بلیط قطار قم

قم دومین پایتخت زیارتی مذهبی ایران شناخته می‌شود و به همین دلیل، سالیانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. نقاط گردشگری و تاریخی مختلفی هم در این شهر وجود دارد، اما شهرت آن بیشتر به خاطر وجود بارگاه مقدس حضرت معصومه و مسجد جمکران است. 
یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های سفر به قم، سفر با قطار است. شما می‌توانید خرید بلیط قطار برای قم را از سایت فلای تودی و با ارزان‌ترین و مناسب‌ترین قیمت ممکن انجام دهید. شما می توانید مراحل خرید بلیط قطار خود را در همین صفحه انجام دهید.

بلیط قطار قم

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد قم

یکی از راه‌های مقرون به صرفه و اقتصادی سفر به قم، استفاده از قطار است. قطارهای مختلفی از سراسر کشور به مقصد قم سفر می‌کنند که پرترددترین آن‌ها عبارتند از:

راهنمای خرید بلیط قطار قم در فلای‌تودی

فقط با چند کلیک می‌توانید بلیط اینترنتی قطار قم را برای تاریخ موردنظر خود در سایت فلای تودی جستجو کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

جستجوی بلیط قطار قم

در فرم جستجوی بلیط قطار، مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت (در صورتی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت قطار را دارید)، تعداد مسافر را مشخص کرده و همچنین یکی از گزینه‌های مسافر عادی، ویژه برادران یا ویژه خواهران را انتخاب کنید. 
در صورتی که قصد خرید بلیط کوپه دربست را دارید، گزینه "کوپه دربست میخواهم" و در صورتی که به دنبال امکان حمل خودرو با قطار هستید، گزینه "حمل خودرو می خواهم" را انتخاب کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید. در کمتر از چند ثانیه تمام بلیط های قطار قم که در تاریخ انتخابی شما در دسترس هستند، نمایش داده می‌شود.

رزرو بلیط قطار قم

نتایج بلیط قطار به ترتیب از ارزانترین بلیط نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید اطلاعات کامل آن شامل نوع قطار، شرکت ریلی، ساعت حرکت و ساعت ورود، ایستگاه‌ها و قوانین استرداد را مشاهده کرده و بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار قم

پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، وارد مرحله خرید بلیط قطار می‌شوید. ابتدا باید اطلاعات مسافران را ثبت کنید و در نهایت پرداخت هزینه بلیط را انجام دهید. با نهایی شدن مراحل خرید، بلیط قطار قم به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

انواع بلیط قطار قم

قطارهای مختلفی در طول روز به مقصد قم یا از مبدا قم حرکت می‌کنند و شما می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه در اختیار خود، بهترین و مناسب‌ترین بلیط را تهیه کنید. از آن‌جایی که در فصول خنک سال، بلیط‌های قطار این مسیر پرتقاضاتر هستند، ممکن است قیمت‌های بلیط در فصل‌های مختلف، متفاوت باشد. انواع بلیط قطار قم که در این مسیر حرکت می‌کنند، عبارتند از:

بلیط قطار قم کوپه دربست

قطارهای مسافربری در دو نوع سالنی و کوپه‌ای وجود دارند. قطارهای کوپه‌ای به این صورت هستند که کوپه‌های ۴ و ۶ نفره در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و صندلی‌های هر کوپه ممکن است تخت‌خواب شو باشند یا قابلیت تخت‌خواب شدن را نداشته باشند. قطارهای سالنی برخلاف قطارهای کوپه‌ای، به شکل یک سالن بزرگ هستند که صندلی‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند و قابلیت تخت‌خواب شدن ندارند. این قطارها ۳ یا ۴ ستاره هستند و امکانات مختلفی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. سایت فلای‌تودی فروش بلیط قطار قم را انجام می‌دهد و در صورت نیاز به خرید کوپه دربست از طریق سایت، باید گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» را انتخاب کنید.

بلیط قطار قم رفت و برگشت

اگر از تاریخ دقیق رفت و برگشت سفر خود اطلاع دارید، بهتر است بلیط خود را به صورت رفت و برگشت بخرید. برای این کار لازم است هنگام خرید بلیط قطار قم، گزینه رفت و برگشت را انتخاب کرده ، تاریخ رفت و برگشت سفر خود را انتخاب کنید و سپس خرید خود را انجام دهید.

قیمت بلیط قطار قم

از آنجایی که قم آب و هوایی گرم و نیمه خشک دارد، بهترین زمان سفر به این شهر، فروردین، اردیبهشت، شهریور و مهر است. قیمت بلیط قطار قم در فصول مختلف سال متفاوت است و همچنین بسته به تاریخ سفر، نوع قطاری که انتخاب می‌کنید و عوامل دیگر، قیمت ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. خرید بلیط قطار برای قم را می‌توانید از سایت فلای‌تودی انجام داده و لیست قیمت‌ها را در آنجا مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی فلای‌تودی تماس بگیرید و قیمت بلیط مورد نظر خود را بپرسید.

مزایای خرید آنلاین بلیط قطار قم در فلای‌تودی

امکان خرید بلیط قطار ارزان قیمت

در سایت فلای‌تودی می‌توانید ارزانترین بلیط قطار قم را برای تاریخ موردنظر خود پیدا کنید. ترتیب نمایش بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزانترین به گران‌ترین است. علاوه بر این، با فیلتر قیمت و استفاده از سایر ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پیدا کردن بلیط قطار ارزان به قم کار سختی نخواهد بود.

امکان خرید انواع بلیط قطار از شرکت های ریلی مختلف

فلای تودی امکان دسترسی به بلیط همه شرکت‌های ریلی موجود برای مسیر انتخابی را فراهم می‌کند. به علاوه امکان انتخاب انواع بلیط کوپه‌ای و سالنی، با درجه بندی‌های مختلف وجود دارد.

 مقایسه آنلاین قیمت و خدمات

در لیست نتایج جستجو، اطلاعات کامل شامل نوع بلیط، شرکت ریلی، امکانات قطار، قیمت و ... به شما نمایش داده خواهد شد. امکان بررسی دقیق اطلاعات بلیط‌ها و مقایسه آنها برای شما فراهم شده است تا بتوانید به راحتی گزینه ایده‌آل خود را پیدا کرده و خریداری کنید.

امکان خرید بلیط قطار و رزرو هتل به صورت همزمان

علاوه بر خرید بلیط قطار قم، می‌توانید رزرو هتل های قم را نیز در سایت فلای تودی با بهترین قیمت و از میان متنوع‌ترین گزینه‌ها انجام دهید. 

 استفاده از تقویم قیمتی

ابزار تقویم قیمتی فلای‌تودی، قیمت بلیط قطار را در حوالی تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد تا بتوانید هر زمان که بلیط قطار برای مسیر موردنظرتان ارزانتر بود، خرید خود را انجام دهید.

استرداد بلیط قطار قم

چنانچه قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، پس از مطالعه قوانین استرداد که در زمان خرید بلیط قطار قم در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید نسبت به استرداد آنلاین آن اقدام کنید.

قطارهای مهم در مسیر قم

باتوجه به پرتردد بودن مسیر قم، خطوط راه‌آهن و شرکت‌های ریلی مختلف، قطارهایی را به این مسیر اختصاص می‌دهند که مهم‌ترین آن‌ها شامل قطارهای زیر می‌شود:

•    قطار فدک
•    قطار رجا
•    قطار بن ریل
•    قطار نورالرضا
•    قطار جوپار
•    قطار ریل ترابر سبا
•    قطار پارس لاریم
•    قطار مهتاب سیرجم
•    قطار زندگی
•    قطار غدیر
•    قطار پردیس