banner
india-tourist

ویزای هند

زمان اخذ ويزا:10 روز کاری
اعتبار ویزا پس از صدور:2 ماهه توریستی

سفر به هند یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهاست. تماشای ساختمان‌ها و معابد قدیمی، تجربه غذاهای تند هندی، آشنایی با فرهنگ و ادیان مختلف، از دیرباز گردشگران سرتاسر دنیا را به هندوستان، کشور 72 ملت کشانده است. لازمه ورود به این کشور، داشتن مجوز یا همان ویزاست. ایرانیانی که می‌خواهند سفر تفریحی و توریستی به هند داشته باشند، باید ویزای توریستی هند را دریافت کنند. شما می‌توانید مراحل درخواست و اخذ ویزای هند را از طریق فلای‌تودی طی کنید. در ادامه شما را در این باره راهنمایی خواهیم کرد.

جدول قیمتی ویزای هند

مدت ویزانوع ویزاقیمت
2 ماههتوریستی عادی165 دلار

مدارک مورد نیاز ویزای هند

گذرنامه

اسکن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر

عکس پرسنلی

‏2 قطعه عکس 5*5 جدید و بدون روتوش

گذرنامه

اسکن گذرنامه قدیمی

اطلاعات شخصی

آدرس و تلفن پاسخگو در ساعات کاری

شناسنامه

کپی شناسنامه

بلیط پرواز

بلیط رزرو شده رفت و برگشت

کارت ملی

کپی کارت ملی

مدارک اضافی

در صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می‌شود

انگشت نگاری

حضور مسافر در محل انگشت نگاری

انواع ویزای توریستی هند

افراد ممکن است با اهداف مختلفی به کشور هند سفر کنند که هر یک مستلزم ویزای مخصوص به خود است، اما از میان انواع ویزای هند، ویزای توریستی هند محبوب‌تر و رایج‌تر است. گردشگرانی که به دیدن تاج محل و رود گنگ می‌روند و می‌خواهند در مدت زمان مشخصی دیدنی‌های رنگارنگ این کشور بزرگ را ببینند، باید ابتدا جهت اخذ ویزای هند اقدام کنند. ویزای توریستی هند به صورت عادی یعنی برای یک بار ورود به کشور هند صادر می‌شود. اعتبار ویزای هند دو ماهه است و متقاضیان می‌توانند این نوع ویزا را از طریق فلای‌تودی درخواست دهند.

تمدید ویزای هند

مدت اعتبار ویزای هند دو ماه است. این نوع ویزا امکان تمدید ندارد و چنانچه اعتبار آن به پایان رسیده باشد، باید جهت اخذ ویزای هند مجددا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای هند

شرایط ویزای هند چندان سخت و پیچیده نیست. کافی است اسکن و کپی مدارک موردنیاز را برای کارشناسان ویزا در فلای‌تودی ارسال کنید تا پس از بررسی، ارسال مدارک به سفارت و مراحل اخذ ویزا انجام گیرد. از زمان درخواست تا صدور ویزای هندوستان، معمولا 10 روز کاری طول می‌کشد.

مراحل اخذ ویزای هند در فلای‌تودی

متقاضیانی که می‌خواهند از طریق فلای‌تودی جهت اخذ ویزای هند اقدام کنند، ابتدا باید مدارک ویزای هند برای کارشناسان واحد ویزا در فلای‌تودی ارسال نمایند. کارشناسان مربوطه پس از بررسی مدارک، آنها را برای سفارت ارسال می‌کنند و هماهنگی‌های لازم را برای تعیین وقت انگشت نگاری به عمل می‌آورند. وقت انگشت نگاری از طریق کارشناس مربوطه به مسافر اطلاع رسانی می‌شود. متقاضی باید جهت انگشت نگاری در زمان مشخص شده در سفارت حضور پیدا کند. به این ترتیب، پس از 10 روز کاری ویزای هند صادر خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای هند

رد شدن ویزا ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد، اما متداول‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای هندوستان، ارائه مدارک ناکافی و سابقه ریجکت شدن ویزا در گذشته است.

نام و نام خانوادگی

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3-021-42405000

سوالات متداول

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.