0

سفر به کاپادوکیا

ترکیه کشوری است که به هر سمتش بروید جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد؛ از استانبول و بخش‌های اروپایی این کشور گرفته، تا منطقه آناتولی و بخش‌های آسیایی آن. یکی از شهرهای دیدنی در ناحیه آناتولی مرکزی ترکیه، کاپادوکیا است؛ شهری که هم آثار باستانی بسیاری از دوره‌های تاریخی گذشته به خصوص دوره هیتی ها در خود جا داده زیرا مرکز فعالیت آنها بوده و پس از آن نیز برقراری حکومت ارباب و برده ای به ساخت قلعه‌های مستحکم در آن انجامید و از طرف دیگر هم با تفریحاتی همچون بالن سواری که اغلب بر فراز این مناطق تاریخی انجام می‌شود توجه همه را به خود جلب می‌کند.
همچون سایر نقاط ترکیه، در کاپادوکیا هم نه مشکل هتل هست و نه مشکل گرانی؛ بلکه وجود اقامت‌گاهایی متفاوت در این شهر خیال مسافران را راحت می کند. در کاپادوکیا می توان در هتل هایی صخره ای اقامت کرد و زندگی در غار و صخره ها را تجربه کرد. نه تنها جاذبه های تاریخی بلکه جاذبه های گردشگری طبیعی و مناظر زیبا در کشاندن گردشگران به این شهر نقش بسزایی دارد. برای رزرو هتل در کاپادوکیه در همین صفحه اقدام کنید.

آب‌وهوای کاپادوکیا

شهر کاپادوکیا در آناتولی مرکزی در ترکیه قرار گرفته و دره‌های عمیق، تپه‌ها، قله‌های آتشفشانی و صخره‌هایی سنگی دارد. این شهر هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد و آب و هوای آن قاره‌ای است؛ تابستان‌ها گرم است و زمستان‌ها سرد و برفی. زمستان ها معمولا دما زیر صفر هم میرسد و تابستان‌ها دمای هوا به ندرت بالای 30 درجه می‌رود. اما اختلاف دمای شب و روز در این شهر زیاد است و باید در هر فصلی لباس مناسب به همراه داشت.

بهترین زمان سفر به کاپاداکیا

به جز زمستان‌ها که هوا در کاپادوکیا سرد است در باقی فصل‌ها می‌توان به این شهر سفر کرد و از آب و هوای خوب آن لذت برد. این شهر بارش‌های کمی دارد و در بهار وقتی هوا کم کم رو به گرمی می‌رود تا آخر تابستان که هوا هنوز گرم است، بهترین زمان سفر به کاپادوکیا است.

جاذبه‌های گردشگری کاپادوکیا

اگر به دنبال سفر به شهری تاریخی و کند و کاو در جاذبه های بیشمار تاریخی هستید و از طرف دیگر نمی خواهید طبیعت زیبای آناتولی ترکیه را از دست دهید، حتما باید کاپادوکیا را انتخاب کنید؛ شهری که در آن می توانید در غارها و صخره ها و یا هتل هایی از این دست اقامت کنید و بیشتر لذت را از سفر خود ببرید. نباید فراموش کنید که بالن سواری در کاپادوکیا از همه تفریحات شهرت بیشتری دارد و بهتر است حتما آن را امتحان کنید.

  شهر زیرزمینی درینکو
  دودکش های جن و پری
  موزه فضای باز گورمه
  دره سرخ
  قلعه یوچی سار
  صومعه سرای سلیمه
  درزه کبوتر
  دره ایهلارا
  معبد اسکی گوموسلر

مراکز خرید کاپادوکیا

در کاپادوکیا صنایع دستی متنوعی برای خرید می‌توانید پیدا کنید؛ صنایع دستی‌ای که سوغاتی‌های ارزشمندی خواهند بود. این صنایع دستی زیبا هم شامل فرش‌ها و گلیم‌ها رنگارنگ و متنوع می‌شوند و هم شامل کارهای سفالی و چینی که طراحی‌های متنوعی دارند. در شهر کوچک و توریستی کاپادوکیا نباید انتظار دیدن پاساژها و مراکز خرید بزرگ را داشته باشید اما در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ محلی می‌توانید کالاهای خوبی پیدا کنید.

  فروشگاه اوزلر
  فروشگاه دست ساخته های امره
  فروشگاه نایل آرت گالری
  فروشگاه فرش سلطان
  فروشگاه سرامیک سلطان

حمل و نقل در کاپادوکیا

مسافران به کاپادوکیا اغلب از آنکارا زمینی به این شهر سفر می کنند و یا حمل و نقل با هواپیما از شهرهای استانبول و آنتالیا را انتخاب می‌کنند. این شهر جمعیت کمی دارد و به همین دلیل هم نباید انتظار وسایل حمل و نقل عمومی چندانی داشته باشید. برای دیدن از جاذبه های گردشگری بهتر است ماشین کرایه کنید و یا از تورهای گردشگری شهری آن استفاده کنید.

رستوران‌های کاپادوکیا

در همه شهرهای ترکیه غذاهای ترکی با طعمی مثال زدنی به‌راحتی در دسترس و کاپادوکیا نیز از این قائده مستثنی نیست. غذاهایی همچون کوفته‌های مخصوص ترکی و کباب‌های خوشمزه در رستوران‌های این شهر به وفور دیده می‌شود. شما همچنین می‌توانید غذای خود را در رستوران‌هایی که مناظر زیبا و طبیعت صخره‌ای شهر را به شما نشان می‌دهند، میل کنید.

  رستوران پامپکین گروم
  رستوران صدف
  رستوران تاپدسک کیو
  کافه رستوران اولد کاپادوکیا

سوالات متداول هتل

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.