• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

ایبریا Iberia Airlines

پرواز به iberia-logo

ایرلاین ایبریا در سال 1927 به عنوان ایرلاین حامل پرچم اسپانیا در این کشور تاسیس شد. مقر اصلی این هواپیمایی شهر مادرید است و اکنون از فرودگاه بین‌المللی باراخاس این شهر به شبکه گسترده‌ای از کشورهای جهان پرواز می‌کند. ایرلاین ایبریا 75 هواپیما دارد و بسیاری از پروازها را به صورت Codeshare با سایر ایرلاین‌های طرف قراردارد برگزار می‌کند. هواپیمایی ایبریا در سال 2010 با بریتیش ایرویز ادغام شد و یکی از بزرگترین ایرلاین‌های دنیا را تشکیل دادند. در حال حاضر ایبریا و بریتیش ایرویز با برند قبلی و شناخته شده خود فعالیت می‌کنند. پروازهای ایبریا به بسیاری از مقاصد بین‌المللی و همچنین بین شهرهای داخلی اسپانیا، از جمله مادرید، بارسلون، بیلبائو، سانتیاگو دکامپوستلا و ... انجام می‌شود. مسافران همچنین می‌توانند با ایبریا به برخی شهرهای معروف ایتالیا، از جمله میلان، رم و ونیز نیز سفر کنند.
در مورد ایرلاین ایبریا بیشتر بخوانید.

دریافت آنلاین کارت پرواز

مسافران در پرواز با ایرلاین ایبریا می‌توانند کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کنند. برای این کار افراد باید نام، کد رزرو و فرودگاه مقصد را وارد کنند. در بیشتر پروازهای ایبریا امکان چک این به صورت آنلاین از یک روز قبل فراهم شده است و معمولا تا یک ساعت قبل پرواز در دسترس است. با دریافت آنلاین کارت پرواز، مسافران می‌توانند صندلی خود را انتخاب کنند و کارت پرواز خود را نیز پرینت کنند.

کلاس های پروازی

  بیزنس پلاس

این کلاس پروازی که به تازگی توسط ایبریا معرفی شده است؛ صندلی‌های بزرگتر و تخت خواب شو همراه با فضای خصوصی، امکان اتصال به اینترنت، فیلم‌های جدید روی نمایشگر 15.4 اینچی و امکان انتخاب غذا و نوشیدنی از جمله ویژگی‌های این کلاس پروازی است. کلاس بیزنس پلاس در پرواز های طولانی مدت به مسافران ارائه می‌شود.

  بیزنس کلاس

کلاس بیزنس در پروازهای کوتاه هواپیمایی ایبریا ارائه می‌شود. صندلی ها در این کلاس پروازی راحتی بیشتری را برای مسافر فراهم می‌کنند و معمولا در ردیف‌های سه نفره، صندلی وسط برای آسایش بیشتر مسافران خالی نگه داشته می‌شود.

  پریمیوم اکونومی

در این کلاس پروازی صندلی‌هایی راحت‌تر با فضای بیشتر، نمایشگرهای 12 اینچی و پریز برای شارژ وسایل الکترونیکی از جمله خدماتی است که به مسافران ارائه می‌شود. برای مسیرهای طولانی و مقاصد دورتر، وقتی که صندلی های راحتی معمولی کلاس اکونومی برای مسافر آزاردهنده است و کلاس بیزنس نیز هزینه زیادی دارد، به راحتی می توان کلاس پریمیوم اکونومی را انتخاب کرد.

  اکونومی

در این کلاس پروازی، صندلی‌های راحتی معمولی با نمایشگرهایی 9 اینچی در اختیار مسافران است. بلیط‌های این کلاس پروازی همیشه با قیمتی مقرون به‌صرفه‌تر از دو کلاس دیگر در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. این کلاس پروازی در مسیرهای پروازی کوتاه کمی تفاوت دارد و معمولا نمایشگر در اختیار مسافران نیست.

PHOTOS

بار دستی مجاز

همه مسافران ایبریا مجاز به حمل یک بار دستی مجاز هستند. بار دستی مجاز ایبریا برای مسافران بیزنس پلاس، دو قطعه است. ابعاد بار دستی (شامل دسته و چرخ‌ها) نباید از 56 در 45 در 25 سانتی متر بیشتر شود. مایعات در صورتی که کمتر از حداکثر یک لیتر باشد مجازند.

پذیرش بار مجاز

ایبریا در کلاس‌های مختلف پروازی و همچنین در مقصدهای اروپایی، آفریقا و خاورمیانه، شرایط متفاوتی برای پذیرش بار مجاز مسافران دارد. مسافران اکونومی امکان حمل یک چمدان دارند و برای مسافران فول اکونومی و بیزنس کلاس امکان حمل دو چمدان فراهم شده است. مسافران بیزنس پلاس می‌توانند سه چمدان در سفر با ایبریا همراه داشته باشند. مسافران مقصدهای اروپایی که بلیط پایه را تهیه کرده‌اند بار مجازی ندارند و مسافرانی که بلیط Flexible تهیه کرده اند اجازه حمل یک بار دارند. مسافران بیزنس کلاس هم مجاز به حمل دو چمدان در سفر هستند.

ناوگان هوایی

ایبریا که در گذشته از طرفداران بوئینگ و مک دانل داگلاس بود از دهه 90 میلادی ناوگان خود را با هواپیماهای جدید ایرباس تجهیز کرد و اکنون تنها هواپیماهایی از این شرکت بزرگ در ناوگان خود دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A319
  ایرباس A320
  ایرباس A321
  ایرباس A330
  ایرباس A340سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: متن
 • کد IB :IATA
 • سال تاسیس: 1927
 • مقر اصلی: مادرید
 • وب سایت: www.iberia.com
پرواز به iberia-business-plus
پرواز به iberia
پرواز به iberia