودی این پارک مناسب و در مقایسه با پارک آبی توزلا ارزانتر است. البته قیمت دقیق و نحوه رزرو بلیط پارک آبی استانبول با توجه به زمان و شرایط ممکن است متغییر باشد.

آدرس پارک آبی دلفین استانبول روی نقشه گوگل:

بهترین پارک آبی استانبول دریای مرمره است!

پارک های آبی استانبول مکان‌هایی برای تجربه هیجان، جیغ کشیدن، بالا رفتن آدرنالین و لذت بردن هستند. سرزمین های آبی به شما اجازه می‌دهند که یک روز کامل به هیچ چیز فکر نکنید و از ته دل فریاد بکشید. اما با وجود تمام این‌ها بهترین پارک آبی استانبول هنوز دریای مرمره است.

اگر روزی به استانبول سفر کردید، قدم زدن در کنار سواحل دریای مرمره را فراموش نکنید. پل‌هایی که ماهی‌گیران پیر از بالای آن‌ها قلاب می‌اندازند، دکه‌های کوچک ماهی‌فروشی ساحلی، ازدحام مردم محلی، توریست‌ها و کمپرها در سواحل دریای مرمره بخش بزرگی از فرهنگ این شهر را تشکیل می‌دهد. چند ساعت قدم زدن در سواحل دریای مرمره کافی است تا روح استانبول را بهتر درک کنید. رفتن به پارک‌ های آبی، مراکز خرید استانبول و قدم زدن در خیابان استقلال جذاب هستند، اما برای درک بهتر روح استانبول باید به ساحل دریای مرمره بروید.

سوالات متداول درباره پارک های آبی استانبول

آیا استانبول پارک آبی دارد؟

استانبول سه پارک آبی دارد.
پارک آبی آکوا مارین در قسمت اروپایی و در منطقه بیوکچکمجه
پارک آبی آکوا مارینا یا پارک آبی توزلا در قسمت آسیایی و نزدیک ساحل توزلا
پارک آبی دلفین در قسمت آسیایی و منطقه اسنیورت

کدام پارک آبی استانبول بهتر است؟

پارک آبی توزلا یا پارک آبی آکوا مارینا بهترین پارک آبی استانبول است.

بهترین پارک آبی استانبول برای تفریح با خانواده کدام است؟

پارک آبی توزلا جو خانوادگی دارد و برای تفریح کودکان و بزرگ سالان مناسب است. ورود مردان مجرد بالای ۱۵ سال بدون خانواده به پارک آب توزلا ممنوع است.

2 نظرات

 1. سلام دوستان من تابستون ۲۰۲۳ با خانومم به استانبول سفر کردم و هدفمون هم فقط تفریح بود تا خستگی کار از تنمون بیرون بره. قبل از این که به استانبول بریم لیست تمام مکان های گردشگری رو حاضر کردیم و اولویت بندی کردیم که از کجا باید شروع کنیم.
  این مقاله رو شانسی دیدم و یاد اون روزا افتادم به همین خاطر میخوام تجربه خودم رو با اجازه وب سایت فلای تودی با شما هم به اشتراک بزارم.
  من و خانمم وب سایت های زیادی رو زیرورو کردیم تا با جاهای دیدنی استانبول آشنا بشیم ولی از نظرم بهترین پارک ابی استانبول دفلین کلاب هستش که به شما پیشنهاد میکنم حتما ازش بازدید کنید.
  به غیر از پارک های ابی که تو این لیست هستش چند تا پارک ابی دیگه ای هم تو استانبول وجود داره که من هنگام تحقیق تو وب سایت های خارجی کشف کردم.
  پارک (Cevahir Aqua Heybeliada جواهیر) و پارک (Istanbul Techno Water Park تکنو استانبول) دوتا پارک ابی دیگه تو استانبول هستن که میتونید در صورت تکراری شدن سایر پارک ابی ها ازشون بازدید کنید.
  منبع صحبت هام رو هم براتون میزارم تا خودتون مطالعه کنید.

  خلاصه سرتون رو درد نیارم، پارک های ابی استانبول خیلی خفنن حتما تو سفرتون ازشون بازدید کنید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید