• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

ترکیش Turkish Airlines

پرواز به turkish-airlines-logo

ترکیش ایرلاینز در سال 1933 به عنوان هواپیمایی رسمی ترکیه افتتاح شد. اولین پرواز این هواپیمایی در سال 1974 از آنکارا به آتن با توقف در استانبول صورت گرفت. ترکیش ایرلاینز پروازهایی به بیش از ۲۰۰ فرودگاه بین المللی در جهان دارد. این شرکت با داشتن 250 مسیر پروازی، چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی و سومین ایرلاین بزرگ اروپا پس از ایرفرانس و لوفت‌هانزا از نظر جابه‌جایی مسافر محسوب می‌شود و در حال حاضر رتبه اول پرواز بدون توقف را در اروپا دارد.
هواپیمایی ترکیش بعد از لوفت هانزا بزرگترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد. ترکیش ایر با کسب جوایز متعدد در سال‌های اخیر توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرحترین ایرلاین‌های جهان تبدیل شود.
در مورد تاریخچه هواپیمایی ترکیش بیشتر بخوانید.

راهنمای خرید بلیط پرواز ترکیش ایرلاینز

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما ترکیش ایرلاینز، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای ترکیش ایرلاینز برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می آید. می توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای ترکیش ایرلاینز ، انواع بلیط ارزان ترکیش ایرلاینز و بلیط لحظه آخری ترکیش ایرلاینز نیز برای شما نمایش داده می شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلتر های موجود ، لیست پرواز ها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط ترکیش ایرلاینز را در کوتاهترین زمان و بصورت آنلاین انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید.
قبل از رزرو آنلاین پرواز ترکیش ایرلاینز بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از برنامه پرواز قابل انجام است که طی آن مسافران می‌توانند صندلی خود را انتخاب کرده و کارت پرواز خود چاپ کنند. همچنین برای دریافت آنلاین کارت پرواز امکان استفاده از اپلیکیشن موبایل ترکیش ایرلاینز نیز فراهم است. علاوه بر این اگر مسافران رزرو مشابهی در ترکیش ایرلاین داشته باشند می‌توانند به طور همزمان هشت کارت آنلاین پرواز را دریافت کنند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ترکیش

  بیزنس کلاس

کلاس "بیزینس" هواپیمایی ترکیش با ارائه صندلی‌هایی به طول ۱۸۸ سانتیمتر، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جابه‌جایی و... به همراه خدمات یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌رود. رستوران بیزینس کلاس با ارائه غذاهای سرد و در ظروف چینی و به همراه دسر، میوه و مخلفات دیگر سرو می‌شود.

  کامفورت کلاس

کلاس "Comfort" یا راحت این شرکت در هواپیماهای B777-300 دارای فضایی با ابعاد ۱۱۶ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر و در سه ردیف (۲-۳-۲) است. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به مانیتورهای شخصی ۱۰.۶ اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و ... اشاره کرد.

  اکونومی کلاس

در کلاس "اکونومی" ترکیش ایرلاینز، فضایی ۷۸ سانتی‌متر به مسافر ارائه می‌شود که شامل پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری و فضای استراحتی جهت قرارگرفتن پا است. همچنین، براساس نوع هواپیما سیستمی دیجیتال شامل ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر، رادیو و ... است، که مسافران ‌پروازهای بین‌المللی می‌توانند از بین شمار زیادی از برنامه‌ها، فیلم‌ها و موسیقی ملل، بر حسب علاقه خود، دست به انتخاب بزنند. در زمینه پذیرایی نیز، این شرکت مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم)، را در وعده‌های مختلف صبحانه، ناهار و شام، با توجه به زمان پرواز ارائه می‌دهد. ترکیش ایر جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران خود، در پروازهای خارجی، خدمات گسترده‌ای را در زمینه "غذاهای ویژه" ازجمله رژیمی، غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و ... ارائه می‌کند.

PHOTOS

پروازهای داخلی ترکیه با هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز پروازهای منظم و بسیاری بین شهرهای مهم و پرتردد ترکیه در برنامه پروازی خود دارد که بلیط این پروازهای ترکیش ایرلاینز را می توانید از طریق فلای تودی با بهترین قیمت بصورت اینترنتی و پرداخت ریالی خریداری نمایید. بلیط برخی از پروازهای داخلی ترکیش ایرلاینز عبارتند از:

پروازهای خارجی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در برنامه پروازی خارجی خود به بیشتر شهرها در سراسر دنیا پروازهای منظمی را دارد که شما می توانید از طریق فلای تودی بلیط این پروازهای خارجی ترکیش ایرلاینز را با بهترین و پایین ترین قیمت خریداری نمایید. پرواز دبی استانبول و برعکس را می توانید با بلیط هواپیمایی ایرعربیا نیز تهیه کنید. از میان انبوه پروازهای خارجی ترکیش ایرلاینز ، بلیط مسیرهایی که بیشترین تردد را دارند عبارتند از :

بار دستی مجاز هواپیمایی ترکیش

بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای ترکیش ایرلاینز با توجه به کلاس سفر تغییر می‌کند. به طور کلی چمدان باید در ابعاد 23*40*55 سانتی‌متر باشد. تعداد و وزن آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:
کلاس اکونومی و کامفورت:
یک بار دستی مجاز (داخل کابین) به وزن 8 کیلوگرم
کلاس بیزنس: دو بار دستی مجاز هرکدام حداکثر 8 کیلوگرم
همچنین علاو ه بر بار دستی مجاز، مسافران می‌توانند یک بار کوچک شخصی نظیر لپ‌تاپ، کیف دستی، دوربین و ... را همراه داشته باشند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ترکیش

پذیرش بار مجاز بستگی به مقصد و کلاس پروازی دارد. عموما پذیرش بار مجاز برای پروازهای داخلی ترکیش ایرلاینز بدین شرح است:
اکونومی: حداکثر 20 کیلوگرم
بیزنس: حداکثر 30 کیلوگرم
تبلیغاتی: حداکثر 15 کیلوگرم
در تمام پروازهای فوق مسافرین دارای نوزاد می‌توانند یک بار مجاز به وزن 10 کیلوگرم به همراه داشته باشند.
پذیرش بار مجاز برای پروازهای بین‌المللی به شرح زیر است:
کلاس اکونومی و کامفورت: حداکثر 20 کیلوگرم
کلاس بیزنس: حداکثر 30 کیلوگرم
همانند پروازهای داخلی مسافران دارای نوزاد می‌توانند بار مجازی به وزن 10 کیلوگرم و کریر تاشوی نوزاد را به همراه داشته باشند.

ناوگان هوایی هواپیمایی ترکیش

ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز شامل ۲۸۹ هواپیمای مسافربری و ۱۰ هواپیمای باربری است.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  بوئینگ 777
  ایرباس A330-300
  ایرباس A330-200
  ایرباس A340-300
  ایرباس A321-200
  ایرباس A320-200
  ایرباس A319-132/100
  بوئینگ 737
  بوئینگ 747
  ایرباس A300-600F
  ایرباس A330-200F
  ایرباس A310-300F

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

 • نام ایرلاین: ترکیش ایرلاینز
 • کد TK :IATA
 • سال تاسیس: 1933
 • مقر اصلی: استانبول، ترکیه
 • وب سایت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز : www.turkishairlines.com
پرواز به turkish
پرواز به turkish
پرواز به turkish