راهنمای سفر – چگونه از سفر خود لذت بیشتری ببریم؟

2
8811
راهنمای سفر

سفر کردن هم مثل هر کاری راه و روش خود را دارد و اگر بتوانیم در مورد راه و روش سفر بیشتر بدانیم، سفر بهتری خواهیم داشت. در سفر هم باید برنامه‌ریزی زمانی داشته باشیم و هم برنامه‌ریزی برای هزینه‌هایمان. با این حال این همه ماجرا نیست و نکات ضروری دیگری نیز هست که باید به آنها توجه کنیم. با جمع آوری اطلاعات کاملی از راهنمای سفر می توانیم سفرهای لذت بخشی داشته باشیم.

اولویت‌بندی کارها در سفر

اگر پول کافی نداشته باشید که سفر کنید، ولیکن کمد لباس شما پر باشد از لباسهایی با طرح های مختلف که هرگز آنها را نمی پوشید و دوستشان ندارید؛ یا پارگینگ و انباری شما پر باشد از اسباب بازی های گران قیمتی که گرد و غبار روی آن را گرفته و شما از آنها استفاده نمی کنید، پس اهداف شما برای سفر کردن روشن نیست؛ چرا که در کجا، و چگونه هزینه کردن و اولویت بندی در آنها را نمی دانید و برنامه‌ریزی ندارید.

اختصاص زمان بیشتر برای هر مکان دیدنی

هنگامی که شما در حال برنامه ریزی برای یک سفر هستید چه با خرید بلیط قطار یا بلیط هواپیما و یا با ماشین شخصی بروید، سعی نکنید به همه جا بروید و هر کاری را انجام دهید. به جای مسابقه از یک کشور به کشور های دیگر، یا ۶ کشور در ۶ هفته بصورت فشرده و با هزینه های بالا در جابه جایی؛ به یک مکان و یک منطقه خوب بروید و جاهای دیدنی آن را با حوصله ببینید و با برنامه ریزی مناسب از هزینه‌های اضافی در سفر بپرهیزید؛ زیرا اگر بخواهید مرتب جای خود را تغییر دهید در زمان کوتاهی که در اختیارتان است، ناچارا باید برای جستجوی پروازهای ارزان، صرف وقت در جستجوی مکان های مختلف، مسائل مربوط به گرفتن ویزا، تغییر ارز و غیره زمان شما را در سفر می سوزاند و از نظر مالی ضرر می‌کنید. گشتن در یک مکان احساس راحتی بیشتری برای شما فراهم می کند.

مسافرت با بچه ها

در هنگام سفر انفرادی سرعت شما بیشتر از زمانی است که همراه همسر یا مخصوصا هنگام سفر با کودکان همراهتان هستند. در این شرایط برنامه ریزی های شما با سرعت کمتری پیش می رود؛ پس واقع بین باشید و برنامه های خود را محدود تر و با کفیت تر کنید، تا هم خود و هم کودکتان از این سفر لذت بیشتری ببرد. با این کار این احساس در شما ایجاد می شود که کمتر مجبور هستید ببینید و انجام دهید، به همین خاطر در این صورت سفر برای همه شما جذاب‌تر و بدون استرس‌تر خواهد بود. باید به این نکته توجه کنید که زمان مناسب برای انجام همه کارها و دیدن از همه مکان‌ها ندارید.

سفر با کودکان

تجربه چیزهای متفاوت در سفر

در هنگام سفر به خارج از کشور، سعی کنید چیزهای جدیدی را تجربه وآنها را یاد بگیرید. اگر چیزهایی متفاوت با خانه شما باشد در آن سفر سود برده‌اید، وگرنه در صورت شباهت آن با فاکتورهای موجود در خانه سفرتان چندان جالب نخواهد بود. این چیزها مثلا شامل غذاهای جدیدی است که در مورد فرهنگ یک کشور می تواند به شما حرف های بسیاری بگوید. از خوردن غذاهای خیابانی نترسید. ما به خارج از کشور سفر می کنیم تا فرهنگ ها، محیط‌ها و روش‌های مختلف تفکر آن مرزو بوم را تجربه کنیم. اگر به خارج از کشور سفر می کنید، خود را محدود نکنید. اگر با ذهن باز سفر کنید می‌توانید تجربه‌ای بسیارغنی‌تر داشته باشید.

متوقف نکردن سفرها با حضور کودکان

ما اغلب ایمیل هایی را دریافت می کنیم که سفر با کودکان مشکل است و باید چکار کنیم!؟

اگر شما با کودکان مشکل دارید باید سفر کردن با آنها را یاد بگیرید. سفرتان را از انفرادی به دو نفره (زن و شوهر) و از آن به سه یا چهار نفره (کودک همراه با پدر و مادر و…) تبدیل کنید تا رفته رفته این پلکان به سمت بهتری در طی سفرتان سیر می‌کند و کوله‌بار تجربه شما پربارتر می‌گردد. بله ، سفر خانوادگی دارای چالش‌هایی است. جوانب مثبت و منفی مسافرت با بچه‌ها وجود دارد، اما مهمترین سود آن به وجود آمدن خاطره‌هایی ارزشمند است.

صحبت کردن با مردم محلی‌

یکی از بهترین راهنمایی‌ها در سفر و آنچه ما همیشه به همه توصیه می کنیم، این است که با مردم با زبان محلی صحبت کنید؛ افراد محلی هر شهر بهترین توصیه‌های سفر در شهر خود را به شما می دهند؛ از بهترین رستوران ها تا مراکز دیدنی آن شهر و یا سوالاتی که برای شما به وجود می آید مثل :

از کجا می توانیم بهترین قهوه را بدست آوریم؟

بهترین مراکز خرید شهر کجاست؟

بهترین راهنما کارمندان محلی هتل های آن شهرند. پس قبل از سفر به یک شهر چند کلمه و یا جمله‌های مهم محلی آن را بیاموزید چون همه انگلیسی نمی‌دانند. یادگیری اصول زبان محلی یک راه عالی برای نشان دادن احترام و شکستن موانع است. به علاوه یک لبخند، یک موج و یک نگرش دوستانه می تواند هر گونه مانعی را که زبان ها درک نمی کنند، از بین ببرد.

2 نظرات

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید