راهنمای جامع سفر به شهر سیدنی – قسمت دوم

0
5650
شهر سیدنی
راهنمای شهر سیدنی

سفر به شهر سیدنی

همراهان همیشگی فلای تودی در مقاله قبل با شهر سیدنی و آب و هوا و روش های حمل و نقل در آن آشنا شدید. در این مقاله قصد داریم تا جاذبه های دیدنی، رستوران ها و مراکز خرید شهر سیدنی را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های گردشگری شهر سیدنی

جاذبه های گردشگری شهر سیدنی
جاذبه های گردشگری شهر سیدنی

سیدنی یکی از شهرهایی است که دیدنی ها و جاذبه های گردشگری آن، گردشگران را از سراسر دنیا جذب خود می کند. بر خلاف بسیاری از شهرهای دنیا، سیدنی شهری نیست که مردم برای دیدن مکان یا جاذبه خاصی به آن سفر کنند. بلکه بسیاری از موزه ها، کافه ها، رستوران ها، مراکز خرید و بناهای تاریخی در آن جای دارند که همگی ارزش دیدن دارند. هم می توانید با پای پیاده جاذبه های شهر سیدنی را کشف کنید و هم از طریق آب و کشتی. در حالیکه سیدنی جاذبه هایی دارد که همگی ارزش بازدید دارند، بیشتر آن ها در مرکز شهر واقع شده اند. گردشگران می توانند بازدید خود را از منطقه The Rocks شروع کنند، ناحیه ای در استرالیا که نخستین مردم اروپایی در آن ساکن شدند.

رزرو هتل ارزان سیدنی

مکان های برجسته شهر سیدنی

پل بندرگاه سیدنی( The Sydney Harbour Bridge):
پل بندر شهر سیدنی
پل بندر سیدنی

این پل بر روی بندر سیدنی بنا شده و The Rocks را از شمال سیدنی جدا می کند. می توانید کارهای بسیاری را روی این پل تجربه کنید. می توانید روی پل سیدنی پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید و یا پیک نیکی عالی را زیر پل تجربه کنید.

map

اپرای سیدنی( Opera House):
اپرای شهر سیدنی
اپرای سیدنی

اپرای سیدنی یکی از مشهورترین سازه هایی است که تا به حال ساخته شده است. اپرای سیدنی در مرکز شهر واقع شده است.

map

خرید بلیط هواپیما سیدنی

بندرگاه دارلینگ سیدنی( Darling Harbour):
بندر دارلینگ شهر سیدنی
بندر دارلینگ سیدنی

بندر دارلینگ مکان تفریحی بزرگی است که طیف گسترده ای از فعالیت ها، رستوران ها، موزه ها و امکانات خرید در آن وجود دارد.

map

خرید بلیط هواپیما کانتاس

لونا پارک سیدنی( Luna Park):
لونا پارک شهر سیدنی
لونا پارک سیدنی

لونا پارک سیدنی، پارک موضوعی بزرگی است که نزدیک بندر سیدنی قرار گرفته است. ورودی دهانی شکل و چرخ و فلک آن از بسیاری مناطق سیدنی قابل مشاهده است.

map

برج سیدنی( Sydney Tower):
برج شهر سیدنی
برج سیدنی

برج سیدنی که با نام سنتروپوینت یا AMP نیز شناخته می شود، بلندترین سازه سیدنی است. یک بوفه، کافه و رستورانی بزرگ در این برج قرار دارد که بسیاری از گردشگران را سالیانه جذب خود می کند. این برج در مرکز شهر سیدنی واقع شده است.

map

کلیسای جامع سنت ماری سیدنی( St Mary’s Cathedral):
کلیسای جامع سنت ماری شهر سیدنی
کلیسای جامع سنت ماری سیدنی

کلیسای جامع کاتولیک اصلی سیدنی است. این کلیسا کنار جاده سنت ماری و خیابان کالج واقع شده است. کلیسای جامع در مرکز شهر سیدنی واقع شده است.

map

باغ های رویال بوتانیک سیدنی( Royal Botanic Gardens):
باغ های رویال بوتانیک شهر سیدنی
باغ های رویال بوتانیک سیدنی

باغ های رویال بوتانیک توسط فرماندار این شهر ویلیام بلای در سال ۱۸۱۶ ساخته شد. مساحت این باغ ها ۳۰ هکتار به انضمام ۳۵ هکتار دیگر است. بیش از ۷۵۰۰ گونه گیاهی در این باغ ها وجود دارد. این باغ ها در شمال شرقی مرکز شهر واقع شده اند و مشرف بر بندر سیدنی هستند.

map

مکان های تاریخی سیدنی:

مکان های تاریخی شهر سیدنی
مکان های تاریخی سیدنی
  • راکز ( The Rocks):

منطقه ای است که از مستعمرات اولیه سیدنی محسوب می شود.

  • پاراماتا( Parramatta):

پاراماتا در غرب سیدنی واقع شده است و بسیاری از ساختمان های قدیمی سیدنی در آن قرار دارند.

  • خیابان مک کوئری( Macquarie Street):

تعداد زیادی از مکان های تاریخی شهر از نخستین بیمارستان مستعمری گرفته تا پارک هاید در این خیابان واقع شده اند. بیمارستان سیدنی که در ابتدا با نام بیمارستان روم شناخته می شد، نخستین ساختمان اصلی شهر بود که در مستعمرات ساخته شد.

  • لا پروس( La Perouse):

لا پروس در نزدیکی خلیج بوتانی و در حومه شرقی شهر سیدنی واقع شده است. در این مکان قبرستانی از نخستین فرانسویانی که به استرالیا رفتند، موزه و قلعه ای قدیمی به چشم می خورد.

خرید در سیدنی

در استرالیا بیشتر مغازه ها ویزا کارت و مستر کارت را قبول می کنند. عموما، مغازه های کوچکتر هستند که فقط وجه نقد می پذیرند. با این حال برخی از مغازه های کوچکتر هم هستند که ویزا کارت و مستر کارت را قبول می کنند. امریکن اکسپرس را عموما در مغازه های بزرگتر قبول می کنند.

تبدیل ارز در سیدنی

همانند دیگر شهرهای استرالیا، دفاتر مبادله ارز در بازار آزاد کار می کنند و در خانه اپرای سیدنی یا فرودگاه با ۱۵% یا بیشتر از نرخی که از جاهای دیگر می توانید ارز بگیرید، ارز مطالبه کنید. مثل همیشه، نرخ ها و کمیسیون ها را به دقت بررسی کنید. از نرخ روز باخبر باشید و اگر پول محاسبه شده خارج از انتظار شما بود، فورا از معامله خارج شوید. بانک ها معمولا نرخ های بهتری عرضه می کنند، اما فقط در ساعات تجاری باز هستند.

مراکز خرید سیدنی

مرکز خرید وست فیلد سیدنی( Westfield Sydney):
مرکز خرید وست فیلد شهر سیدنی
مرکز خرید وست فیلد سیدنی

یکی از مجلل ترین مراکز خرید سیدنی است و به خاطر مغازه ها و رستوران هایی که دارد، مشهور است. این مرکز خرید با بیش از ۲۵۰ مغازه و رستوران ترکیبی از طراحی استرالیایی و بین المللی را ارائه می دهد.

map

مرکز خرید ایست ویلِیج یا دهکده غربی( East Village):
مرکز خرید ایست ویلِیج شهر سیدنی
مرکز خرید ایست ویلِیج سیدنی

این مرکز خرید که در اکتبر ۲۰۱۴ افتتاح شده، برنده جایزه نیز شده است. مرکز خرید ایست ویلیج در جنوب استرالیا واقع شده است. برندها و سوپر مارکت های مشهوری در این مرکز خرید مشغول فعالیت هستند.

map

مرکز خرید پیت استریت(Pitt Street Mall):
مرکز خرید پیت استریت شهر سیدنی
مرکز خرید پیت استریت سیدنی

مرکز خرید پیت استریت در مرکز شهر سیدنی واقع شده است. این مرکز خرید یکی از شلوغ ترین مراکز خرید سیدنی است و برندهای مشهوری چون دیوید جونز، گلس هاوس، سیدنی آرکید، وستفیلد سیدنی و مید سیتی در آن مشغول فعالیت هستند.

map

مرکز خرید گالریز سیدنی( The Galeries):
مرکز خرید گالریز شهر سیدنی
مرکز خرید گالریز سیدنی

این مرکز خرید در قلب مرکز تجاری سیدنی واقع شده است. مرکز خرید گالریز، مرکز مد، هنر و غذا است. برندهای مشهوری در این مرکز خرید مشغول فعالیت هستند.

map

مرکز خرید وست فیلد باندی جانکشن سیدنی( Westfield Bondi Junction):
مرکز خرید وست فیلد باندی جانکشن شهر سیدنی
مرکز خرید وست فیلد باندی جانکشن سیدنی

این مرکز خرید در ابتدا سه مرکز خرده فروشی بوده است. تاریخ افتتاح آن به سال ۱۹۳۳ بر می گردد. مرکز خرید وست فیلد مرکز خریدی ۶ طبقه است و به خاطر ساختمان مدرنی که دارد قابل توجه است.

map

غذاهای سیدنی

غذاهای شهر سیدنی
غذاهای سیدنی

قیمت ها در اغذیه فروشی ها و نواحی گردشگری سیدنی بالا است. به همین دلیل ارزش دارد که به دنبال سوپرمارکت هایی با قیمت مناسب، حتی در مرکز شهر باشید. گران فروشی به گردشگران و افرادی که لهجه خارجی دارند، در اغذیه فروشی ها امری معمول است. بنابراین بهتر است که نسبت به رفتار فروشندگان به خصوص در نواحی توریستی، و محتویات غذا و قیمت آن ها آگاهی داشته باشید. سوپرمارکت زنجیره ای اصلی سیدنی وول ورتز(Woolworths )، کُلز( Coles)، آی جی ای( IGA ) می باشند.

قیمت رستوران ها در سیدنی متفاوت است. یک صبحانه در کافه ای استاندارد می تواند بیشتر از ۲۰ دلار بشود. یک وعده غذای اصلی با قیمت متوسط حدود ۲۵ تا ۳۵ دلار است. هزینه نهار با نوشیدنی در رستورانی لوکس به ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار هم می رسد.

رستوران های سیدنی

رستوران سیکس پنی سیدنی( Sixpenny):
رستوران سیکس پنی شهر سیدنی
رستوران سیکس پنی سیدنی

رستوران sixpence که در سال ۱۸۰۰ در استرالیا افتتاح شده بود به سیکس پنی تغییر نام داد. منوی این رستوران بسیار لذیذ و شامل ۶ یا ۸ نوع غذا است. این رستوران در طبخ غذاهای خود از محصولات طبیعی و بومی استفاده می کند.

map

رستوران لومی بار اند داینینگ سیدنی( LuMi Bar & Dining):
رستوران لومی بار اند داینینگ شهر سیدنی
رستوران لومی بار اند داینینگ سیدنی

لومی رستوران ناهارخوری خوبی است که منوی متنوعی دارد و غذاهای ایتالیایی و ژاپنی در منوی آن به چشم می خورد. این رستوران با پس زمینه ای از بندر سیدنی، باعث می شود که مشتریان هنگام غذا خوردن از فضایی صمیمی زیر نور چراغ های آویزان لذت ببرند.

map

رستوران تتسویا سیدنی(Tetsuya’s Restaurant):
رستوران تتسویا شهر سیدنی
رستوران تتسویا سیدنی

رستوران تتسویا در مرکز سیدنی واقع شده است. فضای این رستوران به صورت الهام بخشی از سبک ژاپنی تاثیر گرفته است. منوی این رستوران غذاهای متنوعی دارد. از آنجایی که در طبخ غذاهای آن از فلسفه ژاپنی استفاده از مواد طبیعی فصلی الهام گرفته شده است، طعم غذاهای آن منحصر به فرد است.

map

رستوران پرایم استیک سیدنی( Prime Steak):
پرایم استیک شهر سیدنی
پرایم استیک سیدنی

این رستوران واقع در منطقه تاریخی آیکِن است. فضای رستوران شامل آثار هنری مدرن بر روی دیوارهای آجری است. این رستوران بهترین استیک ها،خرچنگ ها، غذاهای دریایی تازه و غذاهای گوشتی را دارد.

فستیوال های غذا

 بازارهای نودل شبانه
بازارهای نودل شبانه

آخر هر هفته، در یکی از حومه های سیدنی فستیوال غذایی برگزار می شود. معمولا در این فستیوال رستوران ها شرکت می کنند، و غذاهای مخصوص خود را در مقدارهای کمتر و حدود ۷ تا ۱۲ دلار به فروش می رسانند. فستیوال غذای بین المللی سیدنی که نشان دهنده فرهنگ غذایی سیدنی و شامل بازارهای نودل شبانه است، در ماه اکتبر و در هاید پارک واقع در مرکز شهر برگزار می شود.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید