احتمالا تا حالا برای شما هم پیش آمده باشد که کمی زودتر یا دیرتر از زمان مقرر به هتل محل اقامت خود رسیده باشید. سوال اینجاست که اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدیم، چه کار کنیم؟ در این مقاله از مجله گردشگری فلای تودی قصد داریم در این باره صحبت کنیم و راهکارهایی را برای این شرایط به شما معرفی کنیم.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!

اگر در هنگام برنامه ریزی سفر و در لحظه رزرو هتل این احتمال را می‌دهید که زمان رسیدن شما به مقصد و هتل، با زمان تحویل اتاق یکی نیست و کمی زودتر به هتل می‌رسید، در برخی موارد این امکان را دارید که در زمان رزرو، درخواست چک این زودتر از موقع خود را ثبت کنید تا در صورت موافقت هتل، اتاق رزرو شده شما، کمی زودتر از زمان قانونی و معین شده آن به شما تحویل داده شود. البته ممکن است با این درخواست شما موافقت نشود که در این صورت راه‌های دیگری وجود دارد تا از این اختلاف زمانی، بهترین استفاده را بکنید.

از اتاق چمدان هتل استفاده کنید

با تمام برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهید باز هم امکان دارد اندکی زودتر به هتل برسید و این امکان وجود نداشته باشد که اتاق‌تان را زودتر تحویل بگیرید. اولین کاری که در این شرایط می‌توانید انجام دهید این است که وسایل همراه خود را سبک کنید تا بعد از آن بتوانید با خیالی آسوده‌تر در مورد زمان برنامه‌ریزی داشته باشید. بسیاری از هتل‌ ها اتاق مخصوص چمدان دارند که برای مواقع این چنینی در نظر گرفته شده است.

اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدیم، چه کار کنیم؟

بهتر است وسایل خود را به هتل بسپارید تا نیازی نباشد مدام آن‌ها را به دنبال خودتان به این سو و آن سو بکشید. البته توصیه ما این است که قبل از این کار، وسایل ضروری و مورد نیاز و همچنین اشیا قیمتی خود را بردارید. با این کار می‌توانید با فراغ بال درباره زمان اضافه‌ای که دارید، تصمیم بگیرید.

امکان تعویض اتاق وجود دارد!

در برخی موارد این شرایط پیش می‌آید که شما اتاقی را از قبل رزرو کرده‌اید و کمی زودتر از زمان تحویل به هتل رسیده‌اید. احتمال دارد که در این زمان اتاق‌های دیگری در هتل خالی و آماده تحویل باشند. پیشنهاد می‌کنیم در این موارد با مسئول رزرواسیون هتل صحبت کنید و در صورتی که این امکان وجود دارد اتاقی دیگر را تحویل بگیرید. این اتاق ممکن است مبلغی بالاتر از اتاق رزرو شده شما داشته باشدT ولی در صورت موافقت هتل این احتمال وجود دارد که هزینه اضافی از شما دریافت نشود.

 اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدیم، چه کار کنیم؟

همچنین ممکن است اتاق‌ هایی وجود داشته باشد که امکانات آن‌ها کمتر از موارد مورد انتظار قبلی شما باشد ولی بعد از دیدن آن‌ها متوجه تمیزی آن‌ها بشوید و ببینید که امکانات آن‌، پاسخگوی نیاز شما خواهد بود و می‌توانید با رزرو آن‌ها، اندکی در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. پس اگر زود به هتل رسیدید حتما احتمال در دسترس بودن اتاق جایگزین را با مسئول رزرواسیون بررسی کنید.

استفاده از امکانات تفریحی هتل را از دست ندهید

هتل های ارزان و اقتصادی به طور معمول امکانات رفاهی زیادی ندارند که اگر شما زودتر از زمان چک این به هتل رسیدید، بتوانید خودتان را سرگرم کنید. اما اگر هتلی را رزرو کرده‌اید که امکانات رفاهی فراوانی دارد و اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدید و امکان تحویل اتاق به شما وجود نداشت، می‌توانید با مسئول رزرواسیون درباره استفاده از امکانات تفریحی سوال کنید. منظور ما از امکانات در این نوشته، مجموعه‌ های آبی و ورزشی هتل، رستوران، کافی شاپ و دیگر فضاهای سرگرم‌کننده آن است.

اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدیم، چه کار کنیم؟

تا زمان تحویل اتاق به کارهای ضروری برسید

با خرید آنلاین بلیط هواپیما یا رزرو هتل گاهی فراموش می‌کنیم که ممکن است در سفر به پول نقد احتیاج داشته باشیم. حتی در برخی موارد هنوز موفق به تبدیل پول خود نشده‌ باشیم، به این ترتیب در فاصله تحویل اتاق از سوی هتل می‌توانیم به برخی کارهای ضروری رسیدگی کنیم. در سفرهای خارجی از مسئول رزرو هتل آدرس نزدیک‌ترین صرافی را بگیرید و برای تبدیل پول خود به آن مراجعه کنید.

اگر زودتر از زمان ورود به هتل رسیدیم، چه کار کنیم؟

از محل برگزاری جلسات و سمینارهای هتل استفاده کنید

اگر زودتر از ساعت ورود به هتل رسیدید، می‌توانید باز هم راهکاری وجود دارد تا از این زمان، استفاده مناسبی داشته باشید. هتل‌ هایی هستند که مکانی تحت عنوان بیزینس سنتر یا مرکز تجاری در آن‌ها در نظر گرفته شده که می‌توانید در آن از امکاناتی مانند میز کار، اینترنت، کامپیوتر و مانند آن استفاده کنید.

حتی در صورتی که هتل این فضا را نداشته باشد، قطعا فضای لابی مناسبی برای وقت گذراندن دارید. اگر لابی هتل‌ ها دارای کافی شاپ و امکاناتی نظیر میز و تلویزیون و اینترنت رایگان باشد، می‌توانید در زمان انتظار برای دریافت اتاق، از این فضا استفاده کنند. پس با خیال راحت دقایقی را به استراحت بپردازید تا اتاق شما آماده تحویل شود.

لابی هتل

زمان خود را تا تحویل اتاق مدیریت کنید

شاید بگویید هیچ کدام از راهکارهای ارائه شده مناسب شما نیست و همچنین دوست ندارید وقت خود را با ماندن در هتل تلف کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به برنامه سفر خود بیندازید و سری به جاذبه های نزدیک هتل بزنید. همچنین می‌توانید از مسئول رزرو هتل درباره جاهای دیدنی نزدیک و کارهایی که می‌شود در این فاصله انجام داد، راهنمایی بخواهید تا بتوانید به بهترین شکل از این زمان استفاده کنید. در نهایت اطلاع از قوانین و مقررات هتلی که در آن اقامت می‌کنید، به مدیریت هر چه بهتر زمان و جلوگیری از دردسرهای زودتر رسیدن کمک می‌کند.

اگر شما هم پیشنهاد کاربردی و جذابی در این زمینه دارید، با خوانندگان ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید