یوفونی تکنولوژی پخش صدا از صندلی هواپیما به زودی به بخش جدا نشدنی سفر تبدیل خواهد شد. به خصوص در سفرهایی که طولانی‌تر هستند برای سرگرم کردن مسافران از تکنولوژی‌های مختلفی بهره گرفته می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تماشای ویدیو یا گوش دادن به موسیقی است. حالا سفرهای طولانی به زودی جذاب‌تر و لذتبخش‌تر خواهند شد، چرا که با وجود یوفونی تکنولوژی جدید سفر دیگر تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی از طریق هدفن نخواهد بود. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ با مجله گردشگری فلای تودی همراه شوید تا درباره این تکنولوژی جدید در سفرهای هوایی بیشتر بدانید.

هیچ پروازی بدون صدا نیست

کابین‌های هواپیما شلوغ هستند، چه بخواهد سر و صدای ناشی از گفتگوی مسافران باشد یا صدای یک کودک کلافه از پرواز که شروع به گریه می‌کند. در هر حال هواپیما برای همه این مسافران جا دارد ولی سایرین نیز مجبور نیستند در پرواز طولانی با این سر و صدا همراه باشند. به همین دلیل هر بار شرکت‌های مختلف در زمینه ساخت و تولید تجهیزات هواپیمایی به دنبال راهکاری برای راحت‌تر سفر کردن مسافران باشد. در همین راستا برای مسافرانی که به دنبال آرامش بیشتری هستند تکنولوژی‌های جدیدتر و امکانات بیشتری رونمایی می‌شود.

یوفونی، تکنولوژی پخش صدا از صندلی هواپیما

یوفونی | Euphony چیست؟

سافران سیت (Safran Seat) نام شرکتی است که یوفونی (Euphony) را برای اینکه مسافران در سفرهای طولانی خود تجربه بهتری داشته باشند معرفی کرده است. این شرکت که تولید کننده صندلی‌ های هواپیمایی برای مسافران و خدمه پرواز است، برای اینکه حین پروازهای طولانی مسافران از راحتی و آرامش بیشتری برخوردار باشند، راهکار جدیدی را ارائه می‌دهد. به این ترتیب نیاز به هدست یا هندزفری شخصی را از بین می‌‎برد، فقط کافی است گوشی‌هایی که در صندلی تعبیه می‌شوند را طوری تنظیم کنید که در عین حال که سرتان راحت به پشتی صندلی تکیه داده می‌شود، صدای موسیقی یا فیلم مورد نظرتان را نیز بشنوید.

یوفونی (Euphony) ؛ تکنولوژی پخش صدا از صندلی هواپیما

از این تکنولوژی، که نتیجه همکاری شرکت سافران سیت و شرکت Devialet است، در نمایشگاهی با عنوان امکانات داخلی صنعت هوایی رونمایی می‌شود و عملی شدن آن فعلا فقط برای صندلی‌های مسافران بلیط هواپیما فرست کلاس و بیزینس کلاس خواهد بود. برخلاف زمانی که هندزفری در گوش‌تان است، هنگام استفاده از یوفونی هیچ مانعی بین مسافر و خدمه نیز وجود ندارد و در عین حال که درون گوش هیچ چیزی قرار نمی‌گیرد، صدا با بهترین کیفیت به گوش می‌رسد. از سوی دیگر، نگرانی بابت وجود صداهای اضافی نیز وجود نخواهد داشت. همچنین در طول پرواز، مسافران صدایی جز آنچه خودشان تمایل دارند، نخواهند شنید.

سفر آسان می‌شود!

یوفونی تکنولوژی است که نیاز به هدست شخصی را نیز از بین برده، در عوض اسپیکرها به طور اختصاصی داخل هر صندلی قرار گرفته‌اند و کنترل صدای آن نیز به راحتی توسط مسافران انجام می‌گیرد. روی کار آمدن این تکنولوژی، سفرهای طولانی را برای مسافران راحت‌تر خواهد کرد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید