۵ فعالیت از فعالیت های زمستانی استانبول

0
3855
5 فعالیت از فعالیت های زمستانی استانبول
فعالیت های زمستانی استانبول

فعالیت های زمستانی استانبول

شما هم جزو آن دسته از مسافرینی هستید که از شلوغی گریزانید؟ اگر می خواهید بدون هجوم گردشگران و در محیطی خلوت و آرام از موزه های تاریخی استانبول دیدن کنید و همان حسی را داشته باشید که مردم بومی وقتی هوای استانبول سرد می شود بدون ازدحام جمعیت از آن ها دیدن می کنند، می توانید فصل زمستان را برای سفر به استانبول انتخاب کنید. چون قطعا استانبول شهری نیست که به خواب زمستانی برود. در ادامه با فلای تودی همراه باشید تا با فعالیت های زمستانی استانبول آشنا شوید.

۱٫ نوشیدن ثعلب در هتل موزه ی پرا پالاس

نوشیدن ثعلب - فعالیت های زمستانی استانبول
نوشیدن ثعلب یکی از فعالیت های زمستانی استانبول

ثعلب نوشیدنی سنتی ترکیه محسوب می شود که از بذر نوع خاصی از ارکیده به دست می آید. این نوشیدنی از ترکیب پودر حاصل از این بذر با شیر درست می شود. سپس کمی عصاره دارچین روی آن می ریزند و به صورت گرم سِرو می کنند. این نوشیدنی شیرین و لذیذ در فصل زمستان واقعا طعم دل انگیزی دارد. صرف این نوشیدنی محبوب در یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول، حال و هوای عجیب و زیبایی دارد.

۲٫ بازدید از کاخ توپکاپی و شهر قدیمی

کاخ توپکاپی استانبول
حرمسرای کاخ توپکاپی استانبول

بله، پیاده روی در باغ های کاخ توپکاپی که از زمان عثمانی بر جای مانده است، تجربه ای به یاد ماندنی است. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر وقت خود را در صف های طولانی این کاخ هدر ندهید، چقدر در وقت خود صرفه جویی می کنید؟ همه موزه ها در فصل زمستان باز هستند و حتی وقتی برف روی آن ها را پوشانده شگفت انگیزتر به نظر می رسند.

۳٫ آب تنی در حمام کیلیچ علی پاشا

حمام کیلیچ علی پاشا - فعالیت های زمستانی استانبول
رفتن به حمام کیلیچ علی پاشا یکی از فعالیت های زمستانی استانبول

وقتی هوای بیرون سرد است، حمام کردن در یکی از داغ ترین حمام ها ایده خیلی خوبی به نظر می رسد. اگر به دنبال آرام و راحت کردن بدنتان به شیوه عثمانی هستید، حمام کیلیچ علی پاشا( Kılıç Ali Paşa Hammam) که در قرن ۱۶ توسط معمار سینان ساخته شده است، یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است. بعد از حمام می توانید در محل استراحت این حمام، از نوشیدن شربت بهدانه لذت ببرید.

۴٫ صرف غذا در رستوران بِبِک بالیکچی

صرف غذا در رستوران بِبِک بالیکچی یکی از فعالیت های زمستانی استانبول
صرف غذا در رستوران بِبِک بالیکچی- فعالیت های زمستانی استانبول

برخی از ماهی های خاص دریای مرمره، در هوای سرد خوب رشد می کنند و بسیار لذیذ می شوند. این رستوران با منظره ای فوق العاده، در تمام سال غذاهای تازه و بسیار خوش طعم به مشتریان ارائه می دهد.

۵٫ خرید در بازار بزرگ

خرید در بازار بزرگ یکی از فعالیت های زمستانی استانبول
خرید در بازار بزرگ – فعالیت های زمستانی استانبول

بازار بزرگ استانبول قدیمی ترین بازار در دنیا است. در این بازار انواع مغازه های جواهر فروشی و عتیقه فروشی به چشم می خورد. برای اینکه یک روز کامل در بازار داشته باشید، صبح زود برای خرید گلیم، پِشتِمال( حوله سنتی ترکیه)، کوسن، یا جواهرات بروید و غذای خود را در رستوران هاووزلو صرف کنید.

رزرو هتل در استانبول با بهترین قیمت

خرید بلیط ارزان استانبول

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید