زمان حضور در فرودگاه

0
2804
زمان حضور در فرودگاه
زمان حضور در فرودگاه

چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشیم؟

مسافران عزیزی که برای جابه‌جایی و رسیدن به مقصد مورد نظر هواپیما را انتخاب می‌کنند، معمولا این سوال برایشان پیش می‌آید که چند ساعت زودتر از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند. تشریفات قبل از سفر در هواپیما نسبت به اتوبوس و قطار خیلی زمان‌بر است و لازم است که مسافر با زمان بندی دقیق در فرودگاه حضور داشته باشد تا بدون استرس تمامی مراحل قبل از پرواز را طی کرده و با خیالی آسوده سوار هواپیما شود. به همین دلیل زمان حضور در فرودگاه نکته بسیار مهمی است که تمام مسافران قبل از پرواز باید به آن توجه داشته باشند.

زمان حضور در فرودگاه برای پروازهای داخلی

چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشیم؟
زمان حضور در فرودگاه برای پرواز داخلی

شرایط پروازهای خارجی با داخلی متفاوت است، به همین دلیل زمان حضور در فرودگاه برای پروازهای داخلی با پروازهای خارجی نیز متفاوت است. برای طی کردن مراحل قبل از پرواز در پروازهای داخلی حداقل ۱٫۵ ساعت الی ۲ ساعت قبل از زمان پرواز، باید در فرودگاه حضور داشته باشید، چرا که مراحل مختلفی را باید انجام دهید. هنگامی که به فرودگاه می‌رسید از هر ورودی که وارد ترمینال می‌شوید در نهایت به یک سالن بزرگ خواهید رسید. معمولا در مقابل این ورودی‌ها مسافرانی را می‌بینید که با وسایل و چمدان‌های خود در صف چک امنیتی به وسیله دستگاه ایستاده‌اند. این اولین مرحله از تشریفات قبل از پرواز است و بعد از آن خودتان نیز باید از گیت بازرسی عبور کنید. مرحله‌ی بعد تحویل بار و گرفتن کارت پرواز است.

لازم است که هنگام بستن چمدان برای سفر به مقدار آن توجه کنید که در صورت داشتن اضافه بار آمادگی لازم از لحاظ زمانی و مالی در فرودگاه داشته باشید. خوب است بدانید که کانترهای دریافت کارت پرواز در پروازهای داخلی حدود ۳۰ دقیقه قبل زمان پرواز بسته می‌شوند پس برای دریافت کارت پرواز به زمان‌بندی خود دقت فرمایید. بعد از انجام این مراحل و گرفتن کارت پرواز، حال دیگر باید در سالن انتظار نشسته و منتظر باز شدن گیت پرواز شوید و از طریق مانیتورهای موجود در سالن، پیگیر اطلاعات پرواز مورد نظرتان باشید.

Link هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز ایرلاین‌ ها

زمان حضور در فرودگاه برای پروازهای خارجی

زمان حضور در فرودگاه برای پرواز خارجی
زمان حضور در فرودگاه برای پرواز خارجی

در پروازهای خارجی شما احتیاج به زمان بیشتری برای انجام دادن تشریفات قبل از پرواز دارید، لذا لازم است حداقل ۳ ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا با آسودگی خیال، تک تک مراحل را پشت سر بگذرانید. مراحل اولیه برای پروازهای خارجی نیز همانند پرواز داخلی می‌باشد که پیش‌تر بررسی کردیم.

در ادامه بعد از دریافت کارت پرواز، مسافران باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنند بنابراین باید این نکته را در نظر داشته باشید که واریز وجه عوارض خروج از کشور ۳۰ دقیقه زمان می‌برد تا در سیستم ثبت شود پس بهتر است که پرداخت عوارض را به دقایق پایانی موکول نکنید. البته شما می‌توانید عوارض خروج از کشور را چند روز قبل از پرواز خود به صورت آنلاین و یا با مراجعه حضوری به بانک‌های سامان و ملی پرداخت کنید تا در فرودگاه از این بابت خیالتان راحت باشد.

چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشیم؟
زمان حضور در فرودگاه

مرحله‌ی بعد برای پرواز خارجی، چک کردن پاسپورت می‌باشد که شما با در دست داشتن قبض عوارض خروج و کارت پرواز باید به این قسمت مراجعه بفرمایید. در اینجا مسئول مربوطه مدارک و پاسپورت شما را چک کرده و پس از مهر کردن پاسپورت، شما را به سالن انتظار هدایت می‌کند. فراموش نکنید که کانترهای دریافت کارت پرواز در پروازهای خارجی حدود ۴۵ دقیقه قبل از زمان پرواز بسته خواهد شد و اگر بعد از این ساعت برسید، اجازه ورود نخواهید داشت و پرواز خود را از دست می‌دهید.

مسافران عزیزی که برای بار اول می‌خواهند به وسیله هواپیما سفر کنند و از روند کارهای لازم قبل از پرواز در فرودگاه اطلاعی ندارند لازم است با زمان‌بندی مناسب در فرودگاه حضور پیدا کرده و با دنبال کردن تابلوهای راهنمای فرودگاه، جویای مراحل شده و بدون استرس کارهای پذیرششان را انجام دهند تا دچار مشکل نشوند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید