خرید ارزانترین بلیط های هواپیمایی ایران ایر

not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال

ایران ایر Iran Air

پرواز به بلیط هواپیما ایران ایر

هواپیمایی ملی ایران در اسفندماه سال ۱۳۴۰ با ادغام دو شرکت قدیمی هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۴۱ شروع به کار کرد. این هواپیمایی که بیش از نیم قرن با پرچم ایران فعالیت کرده است، در این مدت فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است. ایران ایر اکنون قدیمی‌ترین هواپیمایی در ایران و یکی از بهترین ایرلاین‌های ایران است که هم ناوگان بزرگ و قدرتمندی دارد، و هم با خرید هواپیماهای جدید ایرباس در سال‌های اخیر به تجهیز و نوسازی ناوگان خود پرداخته است. ایران ایر در حال حاضر پروازهای بسیاری به اروپا و دیگر مقاصد دور و نزدیک، به طور روزانه در برنامه خود دارد. قیمت ارزان بلیط هواپیما ایران ایر یکی از دلایل استقبال ایرانی‌ها و مردم دیگر کشورها به پروازهای هما است. بیشترین پروازهای داخلی ایران ایر از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز و اهواز انجام می‌شود.

راهنمای خرید بلیط پرواز ایران ایر در فلای‌تودی

برای خرید آنلاین بلیط پرواز ایران ایر، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای ایران ایر برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای ایران ایر ، انواع بلیط ارزان ایران ایر و بلیط لحظه آخری ایران ایر نیز برای شما نمایش داده می‌شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلترهای موجود ، لیست پروازها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط ایران ایر را در کوتاهترین زمان و به صورت آنلاین در فلای‌تودی انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید. برای پرواز با سیار ایرلاین ها مانند هواپیمایی ایرعربیا نیز می‌توانید نام ایرلاین را در فیلتر ایرلاین‌ها انتخاب کنید.
قبل از رزرو آنلاین پرواز ایران ایر بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

دریافت آنلاین کارت پرواز ایران ایر

دریافت آنلاین کارت پرواز هنوز برای مسافران ایران ایر فراهم نشده است اما مسافران پروازهای ایران ایر در فرودگاه‌های مهرآباد، اهواز، اصفهان و مشهد می توانند از طریق دستگاه‌های خودکار (کیوسک)، شماره صندلی خود را انتخاب و کارت پرواز خود را دریافت کنند و در صورت داشتن بار، برای تحویل بار، بدون ایستادن در صف به کانتر مراجعه کنند و بار خود را تحویل دهند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ایران ایر

  هما کلاس

هما کلاس نام بیزنس کلاس ایران ایر است که امکانات و راحتی بیشتری در پرواز برای مسافران فراهم می‌کند و وعده های غذایی بیشتری در اختیار آنها قرار می‌دهد. صندلی ها در این کلاس پروازی عریض‌ترند و مسافران فضای بیشتری نسبت به کلاس عادی در اختیار دارند. وزن بار مجاز در پروازهای خارجی هما در هما کلاس با پروازهای داخلی متفاوت است و برای دارندگان کارت نقره‌ای و کارت طلایی نیز اضافه‌بار رایگان درنظر گرفته شده است.

  اکونومی کلاس

صندلی‌های راحتی عادی و یک وعده غذای رایگان در پرواز، از ویژگی‌های کلاس پروازی عادی ایران ایر یا همان کلاس اکونومی است. میزان بار مجاز کلاس اکونومی ایران ایر در پروازهای مختلف متفاوت است و حتما موقع خرید بلیط ایران ایر باید مورد توجه قرار گیرد.

پروازهای داخلی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر در طول هفته پروازهای زیادی را به بیشتر شهرهای ایران در برنامه پروازی خود دارد. اگر قصد سفر با پرواز ایران ایر را دارید مسیر پروازی مورد نظر خود را از لیست پروازهای داخلی ایران ایر انتخاب کنید و سپس با تعیین تاریخ رفت و برگشت خود، می‌توانید لیستی از پروازهای ایران ایر را به ترتیب از ارزانترین بلیط هواپیما مشاهده نمایید. پروازهای داخلی ایران ایر شامل پروازهای لحظه آخری ایران ایر، پروازهای چارتری ایران ایر، پروازهای نرخ ویژه ایران ایر و پروازهای سیستمی ایران ایر است. بلیط مسیرهای داخلی هواپیمایی ایران ایر که می‌توانید  از طریق وبسایت یا اپلیکیشن فلای‌  تودی خریداری نمایید عبارتند از :

پروازهای خارجی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر علاوه بر پروازهای داخلی، در ایام هفته به طور منظم پروازهایی به مقاصد خارجی نیز در برنامه پروازی خود دارد. مقاصد خارجی پروازهای ایران ایر بسیاری از شهرهای اروپایی، آسیایی و خاورمیانه را شامل می‌شود. بلیط مسیرهای خارجی هواپیمایی ایران ایر که می‌توانید  از طریق وبسایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی خریداری نمایید عبارتند از :


بار دستی مجاز هواپیمایی ایران ایر

مسافران ایران ایر در کلاس پروازی اکونومی مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن 5 کیلوگرم هستند. در کلاس پروازی بیزنس یا هما کلاس، مسافران مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن 7 کیلوگرم هستند. ابعاد بار دستی باید حداکثر 56 در 45 در 25 سانتی متر باشد و نباید بیشتر از 115 سانتی متر (طول + عرض + ارتفاع) شود. بار دستی مجاز مسافر در پروازهای خارجی و داخلی تفاوتی ندارد.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ایران ایر

وزن بار مجاز و بار همراه مسافر در بلیط مسافر قید شده است و در صورت همراه داشتن چمدان‌ها و بارهای با وزن بیشتر از وزن مجاز، مسافر ملزم به پرداخت اضافه بار خواهد بود. اضافه بار کل مسیر پرواز تا مقصد نهایی باید در مبدأ پرداخت شود. به طور معمول، بار مجاز در کلاس پروازی عادی (اکونومی) 30 کیلوگرم و بار مجاز برای مسافران هما کلاس (بیزنس) 40 کیلوگرم است.
بار مجاز همراه مسافر در مسیرهای بین المللی "هما" در ادامه مسیر از / به آمریکا و کانادا با شرکت های هوایی لوفت هانزا LH ، ترکیش TK و ایرکانادا AC به صورت دو بسته و هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم است.
بار مجاز مسافران "هما" در ادامه مسیر با شرکت های هواپیمایی اتریش OS ، آلیتالیا AZ ، ویرجین آتلانتیک VS و ک ال ام KL از / به آمریکا و کانادا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.
بار مجاز مسافران "هما" در ادامه مسیر با شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز BA از / به کانادا دو بسته هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم و از / به آمریکا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.

ناوگان هوایی هواپیمایی ایران ایر

از جمله هواپیماهای این شرکت هوایی می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A300
  ایرباس A310
  ایرباس A320
  ایرباس A321
  ایرباس A330
  ATR 72
  بوئینگ 737
  بوئینگ 747
  فوکر 100
  مک دانل داگلاس MD-82


سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ایران ایر

  • نام ایرلاین: ایران ایر - هما
  • کد IR :IATA
  • سال تاسیس: 1340
  • مقر اصلی: فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه امام خمینی تهران
  • وب سایت هواپیمایی ایران ایر : www.iranair.com
پرواز به iranair-business-class
پرواز به iran-air-plane
پرواز به iranair-economy-class

سوالات متداول خرید بلیط هواپیما ایران ایر

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.