بازگشایی مجدد فرودگاه پیام کرج

0
3122
فرودگاه پیام
فرودگاه پیام

پروازهای فرودگاه پیام از نیمه خرداد ماه از سرگرفته می‌شوند

به گفته نادر ثناگو مطلق مدیرعامل فرودگاه پیام کرج، پروازهای مسافری این فرودگاه که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود از نیمه دوم خرداد ماه با عادی شدن شرایط، مجددا آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: “با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی، این پروازها به مقصد اهواز، کیش و مشهد خواهند بود.”

ثناگو مطلق ادامه داد: “با توسعه پروازهای مسافری در استان البرز، کسب و کار مشاغل مرتبط با این حوزه رونق خواهد گرفت. بنابراین برای تحقق این مهم، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.”

وی با اشاره به اینکه بستر و زیرساخت‌های لازم با راه اندازی ترمینال مسافری و اخذ مجوزهای لازم و کسب استانداردهای مورد نیاز فراهم شده تصریح کرد: با پیگیری نهادهای مسئول مرتبط در استان مانند اداره کل گردشگری، در آینده شاهد توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام خواهیم بود، به طوریکه استان‌های همجوار نیز بیش از پیش بتوانند از این امکان بهره‌مند شوند.”

فرودگاه بین المللی پیام در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و به طور رسمی در سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. فرودگاه بین المللی پیام در ابتدا فقط در زمینه کارگو (بسته بندی و حمل بار) فعالیت می‌کرد، اما با افزایش جمعیت استان البرز، مقامات را به این فکر انداخت تا ترمینالی برای جابجایی مسافران در این فرودگاه در نظر بگیرند.

فاز چهارم توسعه فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در زمینی به مساحت ۱۶۵ هکتار راه اندازی شد.

بر اساس گفته‌های نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه اقتصادی پیام، این فاز در مقایسه با سه فاز قبلی که در زمینی به مساحت ۱۱۴ هکتار بهره برداری شده بودند از وسعت بیشتری برخوردار است.

فاز جدید فرودگاه بین المللی پیام باعث توسعه بخش فن آوری اطلاعات و ارتباطات این فرودگاه خواهد شد.

فرودگاه پیام با جذب بسیاری از شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری قابل توجه‌ در طیفی گسترده از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع دارویی، بهداشتی، نفت و گاز، نزدیک‌ترین منطقه اقتصادی ویژه به تهران است.

فرودگاه بین المللی پیام در قلب این منطقه اقتصادی واقع شده و متعلق به وزارت فن آوری اطلاعات و ارتباطات ایران است.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید