حقایقی که در سفر به کانادا باید بدانید

1
11181
سفر به کانادا
سفر به کانادا

همه چیزهایی که قبل از سفر به کانادا باید بدانید

شما هم برای سفر به کانادا برنامه می‌ریزید؟ چرا که نه؟ هر کسی آرزوی سفر به چنین کشوری را دارد. کشوری با شهرهای پرجنب و جوش و زنده و پارک‌های ملی شگفت انگیز و طبیعت بکر و بی‌نظیر. کشوری که به هر نحوی نیاز هر کسی را برطرف می کند.

اخذ انواع ویزا کانادا

تورنتو کانادا
تورنتو کانادا

درست است که کانادا با امریکا مرز مشترک دارد اما از بسیاری جهات با همسایه خود متفاوت است. بنابراین قبل از اینکه برنامه سفر خود به کانادا را بریزید، موارد بسیاری است که باید در مورد این کشور بدانید و حقایقی که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید. پس با فلای تودی همراه باشید نا دانسته‌های بیشتری در مورد سفر به کانادا به دست بیاورید.

خرید بلیط هواپیما ایر کانادا

۱. کانادا کشور بسیار بزرگی است

در حقیقت کانادا پس از روسیه، دومین کشور بزرگ جهان است. بنابراین انتظار نداشته باشید که تمام کشور کانادا را فقط در چند هفته بگردید. کانادا بسیار بزرگ است و سفر از یک شهر آن به شهر دیگر مانند سفر به کشوری دیگر است. بنابراین اگر وقتتان محدود است، بهتر است که در سفر به کانادا روی یک یا دو شهر تمرکز کنید و تمام شهر را به خوبی بگردید.

ونکوور کانادا
ونکوور کانادا

به علاوه در نظر داشته باشید که شهرهای کانادا بسیار بزرگ هستند. بنابراین هنگامیکه مشغول رزرو هتل در کانادا هستید به خاطر داشته باشید که هتل مورد نظرتان به مکان‌های دیدنی شهر یا ایستگاه اتوبوس و قطار نزدیک باشد و حتما یک بار دیگر فاصله‌ها را چک کنید. بله ممکن است هتلی در حومه شهر بسیار ارزان‌تر  باشد اما این نکته را هم به خاطر داشته باشید که حومه‌های شهرهای کانادا می‌توانند خودشان مانند یک شهر جداگانه با مراکز خرید، پارک‌ها، سوپرمارکت‌ها و تمام ملزومات یک شهر باشند.

اوتاوا - سفر به کانادا
اوتاوا – سفر به کانادا

فقط برای اینکه یک بار دیگر تاکید کرده باشیم که کانادا چقدر بزرگ است، بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که کشور کانادا ۶ منطقه زمانی دارد. کانادا ۳ قلمرو و ۱۰ استان دارد. بنابراین اگر می‌خواهید به خوبی شهرهای آن را بگردید، پیشنهاد ما به شما این است که برای گشتن در این کشور ماشین کرایه کنید.

۲. شهرهای کانادا در سطح جهانی هستند

کلگری کانادا
کلگری کانادا

تمام دنیا زندگی شهری در کانادا را بسیار تحسین می‌کنند. در رده بندی اقتصادی سال ۲۰۱۷ سه شهر کانادایی در زمره ۱۰ شهر برتر برای زندگی انتخاب شدند. این سه شهر ونکوور، تورنتو و کلگری بودند که به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم را از آن خود کردند. ۵ عاملی که برای برتری این شهرها در نظر گرفته شده بود، شامل سلامت، آموزش، محیط زیست، زیرساخت‌ها و ثبات بود. به همین دلیل است که بسیاری از مهاجران نیز این شهرها را بیشتر برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند.

۳. کانادا کشوری با فرهنگ‌های متنوع است

کانادا کشوری با فرهنگ‌های متنوع - سفر به کانادا
کانادا کشوری با فرهنگ‌های متنوع – سفر به کانادا

خیلی از افراد دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند و کانادا هم به افراد مهاجر بسیار علاقه نشان می‌دهد. به همین دلیل است که بیش از ۲۰% از جمعیت کانادا در کشورهای دیگر متولد شده‌اند و انتظار می‌رود که این تعداد تا سال ۲۰۳۱ به ۵۰% افزایش پیدا کند. مهاجرت به کانادا ارقام سرسام آوری دارد اما به همان اندازه، کانادا نیز به اندازه کافی فضا برای جذب مهاجران دارد. در حدود ۲۰۰ ملیت مختلف در سراسر کانادا زندگی می‌کنند، به همین دلیل کانادا همانند رنگین کمانی بزرگ و زیبا از ملیت‌های مختلف است.

۴. سیستم آموزشی درجه یک در کانادا

سیستم آموزشی در سفر به کانادا
سیستم آموزشی در سفر به کانادا

در کانادا سیستم آموزشی واقعا جذاب است. در رتبه دهی سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی در سال ۲۰۱۷ در رده آموزش بزرگسالان کشورهای مختلف( بین سنین ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدرک)، کانادا با ۵۶٫۲% توانست رتبه اول را به دست آورد. شربت افرا شاید برای دندان‌هایتان مضر باشد اما قطعا برای عملکرد مغز بسیار مفید است و شاید به دلیل مصرف زیاد این شربت است که کانادایی‌ها در آموزش موفق هستند.

۵. خود را برای هوای سرد کانادا آماده کنید

آب و هوا در سفر به کانادا
آب و هوا در سفر به کانادا

حتی اگر در فصل تابستان به کانادا سفر کنید، شب‌های کانادا به خصوص در کوه‌ها سرد است و هوا از مکانی به مکان دیگر تغییر می‌کند.

ساحل بریتیش کلمبیا( خط ساحلی غربی کانادا) در زمستان هوای معتدل‌تری دارد اما اگر در فصل زمستان هر جای دیگر کانادا که باشید، باید انتظار هوای سردی را داشته باشید. در سفر به کانادا برای فرار از سرما می‌توانید کلاه پشمی گرمی که کانادایی‌ها به آن توک می‌گویند روی سرتان بگذارید، دستکش‌های ضخیم دست کنید و دور سرتان روسری بپیچید.

جالب است بدانید که دمای هوای کانادا در سال ۱۹۴۷ به ۶۳- درجه سانتیگراد رسید.

۶. کانادا دو زبان رسمی دارد

تورنتو - سفر به کانادا
تورنتو – سفر به کانادا

بیشتر مردم کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما زبان رسمی دوم مردم کانادا فرانسوی است که زبان مادری ۲۰% جمعیت کانادا را شامل می‌شود.

به دلیل جامعه چندفرهنگی کانادا می‌توانید شاهد سطوح مختلفی از مهارت زبانی، لهجه‌های بسیار متفاوت و حتی تعداد بیشماری از زبان‌های دیگر باشید.

زبان رسمی مردم کِبک فرانسوی است، اما اصطلاحاتی که مردم کِبک در محاورات خود به کار می‌برند کاملا با زبان فرانسوی مردم پاریس متفاوت است.

۷. انعام دادن در کانادا

 انعام دادن در کانادا
انعام دادن در کانادا

انعام دادن در کانادا مشابه امریکا است. در کانادا هنگامی که در رستوران از پیشخدمت سرویس دریافت می‌کنید، برای خدمات آرایشگاه، رانندگان تاکسی، خدمه هتل و … از شما انتظار می‌رود که انعام پرداخت کنید. اگرچه انعام در کانادا اجباری نیست، اما استاندارد آن ۱۵% الی ۲۰% است.

۸. سیستم مالیات بر ارزش افزوده در کانادا

مالیات بر ارزش افزوده در کانادا
مالیات بر ارزش افزوده در کانادا

کانادا برای تمامی کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهد سیستم مالیات بر ارزش افزوده تعیین کرده است. علاوه بر این بیشتر استان‌های کانادا مالیات مخصوص به خود را نیز دارند. این بدان معنی است که بسته به اینکه کجای کانادا هستید صورتحساب شما شامل بیش از ۱۵% مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

بنابراین هنگامی که از فروشگاه چیزی می‌خرید، قیمتی که روی اجناس درج شده است، قیمت تمام شده آن نیست.

۹. مردم کانادا بسیار مودب هستند

مردم کانادا
مردم کانادا

مردم کانادا به ادب شهره هستند. آن‌ها معمولا در محافل عمومی بسیار مودبانه رفتار می‌کنند و هر چیزی که مخل آسایش و نظم عمومی باشد را نفی می‌کنند. مردم کانادا مردمی بسیار بردبار و سازگار هستند. حتی هنگامی که اشتباهی مرتکب نشده باشند ازشما عذرخواهی می‌کنند. در حقیقت آن‌ها برای هر چیزی از شما عذرخواهی می‌کنند.

۱۰. احترام به مشتری در کانادا

احترام به مشتری در کانادا
احترام به مشتری در کانادا

در کانادا به مشتری بسیار احترام می‌گذارند. مشتری در کانادا پادشاهی می‌کند. بیشتر مغازه‌ها هفت روز هفته و تا دیروقت در کانادا باز هستند. رستوران‌های کانادا سعی می‌کنند هر غذایی را با رژیم‌های غذایی گوناگون فراهم کنند و پیشخدمت‌ها با شما بسیار دوستانه و مهربان برخورد خواهند کرد.

۱۱. رانندگی در کانادا

رانندگی در کانادا
رانندگی در کانادا

هنگام رانندگی در کانادا باید به این نکته توجه داشته باشید که سرعت مجاز در نواحی مختلف کانادا متفاوت است. بنابراین قبل از اینکه شروع به رانندگی کنید، حتما سرعت مجاز در آن منطقه را چک کنید.

همانند بیشتر کشورها در کانادا نیز هنگام رانندگی تلفن‌های همراه باید مجهز به هندزفری باشند و همچنین اگر با کودک در ماشین باشید، سیگار کشیدن داخل ماشین ممنوع است.

رانندگی در سفر به کانادا
رانندگی در سفر به کانادا

رانندگی در کانادا در فصل زمستان بسیار خطرناک است. حتما به خاطر داشته باشید که در هوای برفی حتما تلفن همراهی که شارژ داشته باشد و جعبه کمک‌های اولیه همراه خود داشته باشید. و اگر ماشینتان برای رانندگی در هوای برفی آماده نیست، سعی کنید ماشینی کرایه کنید که به خوبی تجهیز شده باشد.

۱۲. نیاز به بیمه درمانی در سفر به کانادا

بیمه درمانی در سفر به کانادا
بیمه درمانی در سفر به کانادا

سیستم خدمات درمانی کانادا در سراسر جهان مشهور است، اما خدمات درمانی کانادا فقط مشمول افراد کانادایی می‌شود.

بنابراین اگر در سفر به کانادا آسیب ببینید و یا بیمار شوید و بیمه درمانی نداشته باشید باید هزینه بسیار بالایی را برای خدمات درمانی کانادا پرداخت کنید.

در نتیجه قبل از سفر به کانادا حتما خود را بیمه مسافرتی کنید که تمامی هزینه‌های درمانی را پوشش دهد.

۱۳. تلفن‌های ضروری کانادا

تلفن‌های ضروری کانادا
تلفن‌های ضروری کانادا

برای برقرای ارتباط با اورژانس، آتش نشانی و پلیس کانادا نیازی به حفظ کردن شماره‌های مجزا ندارید و کافی است که با شماره ۹۱۱ تماس بگیرید.

۱۴. کشف طبیعت کانادا

 کشف طبیعت در سفر به کانادا
کشف طبیعت در سفر به کانادا

شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال شهرهایی سرد، مدرن و مشهور هستند که همگی در کانادا واقع شده‌اند. این شهرها با فرهنگ غنی، غذاهای خوب، و بسیاری کارهایی که می‌توانید در آن‌ها انجام دهید همگی به مقاصد گردشگری محبوبی در میان گردشگران تبدیل شده‌اند، اما زیبایی‌های کانادا چیزی فراتر از این شهرها است.

به دلیل وسعت کانادا و جمعیت نسبتا کمی که این کشور دارد، بیشتر آن بکر و دست نخورده است.

 کشف طبیعت در سفر به کانادا
کشف طبیعت در سفر به کانادا

مناطق وسیعی در کانادا هستند که بکر و غیرمسکونی هستند و انتظار شما را می‌کشند. فرقی نمی‌کند که بخواهید در میان یخ‌های کوه‌های راکی کانادا یا در میان جنگل‌های بارانی سواحل ونکوور راه بروید یا در دریاچه‌های اونتاریو قایق سواری کنید. مهم این است که زیبایی‌های طبیعی کانادا را از دست ندهید.

 کشف طبیعت در سفر به کانادا
کشف طبیعت در سفر به کانادا

اگر به ورزش‌در فضای باز مثل پیاده‌روی، کوهنوردی، قایقرانی، اسکی، ماهیگیری، یا تماشای پرندگان علاقه‌مند هستید، کانادا گزینه مناسبی برای تمام این کارها خواهد بود.

همچنین در کانادا پارک‌های ملی فراوانی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها فعالیت‌های متنوع و فوق‌العاده‌ای انجام دهید و از تماشای طبیعت لذت ببرید.

۱۵. کانادا،  دریاچه، دریاچه و باز هم دریاچه

دریاچه های کانادا
دریاچه های کانادا

حتما همه با دریاچه‌های آب شیرین و دریاچه‌های آب شور آشنایی دارید. باید بگوییم که کانادا با داشتن طولانی‌ترین خط ساحلی دنیا و ۲۰% از وسعت دریاچه‌های جهان هر دو نوع دریاچه را داراست. یعنی هم دریاچه آب شیرین دارد و هم دریاچه آب شور. بنابراین دوستداران دریاچه آب شیرین و دوستداران دریاچه آب شور می‌توانند در تعادل و توازن در کنار هم زندگی کنند. حدود ۲۰ میلیون دریاچه در کانادا وجود دارد که وسعت آن‌ها در حدود ایالت مین است. در دریاچه‌های کانادا می‌توانید تمامی ورزش‌های آبی را که استرالیایی‌ها هم انجام می‌دهند، انجام دهید بدون اینکه نگران حمله کوسه‌ها باشید!

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید